NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UWV i "komisja lekarska"
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 12:04 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Nie jestem na 100% pewien, ale mysle ze nie koniecznie trzeba tu polegac na decyzji lekarza firmowego.


Cytat:
Mag de bedrijfsarts afwijken van het advies van mijn huisarts?

Ja. De bedrijfsarts is deskundige op het gebied van arbeid en gezondheid
powyzszy cytat z pierwszego linku

jest swiatelko w tunelu jesli chodzi o lekarza zakladowego, mozesz nie zgodzic sie z jego decyzja i napisac odwolanie reszty informacji szukaj w podanych linkach

https://www.fnv.nl/mijn-v...ts-op-te-volgen
http://www.cc-mc.nl/tips/...n-huisarts.html

http://rechtenforum.nl/fo...af977a041366f5/
http://www.puurpeno.nl/16...vies-huisarts?/
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 2:30 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Panicelinka, Jagoda97,

Nie jestem na 100% pewien, ale mysle ze nie koniecznie trzeba tu polegac na decyzji lekarza firmowego.

Najpierw oswiadczyl ze marcin778 jest zdolny do pracy, mimo tego dolegliwosci i bole w nastepnych tygodniach nie ustapily, wiec Marcin moze ponownie sie zameldowac jako chory - ziek, co bedzie potwierdzone przez huisarts.

Wedlug mnie to kolejna, osobna sprawa, ktora lekarz firmowy musi rozpatrzyc ponownie.

I w tej kwestii tez jest problem bo okolo miesiaca temu zglosilem chorobowe na zle samopoczucie psychiczne (oczywiscie regularne wizyty u psychologa), wezwano mnie na rozmowe i zarzucono zonglowanie chorobami wezwanie na rozmowe potwierdzone otrzymaniem pisma z wstrzymaniem wyplaty.Nikt niczego nie rozpatrywal oczywiscie pracodawca nawet nie raczyl zauwazyc ze moj przedostatni raport chorbowego dotyczyl kregoslupa a ostatni meldunek chorobowego czegos innego.

[ Dodano: Nie Maj 24, 2015 2:32 pm ]
Gochna H napisał/a:
GeraltRivia napisał/a:
Nie jestem na 100% pewien, ale mysle ze nie koniecznie trzeba tu polegac na decyzji lekarza firmowego.


Cytat:
Mag de bedrijfsarts afwijken van het advies van mijn huisarts?

Ja. De bedrijfsarts is deskundige op het gebied van arbeid en gezondheid
powyzszy cytat z pierwszego linku

jest swiatelko w tunelu jesli chodzi o lekarza zakladowego, mozesz nie zgodzic sie z jego decyzja i napisac odwolanie reszty informacji szukaj w podanych linkach

https://www.fnv.nl/mijn-v...ts-op-te-volgen
http://www.cc-mc.nl/tips/...n-huisarts.html

http://rechtenforum.nl/fo...af977a041366f5/
http://www.puurpeno.nl/16...vies-huisarts?/

Dziekuje za linki zaraz to przeczytam i w wtorek juz mam umowiona wizyte z lekarzem domowym ciekawe co on powie na to.

[ Dodano: Pią Maj 29, 2015 6:43 pm ]

[ Dodano: Pon Cze 01, 2015 9:36 pm ]
Nie wiedzialem gdzie wkleic ten temat ale uznalem ze dalszy ciag mojemu problemu bedzie odpowiadal postom napisanym wyzej
Otrzymalem meila porade adwokacka dotyczaca mojej reintegracji z pracodawca,wedlug zalecen lekarza mam pracowac 8 godzin dziennie ale nie jestem w stanie wykonywac w pelni jego zalozen w zwiazku z tym informowalem pracodawce o moich dolegliwosciach i zwalnialem sie do domu,pracodawca za kazdym razem powtarzal ze musze wykonywac zalozenia lekarza zakladowego i jak pojde do domu to on mi wliczy nieobecnosc w urlop.
Ale po meilu ktory otrzymalem od poradni adwokackiej wynika ze pracodaca powinien na pismie otrzymac ode mnie zgode na naliczanie dni urlopowych w/w sytuacji.
Jestem ciekawy waszej opinii na ten temat czy skoro zadnej zgody na pismie nie podpisywalem pracodawca ma prawo odbierac mi urlop?
Wklejam meila od adwokata nie potrzebuje tlumaczenia tylko prosba wasza abyscie odniesli sie do niego i mojej sytuacji.


