NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o verblijfsvergunning-pozwolenie na pobyt
Autor Wiadomość
mikejj23 
Poczatkujacy
mike

Wiek: 39
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2
  Wysłany: Śro Lis 12, 2008 7:20 pm   pytanie o verblijfsvergunning-pozwolenie na pobyt

witam mam pytanie... pracuje przez uitzenberau w holandii prawie 2 lata,firma holenderska dla ktorej 'wynajmuje' mnie uitzenberau oferuje mi kontrakt...jednak musze miec verblijfsvergunning,czyli pozwolenie na pobyt,mam pytanko czy do kontraktu jest potrzebne zameldowanie??-pytanie kieruje do osob ktore mialy podobna sytuacje i wiedza na 100%... mam mozliwosc zameldowania na stale ale 250km od miejsca pracy,z mieszkaniem tutaj nie mam problemu,pare km od pracy,ale szef poinformowal mnie ze adres zameldowania musi byc w okolicach pracy,,,to jest dla mnie niezrozumiale...dlaczego nie moge miec zameldowania w Maastricht i pracowac(oraz mieszkac oczywiscie) w Amsterdamie na przyklad... prosze pomozcie i z gory dziekuje!! Michał
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 7:43 pm   

mikejj23,
Cytat:
szef poinformowal mnie ze adres zameldowania musi byc w okolicach pracy,,,to jest dla mnie niezrozumiale

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze

Cytat:
250km od miejsca pracy
po prostu w tym kraju to za daleko do pracy i chyba szef nie chce placic za taka odleglosc!! reszty odpowiedzi szukaj na forum sa juz tematy o verblijfsvergunning


http://www.niedziela.nl/f...lnosci++pobytem
 
 
mikejj23 
Poczatkujacy
mike

Wiek: 39
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 2:40 pm   

dzieki Gohna:) te 250 km to jest tylko adres zameldowania,a mieszkal bede tuz kolo zakladu pracy ale w Bungalowpark,a tu niestety nie moge sie zameldowac... wkurza mnie to,bo chcialbym to pogodzic,ale oni maja jakies dziwne sprzeciwy... w polsce jest tak ze moge byc zameldowany w opolu a mieszkac u kogos w warszawie i tam podjac prace na zameldowanie w opolu....czemu tu tak utrudniaja...kontrakt czeka na biurku a ja musze czekac na mieszkanie ze spoldzielni,zostalo jeszcze jakies pol do roku czasu... masakra!! ide dzisiaj di gminy,moze tam mi cos wiecej powiedza:)
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 2:55 pm   

verblijfsvergunning - wrzuc w wyszukiwarke tam masz wszystko wyltumaczone bo sam wczoraj szukalem ;)

Ogolnie odkad jestesmy w UE to wystarczy Inschrijving z IND - szczegoly http://www.ind.nl/en/Imag...tcm6-115507.pdf

Dzwonilem wczoraj zeby sie umowic na spotkanie i mam na 24.11 i od reki daja wplepke w paszport.
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Lis 13, 2008 2:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dizzy83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Maj 2008
Posty: 40
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 6:20 pm   

Ja zameldowałam się będąc od ponad pół roku na kontrakcie, parę miesięcy później załatwiałam Verblijfsverguning (nie wiem czy dobrze piszę). Meldunek do niczego mi nie był potrzebny i nikt o niego nie pytał. Podałam tylko adres zamieszkania i już. A że Twój szef nie chce żebyś był zameldowany 250 km od miejsca pracy to rozumiem, bo powyżej 10 km musi płacić Ci za dojazd. Poza tym aby dostać verblijfverguning powinieneś mieć stałą pracę - Twój pracodawca musi wypełnić dla Ciebie zaświadczenie, wtedy w IND nie robią żadnych problemów.
 
