NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wybory prezydenckie
Autor Wiadomość
mruk84 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 21
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 10:09 am   wybory prezydenckie

Siema!

Pewnie poruszam coś co już było, ale zbliża się dobra okazja, żeby odświeżyć -


Co trzeba zrobić żeby móc zagłosować w wyborach w Holandii.


Thx :035:
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 10:11 am   

googli nie masz?

http://www.polishplace.pl...-zagranica-1670
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
mruk84 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 21
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 11:23 am   

Myślałem, że forum jest od tego żeby sobie pogadać. Ale luz. Do googli mam nielegalny skrót na pulpicie.
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 11:24 am   

mruk84, czemu nielegalny? ;)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mruk84 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 21
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 11:33 am   

Pracuję w serwisie komputerowym i raz klient przysłał prośbę, czy po reinstalce mogę mu zrobić skrót do googli na pulpicie, bo poprzedio ktoś mu zrobił nielegalnie (za opłatą) :D :D :D Uwielbiam ten kraj :D
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 8:54 pm   

mruk84 napisał/a:
Pracuję w serwisie komputerowym i raz klient przysłał prośbę, czy po reinstalce mogę mu zrobić skrót do googli na pulpicie, bo poprzedio ktoś mu zrobił nielegalnie (za opłatą) :D :D :D Uwielbiam ten kraj :D


Urban legend :043: :072:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 9:20 pm   

LeGolasik, ja tam mu wierze :) nie takie rzeczy widzialem i slyszalem (osobiscie, zeby nie bylo) :D
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mruk84 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 21
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 10:31 am   

mogę kontynuować, tylko trzeba przenieść wątek...


o kliencie który przysłał komputer żeby mu zmienić datę w systemie, albo o takim co przez przypadek zostawił go na gazie zamiast czajnika (komputer przeszedł wszystkie testy, covery wymieniłem mu gratis :D ), itd, itp...

a to tylko sam wierzchołek góry
 
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 9:51 pm   

wracając do tematu :039:

W związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonymi na dzień 20 czerwca 2010 roku, Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Hadze informuje o warunkach udziału w głosowaniu w obwodach głosowania utworzonych na terytorium Królestwa Niderlandów.

Zasady udziału w głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w tym obwodach głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich, określone są ustawą z dnia 27 września 1990 roku o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2000 roku Nr 47, poz. 544, z późn. zm.)

Prawo udziału w głosowaniu (prawo wybierania) w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ma obywatel polski, który:

- najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat,
- nie został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu,
- nie został ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu,
- nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu.
- Wyborca jest wpisywany do spisu wyborców. Można być wpisanym tylko do jednego spisu.

W Królestwie Niderlandów spisy wyborców sporządza Konsul RP w Hadze.

W wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na terytorium Królestwa Niderlandów zostaną utworzone dwa obwody głosowania. Obwodowe komisje wyborcze będą miały swoje siedziby w:

1. Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Hadze
Alexanderstraat 25, 2514 JM Den Haag
Tel.: +31 70 7990 130

2. Polskim Domu w Brunssum
Schinvelderstraat 19A 6441 TE Brunssum
Tel.: +31 45 5253821

Głosowanie odbędzie się w godzinach od 6:00 do 20:00 :

I TURA - dnia 20 czerwca 2010 roku

II TURA - dnia 4 lipca 2010 roku (w przypadku, gdy żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50% ważnych głosów w I turze wyborów).

GŁOSOWANIE W KRÓLESTWIE NIDERLANDÓW

Wyborca stale zamieszkały w Królestwie Niderlandów oraz wyborca stale zamieszkały w Polsce, a przebywający czasowo w Królestwie Niderlandów w celu wzięcia udziału w głosowaniu powinien złożyć do Konsula RP w Hadze wniosek o wpisanie do spisu wyborców w obwodzie utworzonym na terytorium Królestwa Niderlandów. Wniosek składa się ustnie, pisemnie, telefonicznie, telefaksem lub pocztą elektroniczną. We wniosku podaje się:

- siedzibę obwodowej komisji wyborczej, w której wyborca będzie głosował (Haga lub Brunssum),
- nazwisko i imiona,
- imię ojca,
- datę urodzenia,
- adres zamieszkania wyborcy w Polsce (w odniesieniu do osób przebywających czasowo w Królestwie Niderlandów) lub adres zamieszkania wyborcy w Królestwie Niderlandów (w odniesieniu do osób zamieszkałych na stałe w Holandii),
- numer ważnego polskiego paszportu lub dowodu osobistego, miejsce i datę jego wydania.

