NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UWV i "komisja lekarska"
Autor Wiadomość
koszutka 
Poczatkujacy
Basha

Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 11:00 pm   UWV i "komisja lekarska"

Witam wszystkich!!

Od kilku lat mam okropne bole kregoslupa w odcinku szyjnym. Do tej pory jakos dawala sobie z tym rade, jednak kiedy zaczelam pracowac w Holandii w magazynie bole sie nasilily. Udalam sie wiec do mojego lekarza domowego, ktory skierowal mnie na fizjoterapie. W zwiazku z tymi zdarzeniami od 9 grudnia 2010 r. otrzymuje zasilek chorobowy z UWV. Co tydzien gosc z UWV wydzwania do mnie, pyta jak sie czuje, wypytuje sie gdzie pracowalam, co robilam w pracy, ile godzin itd. itp. Wczoraj otrzymalam z UWV list, w ktorym wyznaczaja mi spotkanie z lekarzem specjalista... Nie wiem czy dobrze sie orientuje, ale czy to chodzi o lekarza ARBO?? Moja rehabilitantka powiedziala mi, ze to jest specjalny lekarz, ktory po pierwsze zna sie na moim schorzeniu, a po drugie zna sie na pracy, ktora wykonywalam...

Czego moge sie spodziewac po tej "komisji lekarskiej", jak potocznie to nazywam?? Nie chce wracac do pracy w magazynie, bo boje sie, ze bedzie coraz gorzej :( ( Bylam narazie na 4 rehabilitacjach i kompletnie nic to nie pomoglo ;(( Czuje sie w sumie coraz gorzej. Do bolu szyji i glowy doszly dretwienia, mrowienia rak i nog, ogolne duze zmeczenie, klopoty ze snem. Jaka jest szansa, ze przedluza mi chorobowe na dluzszy okres czasu (np. na pol roku) - panicznie boje sie powrotu do pracy ;((

Pozdrawia wszystkich i dzieki z gory za wszelkie informacje...
Monika
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Paź 25, 2015 1:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 11:28 pm   

komisja lekarska to nic innego jak rozmowa z lekarzem z UWV. Bedzie cie wypytywać co robiłaś w pracy, od kiedy cie boli, jaki to jest ból (natężenie). Kiedy cie boli - czy np jak chodzisz/stoisz/leżysz to cały czas czy dopiero po jakimś czasie, czy się nasila, jakie bierzesz leki itp.
Radze wziąć ze sobą wszystkie dokumenty choroby. Poproś rehabilitantkę o napisanie listu - jakie ćwiczenia robicie i jakie są wg niej rokowania.
Powodzenia
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 2:17 pm   

Koszutka to co piszesz to trochę przerażające, bo schorzenia tego typu są bardzo powazne.Bóle i drętwienia kończyn mogą świadczyć np o przepuklinie lub guzie przy szyjnym odcinku rdzenia kręgowego. Mysle że w twoim interesie jest dokładna diagnoza przez neurologa i dalej leczenie (najczęściej operacyjne choc to bardzo niebezpieczne).A Ty wnioskujac po twoim poście bardziej boisz sie o zasiłek. Nieleczona przepuklina czy guz może doprowadzić nawet do wózka inwalidzkiego. Staraj się o badanie tomografem komputerowym czy rezonans magnetyczny aby być pewną co tobie dolega. A praca fizyczna jak dzwiganie,schylanie napewno jest jedną z przyczyn takiej choroby.
 
 
Traken 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 46
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 12:11 pm   

To spotkanie to nic stresującego bedziesz miała spotkanie z lekarzem UWV który ma za zadanie okraślic stan Twojego zdrowia. oraz jakie moga być rokowania na przyszłość po zakończeniu leczenia .Napewno w liście który otrzymałaś jest również zalecenie byś zabrała opakowania i ulotki od lekarstw które dotychczas zażywasz oraz opinie innych lekarzy .Jeśli takie posiadasz to weź ze sobą .To tak jak u nas komisja lekarska w Zus-ie ale troszkę inna (podejście do pacjenta).pozdrawiam i życze powodzenia .
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 2:35 pm   

Tu w UWV to zgraja konowalow , ktorzy za wszelka cene chca cie z powrotem skierowac do pracy

