NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PIERWSZA POMOC
Autor Wiadomość
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 7:02 pm   

Witaj Ewa , najpierw idz do innego lekarza i popros o ponowne zbadanie ( najlepiej idz do jakiegos szpitala/poza miejscem zamieszkania/ na takie badania)i zeby ci wszystko dali na papierze , jak juz to wszystko bedziesz miec to zglos sie do adwokata ktory zajmuje sie bledami lekarkimi.

powodzenia

pozdrawiam

monika
 
 
HoornIak 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 5:24 pm   

nie bede narzekal na polskich czy niemieckich lekarzy bo pomogli mi naprwde po roku zmagania sie z holenderskimi partaczami z powodu ktorych musialem placic obowiakowe ubezpieczenie (a dla czego????) pomogli mi niemieccy (o polskich nie wspomne bo bardzo duzo zrobili!!!!) lekarze i od tego czasu nigdy ale to nigdy nie zaplace ubezpieczenia w holandii bo paracetamol moge isc kupic sobie sam czy w najgorszym wypadku ibuprofen, mam dosc holenderskiej pomocy "lekarskiej" dla mnie sa oni takimi lekarzami jak i ja jestem "ksiedzem" termofor nie zatruwa tak oragnizmu jak ich paracetamole i inne przeciw zapalne i przeciwbolowe lekarstwa, apomaga na bol, ktore oni umia przepisac na praktycznie wszystko!!!! zadnego profesjonalizmu soba nie reprezentuja a jak czlowiek chodzi do nich z jednym a tym samym problemem ktory sie poglebia, z ktorym sobie poradzic nie umia,potrafia wyzwac od symulantow i wyslac do domu..... pomimo ze w mojej chorobie nie bralem ani jednego dnia wolnego!!!! a podchodzilo do mnie trzech lekarzy!!!! paranoja wole nie byc ubezpieczony tutaj i wiem ze jak mi sie cos stanie to i tak przedluza tylko moja meczarnie bo pomoc nie umia... beznadzieja zachodu zachodzaca medycyna wstyd w stosunku do krajow wschodu poprostu i wyludzanie pieniedzy!!!!
jak ktos ma mnie ochote podac ze nie place ubezpieczenia to prosze bardzo podam adres i nazwisko na priv, a dokumentacja zniszcze tych pala.... nie bede sie juz wiecej wypowiadal na ten temat DNO DNO DNO i nic wiecej na ten temat bal bym sie do nich isc z katarem
wolalbym isc do weterynarza!!!!!!!!! na pewno maja z tym wiecej doswiadczenia, albo do ogrodnika ktory tez chemie przepisze na schorzenie!!!!!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 5:45 pm   

HoornIak,
przeczytalam to ''wyznanie''i prawde powiedziawszy nie wiem o co w nim chodzi ....


Cytat:
jak ktos ma mnie ochote podac ze nie place ubezpieczenia to prosze bardzo podam adres i nazwisko na priv

piles czy jarales? :033:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sty 22, 2010 5:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniaK. 
Poczatkujacy
maniaK.

Wiek: 42
Dołączyła: 11 Lis 2009
Posty: 37
Skąd: noordwijkerhout
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 7:08 pm   

ja dwa razy korzystałam z pierwszej pomocy w Holandii.
Za pierwszym razem spadłam ze schodów i z ogromnym bólem po paru godzinach pojechałam do szpitala. Przyjęta zostałam przez chyba stazystkę- bardzo młoda dziewczyna, pouciskała mi miejsce stluczenia, pokiwała współczująco glową i przepisała diclofenac. Po 3 tyg. dostałam rachunek na 565 euro (do dzis nie mogę pojąc o co chodzi !!!)
Nie wnikalam jednak, tylko wysłałam rach. do polskiej firmy, w której byłam wtedy ubezpieczona, i to ona uregulowała wszelkie platności.

Za drugim razem trafiłam na p.pomoc z dusznościami w ciązy i tym razem opieka była naprawdę jak marzenie. Trzymali mnie tam 5 godzin i zrobili wszystkie możliwe badania od morfologii, przez usg po ekg. Co najśmieszniejsze rachunek wyniósł 615 euro. Porównując to z pierwszą sytuacją można nabrać podejrzeń o jakieś wyłudzenie (przyp. 1)... choc nie chcę rzucać tutaj żadnych oskarżeń.