 
Davidson 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 101
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 1:05 am   

Sorry ze musze interweniowac w ta rozmowe....
Sprawa wyglada calkiem innaczej!!!

pracodawca:

1) albo cie sciemnia i stwierdza ze juz zarobil na tobie i jest pora ze gce zebys wrocil do domu
2) pracodawca nie jest poinformowany juz od jakies 1,5 roku (minimum!)
3) wala glupa

powiem jak JEST:
od momentu kiedy nam polakom otworzyli granice (calkiem dla pracy etc.) to upadlo prawo ze Polak (lub ktos inny z krajow "nowych" w UE tak jak Czechy,Wegry itd) musi sie ubiegac o VVR ten znany verblijfsvergunning.....
nawet jesli by sie z kontaktowali z IND co jest immigracyny organem pod nummer 0900-1234561
to by uslyszeli ze juz karty(verblijfsvergunning) nie dostana.
Jednyne co mozesz dostac ale musisz zadzwonic pod ten nummer ktory mowilem wczesniej to jest o naklejke w Paszport lub jak masz dowod; kartke z naklejka na ktorej pisze:
Burger van de Unie (co znacy: obywatel Unii)

ale to jest bez sensu:
Polak moze pracowac i powiem to jeszce raz i ostatni raz ze zaden Polak lub wegier NIE POTRZEBUJE ZADNEGO POZWOLENIA NA PRACE!!!!!!!!!!!
jedynie ktorzy nadal potrzebuja pozwolenie do pracy (z UE) to sa: Bulgaria i z Rumunia


Jesli masz wontpliwosci albo jak ches zrobic nummer szefowi to zadzwon lub sie z kontaktuj Z CWI ktory wydaje te pozwolenia:

CWI Tewerkstellingsvergunningen
Postbus 883
2700 AW Zoetermeer
Telefoon 079 - 750 29 03

porada: wykup sobie RECHTSBIJSTAND
jak masz problemy prawne lub z szefem to masz pokryte koszty sadowe i jego albo ja kopniesz mocno w..... ;) )))
 
 
Adam_1 
Poczatkujacy


Wiek: 47
Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 46
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 7:02 pm   

mikejj23 napisał/a:
dzieki Gohna:) te 250 km to jest tylko adres zameldowania,


Na podstawie tego mozesz sie domagac zwrotu za koszta dojazdu czyli jakies 500km X 0.18 euro = 90 euro za dzien. Nikt ci nie da kontraktu.................

mikejj23 napisał/a:
w polsce jest tak ze moge byc zameldowany w opolu a mieszkac u kogos w warszawie i tam podjac prace na zameldowanie w opolu..


Inny kraj .....inne prawa......

mikejj23 napisał/a:
oferuje mi kontrakt...jednak musze miec verblijfsvergunning,czyli pozwolenie na pobyt


verblijfsvergunning - to jest holenderski dowod osobisty , a nie zadno pozwolenie na pobyt

Davidson napisał/a:
od momentu kiedy nam polakom otworzyli granice (calkiem dla pracy etc.) to upadlo prawo ze Polak (lub ktos inny z krajow "nowych" w UE tak jak Czechy,Wegry itd) musi sie ubiegac o VVR ten znany verblijfsvergunning


nie o verblijfsvergunning tylko o tewerkstellingsvergunning - bo to bylo wymagane do pracy obcokrajowcom spoza uni lub nowym krajom unijnym, obecnie nam to juz nie jest potrzebne

Davidson napisał/a:
to by uslyszeli ze juz karty(verblijfsvergunning) nie dostana


kazdy sie moze o to ubiegac

Davidson napisał/a:
Jednyne co mozesz dostac ale musisz zadzwonic pod ten nummer ktory mowilem wczesniej to jest o naklejke w Paszport lub jak masz dowod; kartke z naklejka na ktorej pisze:
Burger van de Unie (co znacy: obywatel Unii)


od maja 2007 jezeli dobrze pamietam nie wklejaja w polskie paszporty zadnych naklejek.