Po operacji zostala mi otwarta rana na brzuchu a facet stwierdzil ze mi nic nie jest i moge isc na 40 godzin tygodniowo do pracy , to ze przyjmowalam morfine tez go nie wzruszylo
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 5:32 pm   

Traken,
Cytat:
To spotkanie to nic stresującego


nie toz to miod z czekolada



mavd,

Cytat:

Tu w UWV to zgraja konowalow , ktorzy za wszelka cene chca cie z powrotem skierowac do pracy


dokladnie tak jest ,a wiekszych h.... nigdzie, nigdy nie uswiadczysz, tylko tam w UWV
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 8:47 pm   

mavd napisał/a:
Tu w UWV to zgraja konowalow , ktorzy za wszelka cene chca cie z powrotem skierowac do pracy

Po operacji zostala mi otwarta rana na brzuchu a facet stwierdzil ze mi nic nie jest i moge isc na 40 godzin tygodniowo do pracy , to ze przyjmowalam morfine tez go nie wzruszylo


Też to mogę potwierdzić - z dnia na dzień został mi zabrany zasiłek chorobowy i kazano mi szukać pracy, każdej pracy, pomimo iż mam zalecenie od ortopedy,że moja noga już nie będzie sprawna, zawsze będzie boleć i nie mogę pracować więcej niż 4 godziny dziennie.
Lekarka z UWV stwierdziła, że jak nie chcę (nie chcę a nie że nie mogę) pracować w magazynie lub na produkcji to mam sobie poszukać sprzątania u starszych osób. :021:
Na szczęście prace sobie znalazłam jako postbezorger - pracuje 3 dni po 3 godziny. I na szczęście wywalczyłam w końcu należne mi pieniądze, tzn zaległy zasiłek dla bezrobotnych i dopłatę zasiłku do godzin pracy. Ale ile nerwów przy tym straciłam to wiem tylko ja (no i mój małżonek ;) )
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 8:53 pm   

Gochna H napisał/a:
Traken,
Cytat:
To spotkanie to nic stresującego


nie toz to miod z czekolada



mavd,

Cytat:

Tu w UWV to zgraja konowalow , ktorzy za wszelka cene chca cie z powrotem skierowac do pracy


dokladnie tak jest ,a wiekszych h.... nigdzie, nigdy nie uswiadczysz, tylko tam w UWV

Uuhuhu! Nie straszcie, bo wkrotce i mnie czeka takie spotkanie :011:
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 9:47 pm   

Wiesz to nie straszenie, raczej rzeczywistość :030:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 3:23 pm   

tak jak w Pl zusie głowe trzeba pod pachą przynieść....
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 9:35 pm   

To macie pecha ludziki, ja mam pozytywne zdanie o komisjach lekarskich tutaj :039:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Traken 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 46
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 3:54 pm   

Ja nie mogę powiedzieć nic złego na lekarzy z UWV .Zarówno przed jak i po operacji (endoprotetyka biodra) starają mi sie pomóc i naprawde skłamał bym gdybym powiedział że to, banda itp .....jak będzie dalej po skończonym okresie rehabilitacji napewno podzielę sie swoimi spostrzeżeniami pozdro dla wszystkich z życzeniami zdrowia .
_________________
Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte.
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 7:07 pm   

no to jak my pecha Ty masz wyjątkowe szczęscie
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 9:51 pm   

Witam,moja koleżanka była na takiej komisji .Wzieła ze sobą dokumenty (poprosiła o nie lekarza )i zaświadczenie od rehabilitanta.
Dostała przedłuzenie ,
Życzę zdrowia i madych komisji'
 
 
basiaX988 
Poczatkujacy
BasiaX988

Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 17
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 7:18 pm   

Jestem w 22 tyg ciąży. Zgłosiłam to już pracodawcy bo mogę pracować jedynie jescze 4 tyg. Ginekologa mam w Polsce i to on powiedział że nie mogę dłużej pracować ze względu na występujące u mnie skurcze, które mogą doprowadzić do przedwczesnego porodu. Babka z zakładu powiedziała że napewno pujde na kontrole tylko że skurczy raczej sobie tak nie zobaczą :) Mam leki z Polski boje sie że stwierdzą że kłamie co zrobić jak stwierdzą że jednak moge pracować ??
_________________
Basia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group