NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
holandia to smietnik
Autor Wiadomość
grzecholxxx 
Poczatkujacy

Wiek: 90
Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 5:55 am   holandia to smietnik

w 1999 do 2004 pracowalem na czarno u holendra jako jedyny polak dobrze zarabialem i wszystko bylo oki teraz bylem w tamtym roku z creyfsa na magazynach w rotterdamie i jestem przerazony tym co sie tam dzieje tam wyjezdza sama patologia i nieudacznicy to holandia wchlania nikt normalny juz tam nie jezdzi jak czytam te fora o biurach to sa normalne obozy pracy takie jak we wloszech z ta roznicą ze tam niema broni nad tobą ja zlalem paru slązakow w holandi bo ich bardzo nielubie choc sam jestem z opolskiego bo probowali robic z siebie lepszych wyjazd przez biuro teraz dlamnie jest blędem zyciowym ale zawsze sie ktos znajdzie ogolnie szczeze to LIPA wielka ale sami sa sobie winni i jeszcze jedno koordynator tez kiedys zarobil odemnie najwieksze szmaciarstwo to te polaczki ktore mysla ze zlapaly pana boga za nogi ,w polsce to by chlopaką laski robil pozdrawiam grzegorz
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 6:47 am   

Ale to co, to to?
Może wstaw gdzieś zdjęcie z gołą klatą z groźną miną i podaj wiek, wzrost oraz wagę.
Na niedzieli na pewno znajdziemy Ci jakiegoś Ślązaka, który spuści Ci łomot, no albo Ty jemu.
 
 
grzecholxxx 
Poczatkujacy

Wiek: 90
Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 7:00 am   

slązakow ci umnie dostatek narazie nieinteresuje mnie praca przy gruszkah czy jabuszkach i nieszukam tu zaczepki tylko w skrocie opisalem moje doznania i przezycia.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 9:30 am   

fajnie jakbys nauczyl sie uzywac kropek, przecinkow. Wtedy to co piszesz, moze daloby sie przeczytac...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Traken 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 46
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 10:58 am   

O czym ten Człek pisze ?? Jakis frustrat,desperat ,czy co?, może jakaś terapia lub coś w tym stylu były by pomocne. :032:
_________________
Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte.
 
 
enjoy 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 70
Skąd: Schiedam
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 11:02 am   

O bode, co za belkot!
Dobrze, ze mowi sie, ze od kazdej reguly sa jakies wyjatki, bo czulabym sie normalnie urazona, jako osoba, ktora niedawno tu przyjechala. Bo ani za nieudacznika, ani za patologie sie nie uwazam.
_________________
Jezeli czegos nie wolno, a bardzo sie chce, to mozna.
 
 
Maxy 
Gaduła
Lucas

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 152
Skąd: ASSEN
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 12:23 pm   

przez ile biur pracy pracowaliście 1 2 :) ja pracowałem przez 5 i wiem ze kolega ma racje w większości ludzie pracujacy przez agencje pośrednictwa pracy to porażka ćpuny pijaki z wyrokami bez szkół aacooo powiedzie mi ze z doktorantami śmietanka towarzyska heheheheh


w większości !!!1
_________________
Administrator nie jest tylko od usuwania postów Powinien służyć pomocą ^^
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 12:52 pm   

Praca przy jabłuszkach już się kończy, z racji że zaczynają one kwitnąć i nie można ich nawet dotykać:P
No chyba ze ktoś woli przekładać je do skrzynek:).
 
 
lemon_27 
Poczatkujacy
lemon

Wiek: 40
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 2:18 pm   

poszukaj odpowiedniego watku i tam umiesc post takiej tresci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Mar 21, 2011 4:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bandit129 
Poczatkujacy
IGT130

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 5:30 pm   

Zgadzam sie z Toba w 100%.Ci niby koordynatorzy co siedza w NL to myla ze nie ma sily na nich, a a jezeli trafisz na Polke w takim kolchozie to juz przepadl w butach. Zapomnialy tylko o jednym... ,,NIKT KARIERY NA DU... NIE ZROBIL I ONE NIE ZROBIA,,.A co do pracownikow z polski to oprocz tych co chca uczciwie pracowac i wydrzec para groszy na jako takie zycie,to zdarzaja sie cwaniaki,sprzedawczyki i kapusie ktorzy za poklepanie przez wiatraka po plecach sprzedadza cie bez problemu. Dobrze zrobiles ze lales w morde durniow, bo czasem trzeba takim motlochem wstrzasnac raz a dobrze... Pozdrawiam...
 
 
durex_sed_lex 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 6:35 pm   

jak sama patologia ? większość biur wymaga teraz podstaw anglika lub niemieckiego , w ogóle na umowach jest napisane ze nadużywający alkoholu lub narkotyków będą usuwani ? czy to wszystko jest g...o warte ? sam się przymierzam do wyjazdu a z natury jestem spokojny i bez konfliktowy. a jak czytam na tym forum to opinie są rożne ale przeważnie złe , niech ludzie obeznani się wypowiedzą w końcu kto do tej Holandii wyjeżdża.
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 7:25 pm   

