NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
meldunek dla noworodka
Autor Wiadomość
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 1:49 pm   meldunek dla noworodka

urodzilam w sobote.gdzie i po jakie dokumenty mam sie udac,zeby zameldowac dziecko iwyrobic sofii potrzebny do ubezpieczenia.dodam,ze jestesmy z mezam polakami i namy tu meldunek.WAZNE.
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 2:39 pm   

a w szpitalu nie bylo oddzialu meldunkowego? jesli nie, idz do gemeente najlepiej jutro (bo trzeba zameldowac w ciagu 3 dni od urodzenia) powinnas miec papiery ze szpitala ze soba; BSN zostanie nadany automatycznie po zameldowaniu, dostaniecie z pewnoscia list z numerem BSN (sofi), Gratulacje, napisz jakie warunki sa w RK (bo chyba tam rodzials; w stosownym temacie)
Ostatnio zmieniony przez szeda Pon Paź 26, 2009 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 2:43 pm   

ZE szpitala powinnas dostac taka kartke z ktora masz isc do urzedu miasta w ciagu 3 dni roboczych, musisz wziasc ze soba paszport ( ty lub twoj maz) i dziecko zostaje zameldowane oraz otrzymuje sofi nr.
Gratulacje!!!!!!!
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 4:34 pm   

dziekuje za gratulacje.potrzebuje pomocy w zalatwieniu tej sprawy.moze znajdzie sie jakas uczynna osoba.dzis maz probowal to zalatwic i odeslali go z kwitkiem.pytali o europejska rejestracje,co to takiego?a nie orietujecie sie czy w rode kruis jest taki oddzial meldunkowy?
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 4:51 pm   

hmm dziwne to, ja rodzilam 9 miechow temu i moj maz z tym papuierkiem ze szpitala poszedl do geemente i zarejestrowal mala bez niczego.jedyny problem jaki byl to to ze on nie mial meldunku, ale ja mialam wiec mala zameldowana ze mna.co do ubezpieczenia nie musisz miec BSN dziecka, zadzown do ubezpieczalni i podaj ze urodzilas a dziecko dopisza do twojego ubezp.i nie czekaj z tym bo jak minie dluzszy czas a cos by sie dzialo moga cie obarczyc sporymi kosztami.pozdrawiam
 
 
Assa 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lut 2009
Posty: 40
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 5:03 pm   

marte78 napisał/a:
dziekuje za gratulacje.potrzebuje pomocy w zalatwieniu tej sprawy.moze znajdzie sie jakas uczynna osoba.dzis maz probowal to zalatwic i odeslali go z kwitkiem.pytali o europejska rejestracje,co to takiego?a nie orietujecie sie czy w rode kruis jest taki oddzial meldunkowy?


Ja rodziłam w Rode Kruis 4 miesiące temu i jest tam odział meldunkowy, chyba na 3 piętrze jeśli dobrze pamiętam,spróbujcie tam.Ważne,że musicie to zrobić w ciągu 3 dni bo jeśli nie to podobno grozi jakas kara.NIe wiem o jaką rejestracje im chodzi my nic nie potrzebowaliśmy tylko papierek ze szpitala i dokumenty tożsamośći.Powodzenia i gratulacje:)!!!
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 5:50 pm   

hmm a u mnie , poszłam tylko po porodzie zamówić akt urodzenia i kilka dni później przysłali mi meldunek syncia do domu nie musialam wogole isć do geemente, pewnie zależy od gminy.
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 6:54 pm   

do osob z HAGI,naprawde nie trzeba sie umawiac wczesniej?czy to jest na ulicy stadhoudersplantsoen 24 grmeente den haag immigratiekantoor?
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 7:39 pm   

moj maz rejestrowal nasze dziecko w geemente najblizszym naszemu zamieszkaniu i bylo ok.nie umawial sie wczesniej, poszedl w 3 dniu co prawda nastal sie troche w kolejce ale zalatwil.
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 7:47 pm   

marte78, jestem z hagi, dziecko rejestrowalam w Urzedzie Miasta w Centrum, dziecka niemusisz zglaszac do imigracyjnego, musi byc zarejstrowane w Gementowej bazie GBA, jak bedziesz chciala moge z toba podskoczyc zeby to zalatwic.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 9:32 pm   

zeby zameldowac dziecko w UG nie trzeba sie umawiac.. do Immigratiekantoor nie musisz isc... bo juz sie tam meldowalas...

z tego co wiem to w Rode Kruis mozna dziecko zameldowac... maja tam specjalny loket...
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 4:36 pm   

Dziekuje za dobre serca i pomoc.jakos udalo nam sie zalatwic to wlasnie w najblizej sytuowanym miejsca zamieszkania gemeente.nasza niewiedza wpedzila nas w stres,ale juz jest ok.dziekuje raz jeszcze za dobre sserca chetne do pomocy.pozdrawiam goraco.
 
 
yogobellla 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 53
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 3:50 pm   

hmmm,, no wlasnie paszport , a jezeli ja posiadam tylko dowod ?( polski dowod) , a ojciec dziecka dowod bulgarski i nie jestesmy malzenstwem?
Slyszalam rowniez (od poloznej) ze bedziemy potrzebowac nasze europejskie akty urodzenia , wiec na gwalt zalatwiam bo porod tuz tuz
polozna miala udzielic mi wiecej informacji ale nie jest w stanie sie okreslic ze wzgledu na to ze ja jestem polka a ojciec bulgarem , chcialabym aby dziecko mialo nazwisko ojca (nie jest zameldowany) bardzo prosze o pomoc

ps. czy wiecie moze jak bedzie wygladalo podrozowanie z takim noworodkiem? na podstawie jakiego dokumentu moze podrozowac po europie ?
 
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 4:22 pm   

yogobella, czy dziecko ma byc narodowosci bulgarskiej czy polskiej?
 
 
yogobellla 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 53
Skąd: DEN HAAG
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 4:29 pm   

raczej polskiej , ale na POLSKIEJ gminie pani urzednik powiedziala ze podwujne obywaltelstwo jest mozliwe . gdybym rodzila w polsce wiedzialaby jak mi pomoc..........
jezeli rodzac w holandii nie ma takiej mozliwosci wolala bym polskie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group