Jestem w Holandi ponad 4 lata i znam te wszystkie stare procedury , posiadam osobiscie stare bezuzyteczne naklejki w paszporcie i przedawnione pozwolenia o prace wydane przez CWI.........
............ a tobie Davidson, radze sie doinformowac i nie wprowadzac innych w blad

Pozdrawiam
 
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 7:42 pm   

Adam_1 napisał/a:

verblijfsvergunning - to jest holenderski dowod osobisty , a nie zadno pozwolenie na pobyt


Verblijf=pobyt
vergunning=pozwolenie
verblijfdvergunning=pozwolenie na pobyt
Ostatnio zmieniony przez Beata Wto Gru 02, 2008 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 8:04 pm   

Adam_1 napisał/a:
Davidson napisał/a:
Jednyne co mozesz dostac ale musisz zadzwonic pod ten nummer ktory mowilem wczesniej to jest o naklejke w Paszport lub jak masz dowod; kartke z naklejka na ktorej pisze:
Burger van de Unie (co znacy: obywatel Unii)


od maja 2007 jezeli dobrze pamietam nie wklejaja w polskie paszporty zadnych naklejek.

Jestem w Holandi ponad 4 lata i znam te wszystkie stare procedury , posiadam osobiscie stare bezuzyteczne naklejki w paszporcie i przedawnione pozwolenia o prace wydane przez CWI.........
............ a tobie Davidson, radze sie doinformowac i nie wprowadzac innych w blad

Pozdrawiam


Polecam Tobie sie doinformowac, najlepiej u zrodla czyli w IND. Chyba ze cale IND jest zle poinformowane a Ty jako jedyny dobrze...

Bo w zeszlym tygodniu IND wydalo mi cos co w/g Ciebie nie jest wydawane od 1.5 roku - a mianowicie wlepke w paszport (Inschrijving) na 5 lat, po 5 latach dostane (jak bede chcial) na czas nieokreslony. Szczegoly mozesz sobie doczytac http://www.ind.nl/en/Imag...tcm6-115507.pdf
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Gru 02, 2008 8:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 8:07 pm   

Beata napisał/a:
Adam_1 napisał/a:

verblijfsvergunning - to jest holenderski dowod osobisty , a nie zadno pozwolenie na pobyt


Verblijf=pobyt
vergunning=pozwolenie
verblijfdvergunning=pozwolenie na pobyt


verblijfdvergunning po angielsku jest to Resident Permit a pocztac mozna sobie na stronie IND: http://www.ind.nl/nl/Imag...06_tcm5-595.pdf
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 8:08 pm   

Adam_1 napisał/a:
mikejj23 napisał/a:
dzieki Gohna:) te 250 km to jest tylko adres zameldowania,


Na podstawie tego mozesz sie domagac zwrotu za koszta dojazdu czyli jakies 500km X 0.18 euro = 90 euro za dzien. Nikt ci nie da kontraktu.................


Zalezy od CAO i od polityki firmy. U mnie jest stala stawka >25km i nie wazne czy dojezdzasz autem 25 czy 250km dostajesz 130euro.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 8:16 pm   

m4rcin napisał/a:
Beata napisał/a:
Adam_1 napisał/a:

verblijfsvergunning - to jest holenderski dowod osobisty , a nie zadno pozwolenie na pobyt


Verblijf=pobyt
vergunning=pozwolenie
verblijfdvergunning=pozwolenie na pobyt


verblijfdvergunning po angielsku jest to Resident Permit a pocztac mozna sobie na stronie IND: http://www.ind.nl/nl/Imag...06_tcm5-595.pdf


verblijfsvergunning ma byc.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 8:19 pm   

czeski blad ;-) d jest obok s na klawiaturze ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Davidson 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 101
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 8:54 pm   

Panie Adamie,

Cieszi mnie to ze pan poswiecil czas czytajac to co napisalem.
Co na komentarz opisze to krotka bo jak wiecie wszysci to ja sie lubie rozgadywac :)

Szkoda Panie Adamie, ze nigdy nie poswieciles czasu poswiecajac sie nad Holderskim jezykiem...
Nie ze moj Polski jest perfekt ale KUMAM wszystko co jest Po Polsku jak po Holendersku lub Angielsku.

Slowo VERBLIJFSVERGUNNING znacy dokladnie:
VERBLIJFS = POBYT
VERGUNNING=POZWOLONIE

(to za FRIKO Adasz! :P )


Skoro nie umiesz odruzniac podstawowe elementy w Hollenderskim prawie, pobycie i pracy to tobie chetnie to wyjasnie.

