NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Wrz 08, 2010 3:47 pm
5 studenckich dni w Amsterdamie :) Parę pytań.
Autor Wiadomość
wiecznystudent 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 3
  Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 12:19 am   5 studenckich dni w Amsterdamie :) Parę pytań.

Cześć!

Razem z paroma znajomymi jedziemy do Amsterdamu na 5 dni, potem do Brukseli.
Będziemy spać na kempingu.

Mam parę ogólnych pytań:

1. Czy znacie jakieś fajne bary/knajpy, gdzie można coś tanio i względnie smacznie przegryźć? Widziałem, że oczywiście jest BK, MCD, KFC itd., ale mam na myśli coś bardziej lokalnego - typu polskie budki z pierogami/zapiekankami/hot-dogami itp. specjałami :082:

2. Ile kosztuje piwo w sieciach sklepów typu Aldi/Lidl? Interesuje mnie holenderskie piwo 0.5L typu Amstel. Czy butelki są zwrotne? Jak wyglądają ceny coca-coli, pieczywa, wódki?

3. Czy macie jakieś ulubione puby/coffeeshopy/małe browary, które są gdzieś na uboczu, mało znane, ale mające swój urok?

4. Na co szczególnie uważać żeby nie popaść w jakieś tarapaty? Może przed czymś szczególnym przestrzegacie, jak jest z piciem w miejscach publicznych typu park? :037:

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to z góry dzięki za podrzucenie.
Jest to wyjazd studencki, budżetowy, interesują nas miejsca mniej znane, ale z jakimś fajnym klimatem, może ktoś coś wie :)

Pozdro
Ostatnio zmieniony przez wiecznystudent Śro Wrz 08, 2010 12:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 1:17 am   

Tutaj na pewno cos dla siebie znajdziecie http://www.amsterdam.info/gay/
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 6:23 am   

wiecznystudent napisał/a:
1. Czy znacie jakieś fajne bary/knajpy, gdzie można coś tanio i względnie smacznie przegryźć? Widziałem, że oczywiście jest BK, MCD, KFC itd., ale mam na myśli coś bardziej lokalnego - typu polskie budki z pierogami/zapiekankami/hot-dogami itp. specjałami

1. Ciezko, holandia raczej nie sprzedaje swoich specjalow bo ich nie ma ;) Juz predzej znajdziesz jakies kebaby, lumpie (wietnamskie przekaski), frytki itd...
2. W Aldim/Lidlu Amstela nie widzialam, oni maja jakie swoje wlasne piwa. Ich cena to ok 10-15 euro za krate, przy czym ok 4 euro dostajesz spowrotem przy zwrocie kraty.
3. Moze nie na uboczu, ale odiwedzam za kazdym razem jak jestem w Am- Rock Planet: http://maps.google.nl/map...134701737569952
Niestety strasznie tam drogo.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 9:46 am   

Jest jeden lokalny typ jedzenia - śledzie w bułce i z cebulą. Nie jest to drogie. Śledź po holendersku to haring.
_________________
Dumny Polak
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 1:42 pm   

No i SUSKA znowu wprowadza ludzi w blad. W ALDI badz LIDLu krata piwa 24x0,33 L= 5 E plus kaucja 4 E.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 2:31 pm   

nie taki duzy ten blad. 5+4=9 wiec tylko 1e. Nie kupowalem jeszcze piwa w aldi/lidl. Wszystkie piwa kosztuja tam 5e za krate, czy sa tez jakies drozsze?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
wiecznystudent 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 2:49 pm   

Dzięki za wszystkie normalne odpowiedzi :)
Bardzo tanie to piwo w tych supermarketach :)
Jak jest dokładniej z kaucją? Są automaty? Trzeba mieć paragon czy odczytuje z kodu kreskowego?
Napiszcie jeszcze proszę jak wygląda w zwykłych spożywczakach, gdzie są holenderskie piwa :)

Guiscard - nie musisz polecać często odwiedzanych przez siebie miejsc. Tego typu atrakcje mnie nie interesują, nie pozdrawiam :072:
Ostatnio zmieniony przez wiecznystudent Śro Wrz 08, 2010 2:58 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 3:18 pm   

wiecznystudent napisał/a:

Guiscard - nie musisz polecać często odwiedzanych przez siebie miejsc. Tego typu atrakcje mnie nie interesują, nie pozdrawiam :072:


To trzeba bylo napisac w poscie,ze jestes homofob itd. Ja tylko przeczytalem twoj post i wywnioskowalem,ze cie to zainteresuje, i pozniej opowiesz jak bylo. Jakos przezyje bez twojego pozdrowienia:(
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 3:25 pm   

Piwo butelkowe kupione w ALDI , oddajesz butelki tylko w ALDI. To samo LIDL. Piwa kupowane w pozostalych marketach butelki mozesz oddac w innym czyli Bavaria,Heniek,Amstel.

[ Dodano: Sro Wrz 08, 2010 3:30 pm ]
Butelki wkladasz do automatu, wciskasz przycisk , wychodzi karteczka, oddajesz przy kasie i tyle
 
 
wiecznystudent 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 3:46 pm   

Ok, dzięki.

Guiscard, nie wiem w którymi miejscu napisałem, że interesują mnie tego typu miejsca... Gdyby mnie ta tematyka interesowała to napisałbym wprost a nie owijał w bawełnę. Starasz się mnie sprowokować, nie mam pojęcia po co, no, ale co zrobić, na każdym forum jest paru pieniaczy :) Zgodnie ze znaną maksymą internetową, dalej z Tobą nie zamierzam dyskutować, jeżeli dalej chcesz drążyć ten temat.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 5:05 pm   

stroopwafel napisał/a:
No i SUSKA znowu wprowadza ludzi w blad. W ALDI badz LIDLu krata piwa 24x0,33 L= 5 E plus kaucja 4 E.


No i STROOPWAFEL znowu nie przeczytal mojego postu ze zrozumieniem. Napisalam chyba jasno i wyraznie, ze placisz ok 10-15 euro (napisalam z taka rozbieznoscia, bo moze od kiedy tam ostatnio kupowalam ceny podskoczyly) przy czym ok 4euro dostajesz spowrotem przy oddawaniu kraty. Czy Ty jakis uposledzony jestes? Pomysl zanim cos napisze, a jeszcze wczesniej doczytaj.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group