NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda na rowerze z dzieckiem
Autor Wiadomość
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 3:54 pm   Jazda na rowerze z dzieckiem

Moja corka ma juz 7 miesiecy, na dworze sie robi coraz cieplej wiec mysle to to odpowiednia pora by sie "przezucic" z wozka na rower :)

Tak za miesiac-dwa chcialabym sie zaczac poruszac po miescie na rowerze...
Zastanawiam sienad kupnem jakiegos roweru typu bakfiest... BABBOE BIG jest fajny ale cena nowego z wyposarzeniem to ponad 1200 euro! Na marktplaas mozna kupic taniej tylko ze ja nie mam doswiadczenia i nie wiem na co zwrocic uwage...

Moze krzeselko na rowerze jest lepsza opcja ale wydaje mi sie ze taka skrzynka jest bezpieczniejsza dla rocznego dzieciaczka - moze sie myle wiec prosze o Wasze rady
:)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 6:24 pm   

Renia masz racje krzeselko dla dziecka jest bezpieczne.... dopiero wtedy kiedy dzidzia potrafi juz bardzo dobrze siedziec i ma na tyle wyrobione miesnie szyi i plecow zeby w dobrej(odpowiedniej) pozycji utrzymywac glowe.... to jest bardzo wazne!!!nie mozna o tym zapominac... czesto widze mamy na rowerach do ktorych przyczepione sa te http://www.fietsenwinkel....ID=1684&CID=207 wozki-przyczepki z budkami.... mozna je nabyc uzywane w sklepach gdzie sprzedaja rowery.Wydaje mi sie iz jest to naprawde godne polecenia rozwiazanie w przypadku niemowlat...pozdrawiam :039:
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 6:56 pm   

Renia przyjade do Ciebie z synkiem (oczywiscie rowerem) to pogadamy :)
 
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 7:29 pm   

Nie spieszylabym sie z jazda rowerem do okolo 9/10 miesiaca...mala musi samodzielnie dobrze umiec siedziec i co najwazniejsze wytrwale. Zaczac mozesz od wyjzadu do kumpelki,ale na dluzsze eskapady i wycieczki do parku nie spieszylabym sie.

Sa teraz w modzie te koszyki wiklinowe (jak i lozeczka/kolyski) te foteliki szczegolnie odmawiam,sa niebezpieczne i wiekszosc z nich nie posiada szelek.Dobrze jak fotelik bedzie posiadal uchwytniki by dziecko moglo sie trzymac.
Najbardziej w Polsce chwala sobie firme Hamax http://www.bikeonline.pl/hamax,producent,16.html
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 7:45 pm   

Ja w czwartek dostalam na urodziny od meza nowy rower z fotelikiem dla dziecka z przodu.Jestem zadowolona i to bardzo jednak jazda z maluchem to wcale nie taka latwa sprawa.O ile normalnie smigam jak opetana tak z dzieckiem mam stracha i jezdzi sie jednak mniej komfortowo.Oczywiscie do czasu nabrania wprawy,o taki komfort mi chodzi :061: ,bo generalnie jezdzi sie znakomicie.Ja mam zwykly rower,tylko rozstaw kierownicy mam wiekszy i cale kol mniejsze o rozmiar,bo do najwyzszych nie naleze i chodzilo mi o to zeby czuc grunt pod nogami jak zdejme noge z pedala.Jak pojdziesz do sklepu(nie musisz nawet kupowac ) i powiesz,ze chcesz rower dla siebie i dziecka to oni dobiora ci odpowiedzni,sa juz nawet z zamontowanymi fotelikami.Bedziesz mogla zrobic sobie jazde probna,bo osobiscie testowalam az 3 rowery.Zapisz sobie nazwe i mozesz szukac w internecie.Ja kupilam nowy,bo zalezalo mi na rachunku.
Dodam,ze moj synek zaraz skonczy 11 miesiecy i siedzi bardzo stabilnie i jemu tez bardzo sie podoba ten sport :P :039:
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 11:34 am   

Moja corka siedzi dobrze ze te dwa miesiace juz powinna byc silniejsza na tyle ze jazda na rowerze nie bedzie jej przeszkadzac... Myslalam o rowerze ze skrzyna z przodu gdie moglabym wstawic fotelik samochodowy lub kupic specjalne krzeselko dla malucha.

Gochna, tez zastanawialam sie nad taka przyczepka z tylu (moze akurat nie taka co wkleilas bo to akurat dla zwierzaczkow ;) ) ale zawsze mi sie wydaje ze to troche mniej bezpieczne miec dzieciaczka z tylu niz z przodu...
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 6:20 pm   

Renata wejdz na marktplaats i wpisz 'Kinderkarren' wyskocza Ci inne propozycje Croozera :) powodzenia!
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 6:42 pm   

Cytat:
Gochna, tez zastanawialam sie nad taka przyczepka z tylu (moze akurat nie taka co wkleilas bo to akurat dla zwierzaczkow
:043: myslalam ze otworzysz sobie ta stronke dalej.... ja akurat to ogladalam :033: ok to jeszcze raz http://www.fietsenwinkel....&Menu=subOverig
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 9:10 pm   

DZiewczyny,a od kiedy mozna przesadzic dziecko do tylu?
Moje dziecko ma 15mc i pani w sklepie powiedziala ze bez sensu jest kupowac siedzonko do przodu.Ja sie jednak obawiam kupowac to tylne.Nie raz sie widzi duze dzieciaki z przodu.Ale fakt,kupowac przedni na pare mc??
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 9:31 pm   

Wiem,ze te przednie foteliki sa do 15 kg,to napewno bo kupowalismy rower i sprzedawca nam to mowil.Jednak trudno mi powiedziec kiedy na tyl przesadze swoje.Moj ma prawie rok i poki co nie ma mowy o przesiadce,moze jak bedzie mial ze 2 latka,moze troszeczke wczesniej.
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 1:31 pm   

mojego przesadzilam jak siedzial pewnie (jakies 10 mies.) po prostu nie miescilam sie z przodu mialam utrudnione wsiadanie na rower, zsiadanie (np. na swiatlach) i ogolnie start; ale moje dziecko lubi jezdzic rowerem, nie ma strachu, zawsze do niego mowie, jak jedziemy, siedzi zadowolony z tylu, podskakuje i sie cieszy :)
siedzonka dodatkowo oprocz pasow maja strzemionka na stopki, wiec dziecko nie wypadnie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group