Pobyt jest zwionzany w Holandii i skladanie przes 2 segmenty:
1) prawo do pracy i opieki
2)legalnosc pobytu

wiec :
Jak sie w Hollandii zameldujesz w Gemeente w odziale Burgerzaken (jak stan C. w Polsce) to z tym aktywujesz administracyjne formalnosci tak jak wpis jako mieszkaniec miasta, dostajes BSN nummer automatycznie przes Gmine do domu wysylany (to jest dawniejszy tez znany jako "SoFi-nummer")
(W polsce znane jako Pesel)

Z tym BSN nummer mozesz n.p:
-sie ubezpieczic (w jaki kolwiek sposob)
-otworzyc konto w banku

Potem jest prawo czy masz miec pozwolenie na pobyt ( vergunning tot verblijf = VERBLIJFSVERGUNNING!!!)

jak jestes z UE to tego nie potrzebujes!
ale.....
To jest tylko pobyt!

Potem jest prawo czy wolno Tobie pracowac.
Jesli jestes z nowych krajow UE np Bulgaria, Rumunia to wtedy nie!(te kraja nadal potrzebuja pozwolenia)
Wtedy pracodawca (samemu nie mozesz!) musi sie ubiegac pzez CWI o pozwolenie do pracy co sie nazywa TWV (tewerkstellingsvergunning).

Jak dobrze czytales to pisalem wyraznie ZE MY POLACY NIE POTRZEBUJEMY POZWOLENIE NA PRACE.

Sa jednak ludzie ktorzy chca miec taka naklejke skoro pracodawcta tego wymaga (np.jak pracuje duzo ludzi z roznych narodow razem)
Nie zapomnij, ze to jest tez dowod emigracji wydany przes IND co jest odzialem Ministerstwa Sprawiedzliwosci!

Adam, jak sprawdzis najklejki w Paszporcie, ktore dostales (i jesli masz ta naklejke o ktorej ja mowilem wczesniej bo to jes inna naklejka jak chodzi o napis)
czy masz tez najklejke "BURGER VAN DE UNIE" ?
to jest to jedyna naklekja ktora IND wydaje dla UE.

To, ze kazdy moze sie ubiegac to fakt! ale nie dostaniesz bo nie udzielaja juz te karty dla NOWE aplikacje tylko dla tych ktorzy juz mieli te karty wcesniej i staraja sie o wznowienie bo sa maximalnie tylko 5 lat wazne.
Vhces to sprawdz i zadzwon pod 0900-1234561 powiedz ze jestes polakiem i ze chces miec karte na pobyt (VERBLIJFSVERGUNNING.....hmmm to slowo znowu wraca :P )
Zobaczys sam jaka informacje tobie udziela.
Powiedz ze chces miec najklejke tak jak kolega w pracy "BURGER VAN DE UNIE" bo tez potrzebna w Polsce itd. to sie z toba umowia.

Dowod osobisty Hollenderski (Nederlandse Identiteitskaart) mozes tylko dostac w Hollandi jesli mas obywatelstwo holdenderskie.

w Polsce tez maja takie karty dla niecudozemcow i hollandia nadal te karty wydaje dla np. ludzi po za UE

Ta karta na pobyt to nie jest dowod osobisty!!!!
na dowod osobisty mozes podrozowac np. W UE a na karte na pobytu tego nie mozesz bo to nie jest dokument do podrozy jak sam paszport.
Ta karte mozna uzywac razem z paszportem jak sie jest z kraju po za UE i chces polecic np do dalekiego kraju i pozniej wrocic do granice SCHENGEN.
Ale sama ta karta nie mozesz podrozowac po za Hollandia

