NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lut 11, 2012 3:48 pm
emerytura w nl
Autor Wiadomość
Beata507 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 25 Mar 2008
Posty: 93
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 2:41 pm   emerytura w nl

Wtam. mam pytanie ,zakladajac ze w Holandii przepracowalam 30 lat na stalym kontrakcie to ile bedzie mi sie nalezalo emerytury. Dodam ze ma na mysli zarobki miesieczne w wysokosci 2.500 brutto. Ciekawi mnie ile procentowo od wyplaty sie nalezy badz jaka kwota i czy jest to duzo mniej pracujac np, 40 lat. Dziekuje i prosze o komentarze przy tym temacie.
_________________
Lubię jesień, bo wtedy każdy może dostać z liścia :) .
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 2:47 pm   

Wylicz sobie wszystko na TEJ STRONIE .Dodaj do tego Twoją prywatną polisę(y).
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 2:59 pm   

jest stronka bodajze mijnpesioenoverzicht.nl na ktorej po zalogowaniu digi codem mozesz sprawdzic to

pozatym jesli po 30 latach pracy bedziesz mial 65 lat i wiek emerytalny i zaczales pracowac wlasnie jak miales 35lat to z aow dostaniesz 60% teraz to jest jakies 1000e wiec 600e plus to co ci wypracuje pensioen fonds ale na niego bym za bardzo nie liczyl bo jak zbankrutuje grecja, wlochy portugalia i hiszpania to z pieniedzy w funduszu emerytalny nie wiele zostanie

ostatnio liczylem z holendrem z pracy i wychodzi ze jak sam co miesiac bedziesz na konto 50e odkladal to na emeryture dostaniesz 4 razy wiecej niz z penisoen fondsa pomimo tego ze sam wplacasz 50e miesiecznie a na pensioenfonds idzie 400e miesiecznie
bo te pieniadze sa przetracane przez zarzady pensioenfondsow na rzyykownych transakcjach i dodatkowo znikaja jako koszty administracyjne ;)
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 3:54 pm   

bejupi napisał/a:


ostatnio liczylem z holendrem z pracy i wychodzi ze jak sam co miesiac bedziesz na konto 50e odkladal to na emeryture dostaniesz 4 razy wiecej niz z penisoen fondsa pomimo tego ze sam wplacasz 50e miesiecznie a na pensioenfonds idzie 400e miesiecznie
bo te pieniadze sa przetracane przez zarzady pensioenfondsow na rzyykownych transakcjach i dodatkowo znikaja jako koszty administracyjne ;)

Masz na mysli zwykle konto oszczednosciowe, czy wykupienie polisy w banku?
Czy mamy pewnosc, ze pieniadze w banku sa bezpieczne? a jak bank upadnie?
Byl taki bank w Holandii, chyba DSB.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 4:33 pm   

tylko ze dsb nie byl bankiem panstwowym
a upadl dlatego ze ludzie brali i dostawali o wiele za wysokie kredyty i hipoteki potem nie mieli ich jak splacac
to byl blad banku
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 4:36 pm   

mavd napisał/a:
tylko ze dsb nie byl bankiem panstwowym
a upadl dlatego ze ludzie brali i dostawali o wiele za wysokie kredyty i hipoteki potem nie mieli ich jak splacac
to byl blad banku
mavd a jaki bank w NL jest państwowy (poza ABN który jest częściowo w państwowych rekach)
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 6:33 pm   

mavd napisał/a:
tylko ze dsb nie byl bankiem panstwowym
a upadl dlatego ze ludzie brali i dostawali o wiele za wysokie kredyty i hipoteki potem nie mieli ich jak splacac
to byl blad banku


i blad nadzoru bankowego, ktory zaspal ten bank w ogole powinien byl miec cofnieta koncesje

[ Dodano: Sob Lut 11, 2012 6:35 pm ]
jedrzej2225 napisał/a:
mavd napisał/a:
tylko ze dsb nie byl bankiem panstwowym
a upadl dlatego ze ludzie brali i dostawali o wiele za wysokie kredyty i hipoteki potem nie mieli ich jak splacac
to byl blad banku
mavd a jaki bank w NL jest państwowy (poza ABN który jest częściowo w państwowych rekach)


sqa banki jak fortis i ing ktorym rijk nie pozwoli zbankrutowac tak jak nie pozwolil w 2009 roku ;)
w ekonomii istnieje cos takiego jak pojecie to big to fail i rzad/rijk pewnym instytucjom nigdy nie pozowli upasc ;) dsb byl podrzedny i mu pozwolili zbankrutowac
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 7:00 pm   

mavd napisał/a:
tylko ze dsb nie byl bankiem panstwowym
a upadl dlatego ze ludzie brali i dostawali o wiele za wysokie kredyty i hipoteki potem nie mieli ich jak splacac
to byl blad banku

Przeciez to bank jest odpowiedzialny za to jakiej wysokosci i komu udziela kredytow.
A moze ludzie mieli tam za malo oszczednosci/ :043:
:043:
 
 
kompass75 
Poczatkujacy
kompass75

Wiek: 44
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 9
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 6:10 pm   

witam.
Odkładaj na III filar pieniądze w PL. Gwarancja Renta z Compensa , jak nazwa mówi masz gwarantowaną emeryturę wypłacaną do końca życia , dziedziczoną , możesz waloryzować składki, zysk 5 % albo więcej , zgromadzony kapitał wraz z zyskami możesz wypłacić jednorazowo w wieku 65 lat bądź dostawać comiesięczną emeryturę stale rosnącą.
kontakt. 665748069
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 6:17 pm   

a przed podpisaniem umowy z firma ubezpieczniowa warto poczytac Samcika: http://samcik.blox.pl/html
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
allegrorx89 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 79
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 4:13 pm   zorgtoeslag

Witam, dzisiaj dostałam pismo z Belastingu o potwierdzenie numeru konta do wypłaty zorgtoeslag. Chciałam zapytać czy ktoś wie ile czeka się na decyzję o przyznaniu Zorgtoeslag od wysłania tego potwierdzenia? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 4:18 pm   

a co to ma do EMERYTURY?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 11:12 pm   

m4rcin napisał/a:
a co to ma do EMERYTURY?


nie wiele ale :043:

a ja sie podczepie...nie mam wlepki IND bo nigdy mi nie byla potrzebne...czy ona w jakikolwiek sposob bedzie potrzebna do uzyskania emerytury? tzn aby kiedys mi nie odmowili bo jej nie mam/mialem...a pobyt jest udokumentowany przeciez zameldowanie w NL.
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Czw Mar 01, 2012 11:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 1:01 am   

.:Paco:. napisał/a:
m4rcin napisał/a:
a co to ma do EMERYTURY?


nie wiele ale :043:

a ja sie podczepie...nie mam wlepki IND bo nigdy mi nie byla potrzebne...czy ona w jakikolwiek sposob bedzie potrzebna do uzyskania emerytury? tzn aby kiedys mi nie odmowili bo jej nie mam/mialem...a pobyt jest udokumentowany przeciez zameldowanie w NL.


w obecnej chwili nie powinni odmowc... ale jak bedzie za pare lat... tego nie wie nikt... byc moze wtedy beda mogli odmowic... jesli masz mozliwosc zapisac sie do IND... to to zrob... chocby po to aby miec swiety spokoj i nie przejmowac sie zmianami w przepisach...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group