NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reklamacja samochodu
Autor Wiadomość
OMD 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 42
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 11:30 am   Reklamacja samochodu

Witam.Mam pytanie co robić dalej?Kupilem w komisie (garażu) auto na gaz-Toyota Avensis,rocznik 2001,przebieg 220tys.km,instalacja gazowa Vialle(zamontowana od 2001r).Problem mój polega na tym,ze auto po przebyciu 300km wykazało ubytek oleju silnikowego 0,5 l( pół litra)Jeżdziłem nim przez tydzień zaledwie,jest prawdopodobnie po wymianie oleju,filtrów itd.,właściciel komisu powiedział,że nie mam niczego wymieniać,dopiero po 15tys. km przejechanych zacząć wymiany.Jadąc do niego auto zaczęło szarpać i pokazała sie pomarańczowa kontrolka(taki kranik-sygnalizujący awarię silnika)Jakoś dojechałem do niego,zostawiłem samochód ,na drugi dzień odebrałem(czyli wczoraj 14.maja)Twierdzi ,ze był zapowietrzony coś,problem z wężykiem(jakimś...nie zrozumiałem za bardzo),auto przestało szarpać ,jeżdzi płynnie,lecz obawiam się ,że będzie brało olej :( .Mam 3miesięczną gwarancję napisaną na fakturze zakupu,(na motor+bak)jednak KOMIS nie ma BOVAG.Chciałbym wykonać jakieś badanie diagnostyczne w salonie Toyoty ,aby potwierdzić lub wykluczyć moje obawy.Może coś podpowiecie w tej kwestii?..Z góry dzięki za opinie
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 11:46 am   

Witam,

Jedziesz do najbliższej stacji diagnostycznej i każesz sprawdzić stan silnika , podpiąć pod kompa , sprawdzić wykaz błędów itp dziwi mnie jedyne fakt że nie zrobileś tego przed zakupem

Co do reklamacji to nie mam pojęcia ... :079:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 1:52 pm   

jezeli "kranik" to taka kontrolka:

to problem byl z ukladem wydechowym, a nieszczelnosc moglabyc bardzo prawdopodobna przyczyna (objawy tez na nia wskazuja - szarpanie, ubytek oleju). wiec moze nie jest tak zle :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
OMD 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 42
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 2:46 pm   

dzieki zaq za slowa pocieszenia :lol: ,dzieki Beny za opinię..dam znać co dalej w temacie..pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group