U bent ziek en er is een reintegratieplan opgesteld. U geeft aan dat u het met de bedrijfsarts besproken aantal uren niet kunt volhouden. U wilt weten of u vakantiedagen op moet nemen. De afspraken die u heeft gemaakt met de bedrijfsarts zijn leidend op dit moment. Dit betekent dat u het aantal uren moet werken zoals is aangegeven. U kunt wel de bedrijfsarts vragen om een nieuwe beoordeling van het aantal uren. Ik adviseer u ten eerste om de bedrijfsarts om een oordeel te vragen. Daarnaast adviseer ik u om in de periode tot het oordeel van de bedrijfsarts toch te proberen u aan de gemaakte afspraken te voldoen. Mocht dit helemaal niet lukken dan kunt u in de periode tot de beoordeling van de bedrijfsarts bekijken of u met de werkgever afspraken kunt maken dat u vakantiedagen opneemt onder voorbehoud van het oordeel van de bedrijfsarts. Ik adviseer u die afspraken dan wel schriftelijk met uw werkgever overeen te komen. Als u namelijk niet zou gaan werken, omdat u dat niet kunt en u neemt geen vakantiedagen op, dan is het risico dat u geen loon betaald krijgt.

Mocht de bedrijfsarts van mening zijn dat uw ziekte niet gewijzigd is, dan kunt u een deskundigenoordeel bij het UWV
Ostatnio zmieniony przez marcin778 Pią Maj 29, 2015 8:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 4:11 pm   

Maaga napisał/a:
Witam,
Czy któraś z was w cZasie ciąży, chcąc pójść na chorobowe spotkała sie z komisja lekarska z Arbeidszorg??????
Czeka mnie ona w czwartek i nie mam pojęcia czego sie spodziewać :-/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 4:12 pm   

przeniesione

baileys napisał/a:
Maaga, mozesz sie spodziewac pytan na temat twojego zdrowia . Moga ciebie poprosic o pokazanie lekartw ktore zazywasz , moga ciebie poprosic o pozwolenie na wglad do akt medycznych . Czyli to bedzie przebiegac jak kazda nna wizyta u lekarza zakladowego . Beda sprawdzac czy naprawde nie jestes zdolna do zadnej pracy czy moze mozesz jednak pracowac na innym stanowisku lub w inne firmie .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 5:56 pm   

Maaga napisał/a:
Cytat:
Czy któraś z was w cZasie ciąży, chcąc pójść na chorobowe spotkała sie z komisja lekarska z Arbeidszorg?


z powyzszym sie nie spotkalam , ale z tym, ze ktos przebywajac od dluzszego czasu na chorobowym dostaje wezwanie do do Arbo-arts / bedrijfsarts , tak z tym sie spotkalam
czesto po dlugiej absencji chorobowej , lekarz zakladowy kieruje na komisje lekarska UWV
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 7:03 pm   

WioSu91 napisał/a:
Witam od poczatku ciazy tzn od 9 tygodnia przebywam zwolnieniu chorobowym z powodu zlego samopoczucia. Omdlenia, krwotoki z nosa, niskie cisnienie, troszke slabsze wyniki krwi i wczesniejsze bóle kregoslupa... o tej pory regularnie dzwonilo do mnie UWV i wyplacano mi co tydzien pieniazki. tydzien temu dostalam wezwanie na komisje. dlaczego to wezwanie?? czyzby juz nie beda mi wyplacac pieniedzy?? pozbawia mnie srodkow?? co musze mowiec na takiej komisji zeby dalej byc a chorobowym. naprawde zle sie czuje.. w pierwszej ciazy zadnych problemow a teraz to co sie dzieje jest nie do wytrzymania. te bole glowy ehh..
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 8:02 pm   

WioSu91 napisał/a:
co musze mowiec na takiej komisji zeby dalej byc a chorobowym.
prawde i tylko prawde . Moga ciebie poprosic o wglad do akt medycznych i jak bedziesz klamac i wyjdzie klamsto na jaw to bedziesz miala wieksze problemy .
WioSu91 napisał/a:
tydzien temu dostalam wezwanie na komisje. dlaczego to wezwanie?? czyzby juz nie beda mi wyplacac pieniedzy?? pozbawia mnie srodkow??
Wzywaja poprostu na kontrole , jezeli uznaja ze mozesz wrocic do pracy/ ze jestes zdolna do pracy to niestety zawiesza ci chorobowe . Moga tez uznac ze jestes czesciowo zdolna do pracy a wtedy zabiora ci czesc chorobowego a na pozostala czesc bedziesz musiala wrocic do pracy . Ale my nie jestesmy jasnowidzami i tego nie umiemy przewidziec czy cie uznaja zdrowa i zawiesza choroowe czy nadal uznaja ciebie za niezdolna do pracy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Cze 16, 2015 8:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Sob Wrz 05, 2015 9:02 pm   

