NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UWV i "komisja lekarska"
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 7:50 pm   

Kubo1985 napisał/a:
Był jakiś pan na niby kontroli niby wywiadzie (miał jakąś ankietę zadawał pytania o prację jaką miałem, o zdrowie itd) z firmy Acture (nie wiem czy to pośrednik UWV czy ta firma prowadzić będzie moją sprawę.
to nie posrednik UWV ale firma ubezpieczeniowa twojego biura i to oni beda sie zajmowac wyplacaniem twojego chorobowego do max 104 tyg . w tym czasie bedziesz powolywany na kontrole i ewentualnie beda wdrazac reintegracje .
Kubo1985 napisał/a:
Czy jest ktoś w stanie mi obliczyć ile to będzie na tzn. ,,rękę"?
z moich obliczen wychodzi jakies 245 na reke do tego dolicz wakacyjne itd i wychodzi w przyblizeniu 300 .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Kubo1985
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 88
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 10:08 am   

baileys a wiesz czy te kontrole itd to u niech w siedzibie w Nijmegen czy w każdym mieście mają swoje placówki ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 11:05 am   

Acture ma podpisane umowy z lekarzami w roznych miastach wiec jest trodno okreslic gdzie beda ciebie wzywac .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Kubo1985
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 88
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 2:35 pm   

Ok. Dzięki za info.
 
 
triangle
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 1
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 3:15 pm   

witam.

w poniedzialek czeka mnie wizyta u lekarza zakladowego, wyznaczenego przez Acture. Poprosilem o mozliwosc wyjazdu do Polski, by kontynuowac leczenie tam. Dostalem adres lekarza wraz z notka, by zabrac ewentualne diagnozy, lekarstwa ktore bralem itp.. i tu moje pytanie : przebywajac na chorobowym przez 6 tygodni (w trzecim probowalem podjac prace przez tydzien, lecz nie bylo to mozliwe z powodu zlego stanu kolana) nie bylem u lekarza ani razu, korzystalem jedynie z prywatnej fizjoterapii (kwestia kosztow), farmaceutyki nie stosowalem, jedynie masc Altacet przywieziona z Polski.
Czy wizyta u bedrijfsarts bedzie polegac jedynie na wywiadzie, czy rowniez na badaniu, chocby manualnym ? Kontuzja jest widoczna mozna powiedziec golym okiem, po przystawieniu dloni do kolana czuc jego 'przeskakiwanie'. Zastanawia mnie, czy brak diagnoz, wizytu u lekarza w NL moze przyczynic sie w jakikolwiek sposob negatywnie do opinii bedrijfsarts ?
pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 8:02 pm   

triangle, i jak poszlo u lekarza zakladowego ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
szydełko
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1
Wysłany: Sob Sty 02, 2016 6:48 am   

Witam :031: jestem tu nowa i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Przebywam obecnie na zw.lekarskim. Jestem już po wizytach lekarzy: domowego, specjalistów, zakładowego. Jestem również po rozmowach integracyjnych w sprawie powrotu do pracy. Została mi przedstawiona informacja od mojego pracodawcy, że skoro nie zgadzam się wrócić do pracy to mam się udać na komisję lekarską do UWV. Moje pytanie brzmi: czy wymaganą opłatę 100 euro muszę uiścić Ja, czy powinien to zrobić pracodawca lub jego ubezpieczyciel? :039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sty 02, 2016 9:58 am   

szydełko napisał/a:
czy wymaganą opłatę 100 euro muszę uiścić Ja,
Cytat:
Kosten deskundigenoordeel UWV

Een deskundigenoordeel aanvragen bij het UWV kost de werknemer € 100, - en wanneer een werkgever zelf één deskundigenoordeel aanvraagt kost dit hem € 400,-.

Ale sie realizujesz ze jezeli i tu orzeka ciebie na tyle zdolna do pracy a ty nadal bedziesz odmawiac powrotu to pracodawca ma prawo ciebie zostawic bez dochodow i nawet wystapic o zwolnienie z twojej winy do UWV .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
grażka2 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 24
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 5:38 pm   

Witam.

Czy udzieli mi ktoś informacji jak taka kontrola lekarska z Uwv wygląda?Trzeba mieć ze sobą jakąś dokumentację medyczną?