A jeżeli chodzi o lekarzy rodzinnych to jestem ubezpieczona w Holandii od 4 lat, miałam styczność z róznymi lekarzami, trafiają się "olewacze" którzy zganiają wszystko na psychikę jak i bardziej wnikliwi, którzy nigdy nie zostawiają bez pomocy- jak moja szanowna pani doktor, której jestem bardzo wdzięczna za kilkukrotne trafne postawienie diagnozy i niefaszerowanie nas paracetamolem i ibuprofenem bez poznania przyczyny bólu.
Ostatnio zmieniony przez maniaK. Pią Sty 22, 2010 7:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 1:14 pm   

Moja opinia na temat holenderskiej sluzby zdrowia jest podzielona.
Przypadek na minus to taki, ze do znajomego (facet w 90% nieprzytomny, prawie na nic nie reagowal). Karetka z miejscowosci oddalonej 6 km jechala ok. 30 minut :119: Potem czekalismy kolejne 20 min. na przyjazd lekarza. Badanie kolejne 20 min. po ktorym stwierdzili, ze jednak trzeba wziasc go do szpitala. Gdzie po 2 godzinach okazalo sie, ze ma "wylew krwi do mozgu" !! Obudzil sie dopiero po 1.5 tygodnia. A lekarze mowili, ze jeszcze troche i by go nie bylo.
Nie wiem...nie jestem lekarzem, ale wydaje mi sie, ze to troche dlugo na uzyskanie pierwszej pomocy w takim przypadku.

Jesli chodzi o moja osobe to mam 1 mile wspomnienie z holenderskimi lekarzami i 3 niemile, ale tego juz opisywac nie bede.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
the1pff
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 12:18 am   

nollewska napisał/a:
Sluzba zdrowia w Holandii ma tylko bardzo ladne wyposazenie gabinetow, nowoczesna apartature, no i na tym sie konczy.
Poziom wiedzy lekarzy jest bardzo niski.
Przekonalam sie o tym wiele razy, dotyczylo akurat mojej osoby. Lekarz mimo wielokrotnych prosb nie zlecil koniecznych badan, gdyz stwierdzil, iz nie trzeba. Taka holenderska Jomanda. Badania zostaly zrobione w Polsce, wowczas laskawca skierowal na badania i potwierdzilo sie.
Tylko, ze na tym traci niestety pacjent. I takich przykladow moglabym dac wiele.
Bardzo szkoda, ze w Holandii nie ma praktyki prywatnej, jak w innych krajach, co pozwoliloby na wybor lekarza.


TO JEST JAKAS POMYLKA!!!
Dzwonie na 112 mowie ze boli mnie w klatce piersiowej, ze nie moge oddychac i serce mi dziwnie bije, ze sie przewracam i rece i nogi mi dretwieja... jasne pogadalysmy sobie 15min po czym oznajmila nie mi ale mojemu chlopakowi ze jezeli nie leci mi slina z ust i nie mamrocze to niestety musze poczekac do poniedzialku na swojego lekarza (gdzie to piatek w nocy) !!
Nie dosc, ze mowi sie do nich i mowi objawach to i tak wybiora z 6 jeden ktory laskawie beda starac sie "zalagodzic". Pierwsza pomoc? Jak sie nie ma powyzej 38i 5 to nic nie zrobia...
A lekarz domowy? Zmienilam lakarza raz bo myslam ze po prostu jakies zarty sobie robi.. ani wynikow nie omowi, ani nic nie zrobi... a jak mi sie nie podoba to moze depresje mam?
Kolejny... czerwona piers, skorka pomaranczowa wokolo sutka, piers zrobila sie jednoczesnie napuchnieta i workowata, boli mnie cala klatka piersowa i pachwina a on mnie leczy na grzybice?! Po jednym dniu kuracji gdzie sie troche uspokoilam, mam wiecej objawow i silniejszy bol...
Mowie do niego, mialam zeby madroci wyrywane od tego stan zapalny sie zrobil i bolala mnie cala szczeka z zatokami a teraz juz cala glowa, miesnie, kosci i wszystkie wezly chlonne... dostalam canesten 500mg i jak mi do konca tygodnia nie przejdzie to mam wrocic to mnie wysle do specjalisty: GINEKOLOGA!!!! :062:
KUPILAM SOBIE W POLSKIM SKLEPIE Sudafed, bo znam swoje cialo i objawy spuchnietej glowy, bolu szczeki i oczu prawie zniknely!! (pseudoefedryna sie leczy zapalenie zatok)
MAM DOSC. ZJEZDZAM DO POLSKI POROBIC SOBIE BADANIA.
i jezeli cokolwiek wyjdzie (oby nie rak piersi) to z kopyta pozywam o blad w sztuce ta przychodnie. Jak dla mnie wiekszosc holendrow cierpi na debilizm, ale to co sie u lekarza wyrabia to gruba przesada!!
Oni nawet nie patrza na to co mowisz, maja w dupie nawet to ze mozesz miec raka!!!
Nie moge spac, wiem ze jak zadzwonie na 112 to tez mi nie pomoga... a wrecz splawia...
Boje sie o swoje zdrowie, szczegolnie ze ten maraton trwa od wrzesnia...
I jakby nie patrzec, od tego glupiego pytania minelo ok 5msc, ale dopiero teraz mam jakiekolwiek objawy depresyje. :088:
Ostatnio zmieniony przez the1pff Śro Sty 25, 2017 12:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 12:08 pm   