Tak wiec stalo sie moi drodzy zlozylem wniosek o opinie lekarza UWV.
Wrocilem z wakacji z Polski ze zwolnieniem chorobowym oczywisice dolegliwosci jak w/w postach na drugi dzien stawilem sie u lekarza zakladowego ktory stwierdzil ze jestem zdrowy i moge pracowac.Tego bylo juz za wiele a co smniejsze dwa dni pozniej bylem u swojego fizjoterapeuty i z jego badan i przepraowadzonego wywiadu potwierdzil w 100% diagnoze lekarza z Polski.
Rozmawialem tez z pracodawca z rozmowy wynika na to ze jezeli bede mial pozytywna opinjie lekarza UWV to odwolaja sie od decyzji od sadu,oczywiscie od 1 wrzesnia mam wstrzymana wyplate!!!Bede potrzebowal dobrego adwokata najlepiej polaka z noord-brabant oplacam ubezpieczenie od takich sporow moze ktos mi pomoze i da namiary na dobrego adwokata tym bardziej ze przed wakacjami pracodawca zmuszal mnie do nie pasujacej pracy i zostalem przez niego uderzony kilka razy w piers wszystko nagrane na kamerze.Bylem w jurdisch loket z w/w problemami ale onie podeszli dosc niespodziewanie do sprawy mowiac ze to wszystko to nic wielkiego i nie ma czym sobie glowy zawracac!!!
Ostatnio zmieniony przez marcin778 Sob Wrz 05, 2015 9:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 2:36 pm   

marcin778 napisał/a:
pozniej bylem u swojego fizjoterapeuty i z jego badan i przepraowadzonego wywiadu potwierdzil w 100% diagnoze lekarza z Polski.
a ja

Chcialbym tylko wtracic, ze to co fizjoterapeuta potwierdzil jest malo wazne i nijak sie ma do sprawy w jaka jestes obecnie'' uwiklany'' ze tak ja nazwe , bezsprzecznie wazniejsza jest opinia lekarza z UWV
nic nie wspominasz (albo nie doczytalam) o komisji lekarskiej ,czy byles juz tam wzywany ?
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 6:26 pm   

Zadnej komisji lekarskiej nie mialem dopiero co wypelnilem formularz jutro bede go wysylal dolaczylem wszystkie raporty z lekarzem zakladowym,pozwolenie na to aby lekarz z UWV mial dostep do mojej historii choroby,dolaczylem zaswiadzenie od Polskiego lekarza i fizjoterapeuty z Polski(przetlumaczone na NL) bo w trakcie pobytu na wakacjach w Pl rowniez dolegliwosci kregoslupa mi dokuczaly oficjalnie do 31 sierpnia mialem zwolnienie lekarskie PL, pierwszego sierpnia lekarz zakaldowy uznal ze jestem zdrowy a czwartego sierpnia fizjterapeuta zab w zab potwierdzil to co bylo na zaswiadczenu od polskiego fizjoterapeuty i powiem wam ze bylem w szoku az po wstepnej rozmowie z fizjoterapeuta znalazlem w portfelu przetlumaczone zaswiadczenie z PL jego to nie zdziwilo ze jest tak samo opisany problem z kregoslupem.Dolaczylem rowniez opis reintegratie spoor1 w ktorym stwierdzono ze w obecnym zakaldzie pracy pracodawca nie jest w stanie znalaezc mi odpowiedniego stanowiska dla mnie stad od 4 wrzesnia rozpoczela sie procedura reintegratie spoor2.Tak swoja droga ciezko wypelnia sie formularz second opinon do UWV nie wiadomo jak podpasowac zagadnienie w ktorym kierunku lekarz UWV ma sie odniesc:-czy jest sie ososba nie zdolna do pracy
-czy istnieje problem z nie dopasowana praca
-ja zaznaczylem ze chce pracowac dla innego pracodawcy
Nie wiem czy dobrze zrobilem ale na ta chwile jak doszlo w jakims stopniu do nietykalnosci cielesnej przez przelozonego,gdzie pracodawca jasno zaznacza ze nie jest w stanie zapewnic mi miejsca pracy,i probuje na sile abym wrocil do pracy na inne stanowisko nie odpowiadajace mojemu schorzeniu to ja osobiscie nie widze w tej sytuacji nic innego jak w 100% podjac sie reintegracji spoor2 i zaprzestac pracy u swojego obecnego pracodawcy oczywiscie nadal musialbym otrzymywac jeszcze prze 9 miesiecy wynagrodzenie i w momencie uznania mojej racji przez lekarza UWV zwrot wstrzymanej wyplaty lub wyplat.Czy macie podobne zdanie jak ja?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 9:17 pm   