Pozdrawiam :039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 7:50 pm   

grażka2, zalezy czy masz kontrole w UWV czy przyjdzie lekarz z UWv ? jak masz sie u nich stawic to w liscie jest napisane co masz ze soba zabrac . Jak przyjada do ciebie do domu i beda ciebie pytac jak sie czujesz kiedy mozesz/planujesz powrot do pracy jakie lekarstwa zazywasz itd . a po okolo tyg dostaniesz powiadomienie co postanowili
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Maj 11, 2016 7:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grażka2 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 24
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 7:33 pm   

baileys bardzo dziękuję za odpowiedź. :039: Pozdrawiam.
 
 
kasienka261926
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 8:09 pm   

Witam

2 lata pracuje jako order picker na kontrakcie ktory konczy mi sie 19 marca, dzieki tej pracy mam poważne problemy z kregosłupem (przepuklina)od miesiaca stycznia jestem na chorobowym zglosiłam do pracodawcy wszystko tak jak sie nalezy. Bylam u lekarza rodzinnego dostałam silne leki miedzy innymi Tramadol i skierowanie na fizio. Nie cały miesiac na chorobowym ,mialam juz wyznaczona date na spotkanie sie z ARBOARTS , ktora stwierdzila ze moge wrocic do pracy 3 dni na 3 godziny. Ja jednak ledwo stawiam kroki bo albo meczy mnie straszny ból, dretwienie konczyn dolnych albo po lekach strasznie kreci mi sie w głowie( za to nie boli) nie zgodziłam sie na powrót dopracy i pracodawca kazał mi sie zgłosic po druga opinie lekarza z UWV co bedzie trwało od 2 do 4tygodni. Czekam... ale pracodawca zatrzymał mi wypłate . W dodatku chciał zobaczyc moje zgloszenie wiec mu wysłałam po tym e-mailu bardzo naciskaja na spotkanie i porozmawianie o sytuacji. Niewiem czy nie moga poczekac na to jaka bedzie druga opinia lekarza ? Czy boja sie bo ordery ktore robimy w godzine waża 1000 kilo ? I czy maja prawo do tego zeby wstrzymac mi jedyne pieniadze ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 9:17 pm   

kasienka261926 napisał/a:
ARBOARTS , ktora stwierdzila ze moge wrocic do pracy 3 dni na 3 godziny.


Skoro stwierdzila, to powinnas byla pojsc na te trzy godziny nawet naszpikowac sie lekami
bo nie boli - jak sama piszesz, a nastepnego dnia zglosic sie do lekarza domowego
a jeszcze lepiej zadzwonic i poprosic o wizyte domowa... motywujac to

Cytat:
meczy mnie straszny ból, dretwienie konczyn dolnych albo po lekach strasznie kreci mi sie w głowie



kasienka261926 napisał/a:
pracodawca zatrzymał mi wypłate

po zapoznaniu sie z opinia wydana przez arboarts ,zapewne skorzystal ze swojego prawa ...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 9:36 pm   

kasienka261926 napisał/a:
W dodatku chciał zobaczyc moje zgloszenie wiec mu wysłałam po tym e-mailu bardzo naciskaja na spotkanie i porozmawianie o sytuacji.
pracodawcy w NL maja obowiazek reintegracji pracownikow na chorobowym tym bardziej jak sie spodziewaja dlugotrwalego chorobowego . Od tego trajektu zalezy wiele , np UWv moze ich ukarac za nieopracowanie/nie dopasowania sie do tego trajektu. JAk juz panicelinka napisala mogles sie zglosic dopracy poczym isc odrazu do lekarza .
Cytat:
I czy maja prawo do tego zeby wstrzymac mi jedyne pieniadze ?
tak jak najbardziej maja prawo ( jest to jazno okreslone w prawie ) jak sie nie dostosowujesz do danych obowiazkow .Nie to ze masz same obowiazki masz tez prawa ale jednak nie wykozystujesz ich jak sie nalezy .
p.s. taki maly szczgol ale jak wazny :
kasienka261926 napisał/a:
W dodatku chciał zobaczyc moje zgloszenie wiec mu wysłałam
Pracodawca nie ma prawa zadania od ciebie takiego potwierdzenia czy wysylania jakich kolwiek papierow/danych na temat twojej choroby . Do czego ma prawo ? Np.: to wyslac ciebie do lekarza zakladowego i ten moze ewentualnie poprosic ciebie o zgode na wglad do akt medycznych , a pracodawcy moze jedynie przekazac czy jestes zdolna do pracy i w jakim stopniu . Nic wiecej
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lut 12, 2017 9:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 16, 2018 3:13 pm   

RobertStalka napisał/a:
Witam zostałem wezwany na komisję lekarską do UWV w ambasadzie w Warszawie.

Po wypadku mam:
- Duży ubytek mięśnia w lewym przedramieniu.
- przecięte nerwy i brak czucia w przedramieniu i 4 palcach.
- przecięte ścięgna (zszyte)
- duże ograniczenie w ruszaniu nadgarstkiem
- praktycznie sztywny kciuk i p. wskazujący
- duże ograniczenia w ruszaniu 3, 4 i 5 palcem.
- Zespół stresu pourazowego i problemy w adaptacji.

Czego mogę się spodziewać na komisji, jaka może być decyzja?

Na chorobowym jestem już 1,5 roku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group