Co do wczesniejszego tematu:
Jesli pan mieszka w jednym miejscu a pracuje w drugim to nie powino byc problemu...
zastanawialem sie dlaczego ale mam senarius:
1) firma gdzie pracujes dostaje subsidja z gmine jesli zatrudni mieszkanca miasta
2) ma wszystkcyh na miejscu Bank, ksiegowych itd.
jesli potrzebuja jakis wydruk zamelowania z Maastricht to bedzie to trudniej nisz lokalnie!!!
moze nawet twoj zna kogos w gminie skoro tam moga byc wiecej zeby meldowac innych i jemu daja szpciej te wydruki od meldunku?

ale nic innego nie moge wymyslec bo to nie powino byc istotne...wazne jest ze masz meldunek i BSN nummer


Sorry, ze moze tak sie rospisalem.....
problem polega na tym za ja dla mojej pracy mam na co dzien do czynienia z tym jako urzednik panstwowy wydaje mi sie ze jest to oczywiste, ze musze byc poinformowany dobrze skoro udzielam ta informacje klienta

ostatnie co chcialem powiedzic; mysl i sie zastanow czasem jak cos palnies....
Adam: zycze ci jak najlepiej tak ze tez ze sie nauczys algemeen beschaafd Nederlands spreken en schrijven...
zostan soba okay? to ze jestes 4 lata w NL , masz 15 naklejek i miales pozwolenie na pracy nie znaczy odrazu ze jestes ksiegowym



uszanowaniem,

Davidson
 
 
Adam_1 
Poczatkujacy


Wiek: 47
Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 46
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 9:59 pm   

Davidson napisał/a:
Dowod osobisty Hollenderski (Nederlandse Identiteitskaart) mozes tylko dostac w Hollandi jesli mas obywatelstwo holdenderskie.


Z tym sie nie zgodze , poniewarz znam dwie osoby posiadajace holenderski dowod osobisty narodowosci polskiej

Davidson napisał/a:
Jak sie w Hollandii zameldujesz w Gemeente w odziale Burgerzaken (jak stan C. w Polsce) to z tym aktywujesz administracyjne formalnosci tak jak wpis jako mieszkaniec miasta, dostajes BSN nummer automatycznie przes Gmine do domu wysylany (to jest dawniejszy tez znany jako "SoFi-nummer")
(W polsce znane jako Pesel)


O SOFI nr wystapilem jeszcze przed meldunkiem
Natomiast w trakcie meldunku dostalem naklejke w paszport o nazwie "verblijfsaantekeningen voor gemeenschapsonderdanen" i wtedy jeszcze wymagano odemnie TWV
Pozniej wystapilem o VERBLIJFSVERGUNNING w IND , umowilem sie na spotkanie i pewna Pani wkleila mi w paszport "verklaring van inschrijving burgers van de unie" . Bardzo mi to nie pasowalo z zalozeniem tego , o co wystapilem wiec poszedlem do gemente i zapytalem co to jest VERBLIJFSVERGUNNING i czy ta naklejka jest tym o co pytam. Odpowiedz byla jednoznaczna iz to nie jest TO i ze powinienem dostac cos w rodzaju dowodu osobistego , a nie naklejki.........

Davidson, Masz racje bylem w bledzie co do nazwy VERBLIJFSVERGUNNING.... ZWRACAM HONOR i odwoluje to co napisalem wczesniej - zle skojazylem pewne fakty

Davidson napisał/a:
Szkoda Panie Adamie, ze nigdy nie poswieciles czasu poswiecajac sie nad Holderskim jezykiem...


...... oj poswiecilem troche czasu......uczylem sie tego jezyka poniewarz uwarzalem to za pierwszy priolytet pobytu w tym kraju. Z mowa nie mam wiekszych problemow , gozej z pisaniem

..........ale nigdy niderlandzkiego w ten sposob nie tlumacze :

Davidson napisał/a:
Slowo VERBLIJFSVERGUNNING znacy dokladnie:
VERBLIJFS = POBYT
VERGUNNING=POZWOLONIE


tzn. nigdy nie rozdzielam slow......

Davidson napisał/a:
Adam: zycze ci jak najlepiej tak ze tez ze sie nauczys algemeen beschaafd Nederlands spreken en schrijven...
zostan soba okay?


Wzajemnie i szacunek
_________________
Najlepszego w nowym roku
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group