marcin778,

Czy nalezysz moze do Zwiazkow Zawodowych , bo z tego co piszesz wynika, ze sprawa jest bardziej skomplikowana i zagmatwana niz moze sie wydawac
ZZ maja swoich prawnikow i jesli widza, ze dzieje sie niesprawiedliwosc to staraja sie pomoc.
Sa w Holandii tez instytucje do ktorych mozesz zlozyc skarge na pracodawce .

Niepotrzebnie zapetlasz , mieszasz tu polskiego lekarza, wyniki badan i fizjoterapeute ,
ich opinie.... nawet te super przetlumaczone , to psu na bude sie zdadza
a jesli otrzymasz wezwanie na komisje lekarska , to tam opini lekarza zagranicznego nie wezma pod uwage ,
- mozesz uslyszec , ze jesli mieszkasz i pracujesz w Holandii to tu sie powinienes leczyc
ze nie powinienes podpierac sie badaniami lekarskimi , ktore nie sa zwiazanego z tutejszym systemem opieki zdrowotnej

Cytat:
Wrocilem z wakacji z Polski ze zwolnieniem chorobowym oczywisice dolegliwosci jak w/w postach na drugi dzien stawilem sie u lekarza zakladowego ktory stwierdzil ze jestem zdrowy i moge pracowac.


Pracodawca wyslal cie na urop ? czy przebywajac na chorobowym byles na wakcjach w Polsce bo juz sie troche pogubilam ....

A z chorobowym sie nie wraca jesli przebywales w Polsce na urlopie i zachorowales , to powinienes to od razu zglosic jeszcze tego samego dnia .
Szczerze mowiac to dziwne to wszystko no i to twoje podejscie jestes chory wyjezdzasz, idziesz do polskiego lekarza i wracasz z gotowym chorobowym ??
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Wrz 06, 2015 9:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 9:42 am   

Do zwiazku zawodowych nie naleze,tak w trakcie wakacji bylem w PL na urlopie nie bylo zakazu ze strony pracodawcy i lekarza zakladowego.Poniewaz zakalad pracy byl zamkniety wyjechalem na 2 tygodnie po pierwszych dzieiseciu dniach mialem atak bolu problemy z staniem i chodzeniem jasne bylo ze moj powrot do NL jest niemozliwy stad wizyta u lekarza w Polsce od niego otrzymalem tabletki przeciwbolowe, skierowanie do fizjoterapeuty,zwolnienie lekarskie 3 tygodnie i wskazowk jak mam postepowac wlacznie z przelozeniem daty powrotu do Holandii to wszystko mam przetlumaczone z jezyka polskiego na holenderski.
Mysle ze zaswiadczenia od PL lekarza i fizjoterapeuty warto dolaczyc do lekarza UWV poniewaz zwolnienie lekarskie mialem do 31 sierpnia co dziwne lekarz zakladowy 1 Wrzesnia orzekl ze jestem zdrowy a dwa dni pozniej fysioterpeuta i lekarz domowy w NL potwierdzil moje problemy z kregoslupem.
Oczywiscie pobyt w PL jak i poinformowanie pracodawcy o chorobie w trakcie wakacji odbylo sie zgodnie z prawem.Tak na marginesie moje problemy ze zdrowiem nie trwaja tygodnia miesiaca tylko od roku po operacj caly czas przechodze reintegracje i probe powrotu do pracy niestety nie moge wrocic na swoje stare stanowisko pracy a pracodawca nie jest mi w stanie zapewnic innego!!!
1 Wrzesnia zrobilem odwolanie od decyzji bedijfartsa do lekarza UWV z prosba o orzeczenie czy nadawalem sie i nadaje do pracy?
Na drugi dzien otrzymalem poleconym pismo z zakladu pracy ze do czasu orzeczenia lekarza UWV zostaje mi wstrzymana wyplata!!!
Dlatego juz w pierwszym temacie prosilem o pomoc czy zna ktos moze dobrego adwokata z okolic noord-brabant