Ja od kilku lat pracuję w jednym miejscu.
Kiedy jeszcze studiowałem była to praca wakacyjna, teraz ledwo na święta uda mi się wrócić do Polski. Sektor rolniczy, jednak pracuje dla 3 różnych ludzi więc nie jestem jakoś specjalnie zaszufladkowany...szufladkowanie to za duże słowo jak naprace fizyczną proszę o wybaczenie.
Jacy ludzie wyjeżdżają? Ja miałem styk z takimi:
- Pani, która wyjechała 15 lat temu do Holandii poznała męża Holendra i wiedzie spokojny żywot. Dewota jakich mało, znajomość języka pozwalała jej manipulować szefem, tak że zawsze miałem mniej godzin... Mimo niechęci do owej Pani, dziękuje jej za rzucanie kłód pod nogi, gdyż zmobilizował mnie do nauki niderlandzkiego.

- samotna 22 letnia matka. Przyjechała zarobić na powedzmy lepszy los. Pewnej niedzieli o 3 nad ranem, dzwoni do mnie znajoma, która z nią mieszkała. Owa mamusia, popiła i urządziła sobie z 3 Panami "gang bang" na łóżku obok owej znajomej. Innym razem wróciła do mieszkania owinięta, wszak wróciła po stosunku, domyślcie się co ciekło jej po nohach....

- jeszcze inny Pan. 40 letni żołnierz, emeryt. Pijak, dziennie wypijał kratkę Bavarii 12 sztuk, i 3-4 sztuki Dutch Royal o mocy 8%. W weekendmorze wódki lub whisky. Bardzo pracowity, i nawet się języka uczy.

- para wychowująca malucha. Przyjechali, odetchnęli od pociechy, zarobili i wrócili zadowoleni.

- absolwentka tegoroczna jakiegoś pseudouniwerka czy filli UJ czy UŚ nie pamiętam już. Zasłynęła tym, że tracąc jedną pracę z powodu pijaństwa i trawy, do drugiej pojechała kompletnie pijana. Kłamie jak z nut, szacunek do kogokolwieki czegokolwiek nie istnieje.

Mógłbym wymieniać jeszcze więcej. Jak dla mnie kryterium jak ludzie głupieją jest to ile zarabiają lub ile mogą odłożyć co natychmiast przeliczają na złotówki, odcinają do równej setki w euro na tydzień a reszta na imprezy...

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ludzie o których pisałem mają tygodniowki na poziomie 300-400 euro, praca legalna i rolnika, handlarza owoców etc za mieszkanie płacą max 100 euro na mc zazwyczaj jednak nic nie płacą. Nie wiem co lpsze mieszkanie w domu z 20 osobami czy w 3 no czasami 5 w stacaravanie z prysznicem, jednak ludzie których opisałem twierdzą, że im MAŁO pieniędzy...
 
 
grzecholxxx 
Poczatkujacy

Wiek: 90
Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 8:45 pm   

szacun dla ludzi pracy zadna praca nie chanbi i zaden pieniądz niesmierdzi tez tak sadze ale jest druga strona medalu jak cie traktują ,jak cie wyzyskują w jakim towarzystwie przebywasz jak spedzasz wolny czas czy praca ktorą wykonujesz spelnia twoje ambicje na to pytanie kazdy sam niech sobie odp, ja widzialem cuda np dwa telewizory obok siebie z innymi kanalami oczywiscie zgrzewka duzych piw na dobe to juz standart , 10 euro na tydzien na zycie itp jesli kogos obrazilem slowem patologia to sorry i sorry za niestawienie kropek i przecinkow powodzenia
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 11:30 am   

nie zgodze sie z toba ze Holandia to smietnik choc owszem czasem smietnikowych ludzi sie spotyka. ale uwierz ze sa normalne osoby normalnie zyjace, majace domy i rodziny.
nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!
ja tez mialam to szczescie wstydzic sie za rodakow ale czy to powod obrazac wszystkich?
wielu wyrwalo sie jak pies z uwiezi i korzysta ponad miare z dobrodziejstw tego swiata
psujac opinie tym ktorzy nie sa az tak sklonni do wszelkich pokus.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
enjoy 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 70
Skąd: Schiedam
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 1:43 pm   

Zapewne autor postu ma wiele racji w tym co pisze, tylko ta forma przekazu byla z lekka ciezka do ogarniecia :-)
Ja sie tam nie wypowiadam w temacie, bo za krotko tu jestem. Poki co, poza zabawnymi dialogami rodakow na ulicy (choc w Pl tez sie czasami mozna przypadkiem nasluchac niezlych historii), zadna krzywda z ich strony mnie nie spotkala.
_________________
Jezeli czegos nie wolno, a bardzo sie chce, to mozna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group