Wszystkie zgłoszenia do wpisania na listy wyborców w obu obwodach głosowania należy kierować do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Hadze:

Tel.: +31 70 7990 128 lub 130

Fax: +31 70 7990 147

E-mail: [email protected]

najpóźniej w trzecim dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 17 czerwca 2010 roku włącznie.

cytat ze strony
http://www.haga.polemb.net/index.php?document=244
_________________
Kobiety są największa mniejszością
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 9:27 am   

ginger napisał/a:
Wniosek składa się ustnie, pisemnie, telefonicznie, telefaksem lub pocztą elektroniczną.


No wlasnie bylem ostatnio w ambasadzie i pytalem pania w okienku o to, bo wczesniej czytalem, ze mozna sie zarejestrowac telefonicznie. Tamta pani mi powiedziala, ze trzeba jednak wypelnic wniosek, wiec to ustne/telefoniczne skladanie cos w naszej ambasadzie nie za bardzo chyba dziala. Za to zapytalem, czy mozna ten wniosek przeslac poczta, to pani potwierdzila.
_________________
Dumny Polak
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 9:31 am   

do wyborow parlamentarnych rejestrowalem sie wysylajac e-mail. teraz tez sie tak da:
Cytat:
Wyborca stale zamieszkały w Królestwie Niderlandów oraz wyborca stale zamieszkały w Polsce, a przebywający czasowo
w Królestwie Niderlandów w celu wzięcia udziału w głosowaniu powinien złożyć do Konsula RP w Hadze wniosek o wpisanie do spisu wyborców w obwodzie utworzonym na terytorium Królestwa Niderlandów. Wniosek składa się ustnie, pisemnie, telefonicznie, telefaksem lub pocztą elektroniczną. We wniosku podaje się:

siedzibę obwodowej komisji wyborczej, w której wyborca będzie
głosował (Haga lub Brunssum),
nazwisko i imiona,
imię ojca,
datę urodzenia,
adres zamieszkania wyborcy w Polsce (w odniesieniu do osób przebywających czasowo w Królestwie Niderlandów) lub adres zamieszkania wyborcy w Królestwie Niderlandów
(w odniesieniu do osób zamieszkałych na stałe w Holandii),
numer ważnego polskiego paszportu lub dowodu osobistego, miejsce i datę jego wydania.

Wszystkie zgłoszenia do wpisania na listy wyborców w obu obwodach głosowania należy kierować do Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Hadze:

Tel.: +31 70 7990 128 lub 130

Fax: +31 70 7990 147

E-mail: [email protected]

najpóźniej w trzecim dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia
17 czerwca 2010 roku włącznie.

zrodlo: http://www.haga.polemb.net/index.php?document=244
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Wto Maj 18, 2010 9:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 9:26 am   

Właśnie dostałam e-maila zwrotnego z ambasady z prośbą o uzupełnienie danych o pesel i adres w Polsce.
Podali mi też stronkę do rejestracji na stronie internetowej.
https://wybory.msz.gov.pl/
_________________
Kobiety są największa mniejszością
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 11:13 am   

ja dostalem 2 zwrotne i ciagle cos jeszcze chcieli ale za 3-cim razem sie udalo wiec do zobaczenia 20 czerwca RODACY do Wyborow marsz!!!
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 2:31 pm   

Latwiej przez ta strone :) Znaczy sie wszystko za jednym zamachem i jak zrobimu dobrze to dostajemy potweirdzenie :)
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
C1908 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 9:46 pm   

jeśli dostaniemy to potwierdzenie na maila to już jest wszystko i można 20.06 śmiało śmigać do punktu głosowania? czy też trzeba czekać na jakiś list potwierdzający? sorry nie wiem, to mój debiut a nie chciałbym w dniu wyborów zostać odesłany z niczym.
_________________
Nic co łódzkie nie jest mi obce
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group