Mam nadzieje ze teraz to wyglada nie co prosciej
Ostatnio zmieniony przez marcin778 Pon Wrz 07, 2015 9:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 12:10 pm   

marcin778,
Cytat:


1 Wrzesnia zrobilem odwolanie od decyzji bedijfartsa do lekarza UWV z prosba o orzeczenie czy nadawalem sie i nadaje do pracy?
Na drugi dzien otrzymalem poleconym pismo z zakladu pracy ze do czasu orzeczenia lekarza UWV zostaje mi wstrzymana wyplata!!!


tego mozna bylo sie spodziewac, przeciez adwokat od ktorego mail otrzymales juz wczesniej wyraznie cie o przed tym przestrzegal

cytuje marcin778,
Cytat:

Wklejam meila od adwokata

Als u namelijk niet zou gaan werken, omdat u dat niet kunt en u neemt geen vakantiedagen op, dan is het risico dat u geen loon betaald krijgt.


Lekarz zakladowy wydal decyzje ,ze mozesz pracowac po kilka godzin dziennie, ty sie z tym nie zgadzasz ,masz takie prawo ,ale pracodawca zdaje sie tez skorzystal ze swoich praw


Wanneer hoeft mijn werkgever mij niet door te betalen bij ziekte?

Cytat:
In een aantal gevallen hoeft uw werkgever uw loon niet door te betalen nadat u zich ziek heeft gemeld:

Als de bedrijfsarts vindt dat u wél kunt werken. Weigert u dat, dan heeft u geen recht op loondoorbetaling. Bent u van mening dat u wel degelijk arbeidsongeschikt bent? Dan kunt u een onafhankelijk oordeel (second opinion of deskundigenoordeel) vragen aan een arts van het UWV. Zo'n deskundigenoordeel van het UWV kost € 100 die u zelf moet betalen.
Als uw arbeidsongeschiktheid met opzet door uzelf is veroorzaakt. Dit geldt meestal niet voor sportblessures: ook bij risicovolle sporten is een blessure meestal niet de opzet.
Als u zonder goede reden uw genezing belemmert of vertraagt, bijvoorbeeld door het weigeren of onderbreken van een noodzakelijke medische behandeling. Onder deze regel valt ook het niet of onvoldoende meewerken aan uw re-integratietraject of het weigeren van passende werkzaamheden waarvoor de bedrijfsarts u wél geschikt vindt.


zrodlo tu klik
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
marcin778 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 35
Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 1:25 pm   

Wszystko jest jasne i przejrzyste Gohna spodziewalem sie tego i nie jestem zaskoczony zadnym ruchem pracodawcy obecnie zaczynam traject spoor2 mam nadzieje ze pomoze mi to w znalezieniu odpowiedniej pracy dopasowanej do mojego schorzenia bez obciazen psychicznych i wymuszania czegos czego nie moge robic.
Oczekuje tylko pozytywnego finalu sprawy z pracodawca i pozytywnej opinni lekarza UWV mianowicie ze nie bylem i nie jestem w stanie wykonywac prac dla mojego obecnego pracodawcy!!!
 
 
Kubo1985
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 88
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 4:12 pm   

Witam.
Chciałbym sie zapytać o pewną kwestię w mojej sprawie.
Niestety dowiedziałem sie ze jestem chory i to chory przewlekle. Lecze sie puki co w domu ale pod stałym nadzorem (kontrole co tydzien u lekarza) a jeszcze niedawno byłem w szpitalu.
Pracowałem przez agencję pracy która wysłała moje dokumenty do UWV w związku z chorobowym. Był jakiś pan na niby kontroli niby wywiadzie (miał jakąś ankietę zadawał pytania o prację jaką miałem, o zdrowie itd) z firmy Acture (nie wiem czy to pośrednik UWV czy ta firma prowadzić będzie moją sprawę.

I tu moje pytanie. Dziś dostałem list w którym pisze że wyliczyli mi chorobowego 87,84e/dzień i będą wypłacac mi 70% brutto tej kwoty. Czy jest ktoś w stanie mi obliczyć ile to będzie na tzn. ,,rękę"? Pytałem kolegi który się trochę takimi sprawami zajmuje i interesuje i mówi że moze to byc około 300e/tydzien ale nie jest pewien.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group