the1pff napisał/a:
Kolejny... czerwona piers, skorka pomaranczowa wokolo sutka, piers zrobila sie jednoczesnie napuchnieta i workowata, boli mnie cala klatka piersowa i pachwina a on mnie leczy na grzybice?! Po jednym dniu kuracji gdzie sie troche uspokoilam, mam wiecej objawow i silniejszy bol...


Powiem tak ,wiem ze holenderska sluzba zdrowia ,polatuje sobie (czasem ) w ..uja , ze jest taka czy siaka ale trudno mi uwierzyc w opisany wyzej wypadek i brak interwencji lekarza pierwszego kontaktu
Z opisu wynika, ze moze to byc juz zaawansowane stadium cancera.
Jakim cudem udalo ci sie dotrwac do tego momentu, bez zadnych wczesniejszych oznak przeciez guz tej piersi, musi byc juz poteznych rozmiarow .
Nieslychane w tym jest to , ze takiego rozrostu guza , zaden lekarz ,ani kobieta nie jest jest w stanie przeoczyc w zaden sposob , bo fizycznie jest to niemozliwe (powoduje dyskomfort)

Cytat:
MAM DOSC. ZJEZDZAM DO POLSKI POROBIC SOBIE BADANIA.
Powodzenia w walce z choroba ,oby nie bylo za pozno.
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 12:35 pm   

Panicelinka napisał/a:
cancera

Ze niby czego? Ja Cie prosze...

the1pff, ja bym zadala drugiej opini. Masz do tego prawo i bym z niego jak najszybciej korzystala.
Tu masz podstawowe informacje na ten temat:
https://www.gezondheidsne...inion-aanvragen
Ostatnio zmieniony przez Metec Śro Sty 25, 2017 12:39 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 5:21 pm   

Metec napisał/a:
Ze niby czego? Ja Cie prosze...
ale o co mnie prosisz , cos ci sie w mojej wypowiedzi nie podoba , nieodpowiedniego slowa uzylam ,urazilam cie slowem cancer a nie rak i tak bardzo sie zbulwersowalas
nastepnym razem przeczytaj ,ze zrozumieniem zarowno jedna jak i druga wypowiedz
przeciez ona sama wspomina o raku !!


Metec napisał/a:
ja bym zadala drugiej opini.
od kogo ma żądac tej drugiej opiniii ,
od pogotowia ?
od 1 czy 2 - lekarza domowego,
a moze od dentysty -chirurga szczekowego u ktorego usuwala zeby madrosci ,
po czym cale cialo lacznie z wezlami chlonnymi zachorowalo - bo o tym tez wspomina

no wez doprecyzuj ,bo po twojej poradzie, bedac na jej miescu nie wiedzialabym z opinia jakiej specjalnosci lekarza ma sie nie zgodzic
 
 
the1pff
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 3:49 am   

Cytat:

Powiem tak ,wiem ze holenderska sluzba zdrowia ,polatuje sobie (czasem ) w ..uja , ze jest taka czy siaka ale trudno mi uwierzyc w opisany wyzej wypadek i brak interwencji lekarza pierwszego kontaktu
Z opisu wynika, ze moze to byc juz zaawansowane stadium cancera.
Jakim cudem udalo ci sie dotrwac do tego momentu, bez zadnych wczesniejszych oznak przeciez guz tej piersi, musi byc juz poteznych rozmiarow .
Nieslychane w tym jest to , ze takiego rozrostu guza , zaden lekarz ,ani kobieta nie jest jest w stanie przeoczyc w zaden sposob , bo fizycznie jest to niemozliwe (powoduje dyskomfort)


guza to ja mam moze z milimetr albo dwa, bo sprawdzam sobie piersi, zle mnie zrozumialas.
no alez zrobil, powiedziala dzis jak zadzwonil chlopak na goraca linie do domowego, ze nie moze nic poradzic(w srode) bo karakan ktory jest moim lekarzem dzis nie przyjmuje a lepiej zeby on mnie zobaczyl a ona rozklada rece i jak chce to moze mi paracetalol przepisac...!!!!
za pol godziny pakuje sie w samochod i jade do Polski porobic badania
a jak sie okaze, ze mam raka, popsuta watrobe i infekcje bakteryjna ciala to pozwe ich i bede chciala rety w ramach odszkodowania!! to jest straszne co tu sie wyprawia!! jak ktos mi nie wierzy, lecze sie zorgkasteel tutaj i nikomu nie polecam!!
Pani doktor nie wiedziala nawet co to jest pseudoefedryna, sprawdzala przy mnie w wiki co to i jedyne o co zapytala to skad to mam!!!! osiol jest bardziej inteligentny...
tak po za tym, jestem wsciekla. Poprosilam ta nieszczesna Pania o skierowanie do neurologa po ang bo jej jezyk rodzimy w zadnym stopniu nie bedzie rozumiany w pl a ona na to ze moge sobie to sama przetlumaczyc, a gdy zapytalam o maila z tym tekstem by bylo prosciej to mi odp ze nie wysylaja maili. wiec mam cala domumentacje horoby po holendersku... normalnie depresji i furii od tego mozna dostac!! :088: :088: :088:
Chetnie wezme kontakt do dobrego prawnika tu w holandi, pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez the1pff Czw Sty 26, 2017 3:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Sty 26, 2017 10:33 am   

Panicelinka napisał/a:

Metec napisał/a:
Ze niby czego? Ja Cie prosze...
ale o co mnie prosisz , cos ci sie w mojej wypowiedzi nie podoba , nieodpowiedniego slowa uzylam ,urazilam cie slowem cancer a nie rak i tak bardzo sie zbulwersowalas
nastepnym razem przeczytaj ,ze zrozumieniem zarowno jedna jak i druga wypowiedz
przeciez ona sama wspomina o raku !!


Wez Ty sie jakos normalnie po polsku wyslawiaj kobieto, a nie wpieprzasz angielskie (bo juz nawet niet holenderskie, co bym zrozumiala) slowa, w polskie zdania bez zadnego powodu. Takie to obrzydliwe kaleczenie jezyka, ze az sie niedobrze robi.
Panicelinka napisał/a:

Metec napisał/a:
ja bym zadala drugiej opini.
od kogo ma żądac tej drugiej opiniii ,
od pogotowia ?
od 1 czy 2 - lekarza domowego,
a moze od dentysty -chirurga szczekowego u ktorego usuwala zeby madrosci ,
po czym cale cialo lacznie z wezlami chlonnymi zachorowalo - bo o tym tez wspomina


Z tego czytam, to zostala zdiagnozowana (lub tez nie) przez lekarzy z przychodni, ww ktorej jest zapisana. Moze w innej przychodni, od innego lekarza zarzadac drugiej opinii.
 
 
the1pff
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 6:09 pm   

"Z tego czytam, to zostala zdiagnozowana (lub tez nie) przez lekarzy z przychodni, ww ktorej jest zapisana. Moze w innej przychodni, od innego lekarza zarzadac drugiej opinii."

To prosze czytac ze zrozumieniem bo to juz kolejna przychodnia do ktorej chodzę. ;)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 10:46 pm   

the1pff, a co powiedzieli lekarze w PL ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group