NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zoterslag nie dajcie sie oszukac
Autor Wiadomość
flisu 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 3:58 pm   zoterslag nie dajcie sie oszukac

przyszlo mi do zaplaty 551 eur co sie okazalo pieniadze wplywaly na kato otto i nie mieli zamiaru mnie poinformowac musialem jechac sam i sie dowiadywac banda oszustow
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 4:30 pm   

To nie jest tak dokladnie jak piszesz. Najprawdopodobniej wczesniej musiales podpisac pismo dot. iz swiadczenia zdrowotne bedzie otrzymywac Twoj pracodawca.
Wowczas comiesieczne zwroty otrzymywal lub otrzymuje Twoj pracodawca, natomiast jezeli urzad nadplacil, co w Twoim przypadku jest uwidocznione na decyzji, personalnie Ty odpowiadasz przed urzedem w tej sprawie, tak wiec Ty powinienes uregulowac ta naleznosc.
Jednak wielu pracodawcow, ktorzy zastosowali ta forme zwrotu dodatku zdrowotnego, na konto pracodawcy,reguluje te platnosci. Jednak nalezy przestrzegac terminu platnosci, ktore wyznaczyl urzad, z tego wzgledu, ze pozniej sa nakladane odsetki karne za zwloke.
W sprawie tej nalezy skontaktowac sie z pracodawca i przedlozyc dokument decyzji wzywajacej do uregulowania platnosci, najlepiej te forme zastosowac pisemnie, przez potwierdzenie otrzymania przez pracodawce tego dokumentu.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
midnight 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 9:24 pm   

no wlasnie ,jak mozna uwolnic sie od raz podpisanej cesji z posrednikiem,w sprawie zoorgtoeslagu,wyjasnie w latach 2004-2007 pracowalem wlasnie przez firme otto podpisalem ta nieszczesna cesje z nimi w roku 2008 mialem jakies doplaty do belastingu z tytulu nadwyzki jaka zostala mi "niby wypalcona" od poczatku 2008 roku nie bylem juz pracownikiem firmy otto poczatkiem 2009 roku rozliczylem rok 2008 z wlasnie wymienionego wyzej dodatku,pieniazki dostalem i od tej pory co miesiac wplywa mi 60 e (niewiem czy to nie troszke za duzo). Niestety los sprawil ze znow musialem trafic do owej firmy otto. i teraz moje pytanie bo mam watpliwosci czy otto nie pobieralo za mnie tego dodatku w 2008 r. kiedy juz dla nich nie pracowalem.nietety korespondecja z belastingu przychodzi do mnie przez firme Otto nieraz z ogromnym opoznieniem. jak moge sprawdzic czy dodatek ten byl wyplacany w roku 2008 . i jak mozna zmienic dane w belastingu chodzi mi glownie o adres korespondencyjny ,zeby cala korespondecja przychodzila do mnie bezposrednio.zaznaczam ze nie jestem tutaj zameldowany.

pomozcie
Ostatnio zmieniony przez midnight Sob Lip 04, 2009 9:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
k.borsuk 
Nieśmiały użytkownik
K. Borsuk

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 55
Skąd: Lelystad
Wysłany: Śro Lip 08, 2009 1:32 pm   

Likwidacja pelnomocnictwa, aktualizacja konta i zatrzymanie zorgtoeslag.
2 pierwsze zalatwia sprawe.

K.Borsuk
www.holandia.org
 
 
snowak 
Poczatkujacy
snowak

Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 8:36 am   

Nie dajcie się oszukać!
Też pracowałem w OTTO w latach 2006-2007.Po zakończeniu pracy otrzymałem pismo z Urzędu podatkowego o otwarciu konta xx.xx.xx.xxx na które będą gromadzone środki Zottoeslag/.W sierpniu 2010 otrzymałem decyzje o zwrocie kwoty 448 euro za 2008r.
Dzwoniłem do OTTO ale odesłano mnie do Belastingdienst.Tam usłyszałem że owszem jest konto i były przelewane środki ale osobiście nie mogę nimi decydować.
Sądzę że to szczyty z tym podpisywaniem pełnomocnictwa bo moje pieniądze które są w dyspozycji pracodawcy.A może się uda nie wypłacić?Siadam i piszę do nich pismo o zwrot kasy bo nie dostałem od 2006 roku.
Stan
 
 
breeder
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 4
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 11:13 am   

Dokładnie mi teraz przyszło ze mam im oddac 230 euro , przepraszam ale bede musial was sie poradzic , wrzuce skan bo z tego co ja sam rozumuje to cos w terminie nie bylo placone , ubezpieczenie przez firme i kazdego miasiaca policzyli ze 20 euro a ostaniego miesiace czyli 12 miesiaca pracy 10 euro i stad 230 dla nich.Obecnie jestem w Polsce jak najszybciej zaplacic im kwote w euro tak zeby szybko odnotowali przez bank w Polsce ?Bo mam ten druczek mi przsyalali i do 20 wrzesnia musze im zaplacic ale za co to niewiem , wkleje za kilka godzin skany.Doadam iz tez pracowalem w Holandii w 2008 roku



post w czesci edytowany
tego typu skany tylko do dzialu tlumaczen
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 15, 2010 11:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 11:15 am   

Idz do banku, przelewy ida mniej wiecej 3 dni, wiec im szybciej tym lepiej.
 
 
breeder
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 4
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 11:31 am   

Jednak nie ma co z nimi walczyc tylko jak najszybciej płacic ale chcialbym wiedziec za co mam placic ? wczesniej nic nie przychodzilo , to jest normalne?Chodzi mi o to czy ja w terminie nie zaplace nie dostane zwrotu podatku ? :119: :119: :119:
Ostatnio zmieniony przez breeder Śro Wrz 15, 2010 12:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
snowak 
Poczatkujacy
snowak

Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 3:50 pm   

Byłem zapłacić a wcześniej poprzez tłumacza dzwoniłem do Belastingdienst w celu ustalenia danych banku i urzędu podatkowego.Podaję ustalenia:
nazwa banku- ING BANK
KOD swift - PSTBNL21 (OSTATNIO ZMIENIONY)
adres banku -BIJLMERDREEF 109 1102 BW AMSTERDAM
NR RACHUNKU-0002445588
NAZWA BENEFICJĘTA- BELASTINGDIENST APELDOORN
ADRES - POSTBUS 2865 6401 DJ HEEREN HOLANDIA
TYTUŁ PŁATNOŚCI - 16 cyfrowy kod podany na euro acceptgiro.
STAN

[ Dodano: Czw Paź 14, 2010 12:55 pm ]
Proszę o pomoc.Napisałem pismo do OTTO o zwrot 448 euro z tytułu dodatku zdrowotnego,które były przelewane na utworzone konto podane przez belastingdienst a których nie otrzymałem.Kwotę tą zapłaciłem.OTTO nie raczy odpowiedzieć na moje pismo.
Jakie mam wyjścia?; czy: 1 pomoc konsulatu polskiego w Hadze
2 zgłoszenie kradzieży w holenderskiej policji
3 sprawa sądowa
Jeżeli ktoś miał podobną sprawę proszę o kontakt.Mój e mail:[email protected]
Dzieki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group