NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
American Express / Flying Blue - ktoś ma tą karte?
Autor Wiadomość
mbn 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 84
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 1:50 pm   American Express / Flying Blue - ktoś ma tą karte?

Witam,

Czy da się wyłączyć automatyczne acceptgiro z konta? Mi powiedzieli że nie, bo nie.
W każdym normalnym kraju po miesięcznym okresie rozliczeniowym jest 25-26 dni na spłatę karty bez odsetek - tzw. grace period. Tutaj pobiera automatycznie 5 dni po końcu okresu, co jest absurdem jak na kartę kredytową... No ale kolega z Belgii z tą samą kartą - spłaca ją sam, więc może jakoś da się to cholerstwo wyłączyć?

Ogólnie jednak Amex jest godny polecenia. Teoretycznie jest limit (mnie powiedzieli że mam 1500 i stopniowo wzrośnie) ale tak naprawde można natrzaskać 4-5 tys. i działa. Akceptowany niemal wszędzie, gdzie inne kredytówki, oprócz płatności online (aczkolwiek paypal działa).

pozdrawiam
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 4:53 pm   

mbn napisał/a:
W każdym normalnym kraju po miesięcznym okresie rozliczeniowym jest 25-26 dni na spłatę karty bez odsetek


W moim banku w Niemczech nie ma czegoś takiego...kasa ma być na koncie albo płacisz odsetki, więc jakie kraje uważasz za "normalne"?

Może dodam że mam tam vise kartę (nie wiem czy to ma znaczenie).
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
mbn 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 84
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 9:40 pm   

mamqa napisał/a:

W moim banku w Niemczech nie ma czegoś takiego...kasa ma być na koncie albo płacisz odsetki, więc jakie kraje uważasz za "normalne"?

Może dodam że mam tam vise kartę (nie wiem czy to ma znaczenie).


Ma znaczenie czy masz kredytową, czy debetową. Idea karty kredytowej polega na tym, że najpierw wydajesz a potem spłacasz ;) więc widocznie masz zwykłą debetówke.

Co ciekawe po zalogowaniu do Amexa nawet widać, że koniec okresu jest 17., a wymagalność - 7. następnego miesiąca. A pobiera już 20 automatycznie.

pozdr.
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 10:06 pm   

mbn napisał/a:
mamqa napisał/a:

W moim banku w Niemczech nie ma czegoś takiego...kasa ma być na koncie albo płacisz odsetki, więc jakie kraje uważasz za "normalne"?

Może dodam że mam tam vise kartę (nie wiem czy to ma znaczenie).


Ma znaczenie czy masz kredytową, czy debetową. Idea karty kredytowej polega na tym, że najpierw wydajesz a potem spłacasz ;) więc widocznie masz zwykłą debetówke.

Co ciekawe po zalogowaniu do Amexa nawet widać, że koniec okresu jest 17., a wymagalność - 7. następnego miesiąca. A pobiera już 20 automatycznie.

pozdr.


widocznie tak maja ustawiony system..w ABN amro jest to srodek miesiaca - tez chcialem zmienic na 20-ktorys po wyplacie ale powiedzieliz,e nei da rady zmienic i tyle..
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 8:51 am   

Eee.. U mnie w ABN jest nastepujaco:

Last Statement 21/09/2011
Last Payment 27/09/2011
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 9:22 am   

m4rcin napisał/a:
Eee.. U mnie w ABN jest nastepujaco:

Last Statement 21/09/2011
Last Payment 27/09/2011


Samemu oplacasz czy sami sciagaja? bo mi sami i bylem w banku aby zmienic date (z ok 15 kazdego kolejnego miesiaca) to nie mieli fizycznie takiej mozliwosci w systemie (widzialem) i koles dowiadywal sie jeszcze u kierownika a pozniej gdzies dzwonili i to samo potwierdzili. Dodatkowo powiedzili,ze tak jest dla wszystkich...?
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Sob Paź 08, 2011 9:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 9:49 am   

sami sciagaja.
Na mojej karcie:
27/09/2011 - AUTOMATISCHE INCASSO

Na kracie zony podpietej pod moje konto:

Datum rekningoverzicht 15/08/2011
Automatische incasso - 21/08/2011
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Paź 08, 2011 9:53 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 11:17 am   

kurde to mi "podsumowuja" konto ok 7-8 i sciagaja okolo 15 tydzien pozniej. z tego (i twojego) by wynikalo,ze tydzien po podsumowaniu sciagaja z konta - moze to jest stala data to w takim razie moze mozna zmienic date podsumowania :030: no nic przy nastepnej okazji w banku popytam co i jak...dzieki!
 
 
mbn 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 84
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 11:52 am   

.:Paco:. napisał/a:
kurde to mi "podsumowuja" konto ok 7-8 i sciagaja okolo 15 tydzien pozniej. z tego (i twojego) by wynikalo,ze tydzien po podsumowaniu sciagaja z konta - moze to jest stala data to w takim razie moze mozna zmienic date podsumowania :030: no nic przy nastepnej okazji w banku popytam co i jak...dzieki!


Zgadza sie, ja mam w ABN podsumowanie 6-7 i sciągają 13-14. Wygląda na Holenderską norme ;)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 12:26 pm   

Nie - na mojej karcie podsumowanie 21 sciagaja 27, na karcie zony podsumowanie 15 sciagaja 21
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 12:35 pm   

widzisz a u mnie w ABN Amro splata karty kredytowej nastepuje zawsze 1-go kazdego miesiaca (lub pierwszy dzien roboczy jesli 1 wypada w weekend).
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 12:44 pm   

chlopaki chodzilo mi o to,ze zawsze miedzy podsumowaniem a sciagnieciem kasy jest 1 tydzien.. pytanie dlaczego podsumowuja konta w roznych terminach - moze ma na to wplyw data wydania karty?? np wydaja Ci 27 i pozniej zawsze ok 27 masz podsumowanie...
ale wracajac do meritum...wynika,ze tydzien roznicy jest nie zmienialny to moze da sie zmienic date wyciagu z konta...
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Sob Paź 08, 2011 5:11 pm   

mbn napisał/a:
Ma znaczenie czy masz kredytową, czy debetową. Idea karty kredytowej polega na tym, że najpierw wydajesz a potem spłacasz ;) więc widocznie masz zwykłą debetówke.


tylko sprostuję że mam i taką i taką a w tym wątku pisałam o kredytowej (niektórzy je rozróżniają ;) ).
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
miarka754 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 1:51 pm   

a ja mam pytanie-jezeli bank sobie pobral twoje zadluzenie,to kiedy mozesz znow z tej karty skorzystac?bo mi sciagneli dlug i z kredytowki nie moge nic wziac!!!
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 3:47 pm   

nie przekroczyles limitu?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group