NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie w Holandii moge kupic CB radio ?
Autor Wiadomość
wiczus 
Poczatkujacy
wicz

Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 9:58 am   Gdzie w Holandii moge kupic CB radio ?

Szukam CB Radia Czy są w ogóle w Holandii takie sklepy najlepiej w okolicach Hagi z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam :039:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 10:03 am   

http://www.bombeeck.nl/Electronics/CB.html cos takiego znalazlem... ale wydaje mi sie, ze taniej bedzie w PL lub... we Francji (bo tam klepia presidenta)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
wiczus 
Poczatkujacy
wicz

Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 10:16 am   

szukam gdzies blizej Hagi takiego sklepu chcialbym porownac ceny choc pewnie i tak bardziej w Pl bedzie mi sie opłacało ale dziekuje za pomoc
 
 
manon 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 11:21 am   

nie mozna bylo tego wyslac na priw ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Maj 15, 2011 12:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 12:35 pm   Re: Gdzie w Holandii moge kupic CB radio ?

wiczus napisał/a:
Szukam CB Radia Czy są w ogóle w Holandii takie sklepy najlepiej w okolicach Hagi z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam :039:

chyba najlepiej allegro.pl tu temat CB jest mało znany.
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 1:06 pm   

wiczus, ale CB kupione w NL nadaje na minimalnie innych czestotliwosciach! Czyli możesz sobie posluchac-pogadac np. z Holendrami. Jezeli ty kupisz radio tutaj a twoj kolega w Polsce to sobie nie porozmawiacie za bardzo. A o to chyba chodzi.
Pisze o tym bys nie kupil radio a potem sie denerwowal ,ze cos jest popsute...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez xenon Nie Maj 15, 2011 1:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 1:24 pm   

Nie jestem pewien, ale chyba nowsze Presidenty da sie przestawic z 'piatek' w 'zera' w menu. Dodatkowo chyba wszystkie radia da sie przestroic z piatek w zera za pomoca ingerencji w radio
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Maj 15, 2011 1:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 1:50 pm   

Tak ingerujac w radio da sie to zrobic. Jesli chodzi o "polowki" to tez cos to nie dziala tak jak powinno.Kiedys mialem okazje bawic sie polowkami by porozmawiac przez radio PL i NL. I byla lipa straszna. Niby bylo slychac ale na kilkaset metrow w dodatku modulacja slabiutka. Ja z mojej strony nie polecam. Jak sie chce rozmawiac z "naszymi" proponowalbym kupic radio w Polsce. Ja bym tak zrobil.
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 8:54 pm   

a to i ja przy okazji zapytam, mianowicie mialem zainstalowane w poprzednim aucie CB radio i przy sprzedazy je wymontowalem (czyli wyciagnalem samo radio, odlaczylem kabel od anteny i zabralem z antena do domu. Teraz mam nowe auto i sie zastanawiam, czy jak wszystko wsadze do srodka i podlacze antene do radia, czy bedzie dzialalo jak wczesniej? Wiem ze kiedys przy kupnie CB cos mi koles ustawial, ale nie wiem czy to ma cos wspolnego z odlaczaniem kabla, czy raczej "grzebaniem" w radiu (w ustawieniach).
Z gory dziekuje za info :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 8:56 pm   

trzeba zestroic antene bo przy duzej ilosci pecha mozna sobie uwalic koncowke mocy w radiu.
Reflektometr podlacza sie zamiast radia lub w tanich swr-miarkach miedzy radio a antene i wtedy ustawia SWR
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Maj 23, 2011 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 9:51 pm   

m4rcin napisał/a:
trzeba zestroic antene bo przy duzej ilosci pecha mozna sobie uwalic koncowke mocy w radiu.
Reflektometr podlacza sie zamiast radia lub w tanich swr-miarkach miedzy radio a antene i wtedy ustawia SWR


czyli lipa, sam tego nie zrobie :( no nic, bede musial zaryzykowac bo bez CB w PL to jak bez reki :)
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 9:55 pm   

Jezeli wyciagnales tez ten kabel i go nie skracales itp, to obejdzie sie bez strojenia. Smialo podlaczaj. Nie bardzo rozumiem z tym kablem wlasnie, wziales go tez ze soba czy nie ? :030:
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 9:57 pm   

Kiepo napisał/a:
Jezeli wyciagnales tez ten kabel i go nie skracales itp, to obejdzie sie bez strojenia. Smialo podlaczaj. Nie bardzo rozumiem z tym kablem wlasnie, wziales go tez ze soba czy nie ? :030:


no normalnie odkrecilem antene od radia (metalowa koncowka nakrecana), wyciagnalem radio (z grucha) wszystko zanioslem do domu no i stoi w domu. A jak bede jechal do PL to po prostu mialem zamiar wszystko podlaczyc jak bylo (czyli ta metalowa koncowke nakrecic na radio antene na dach (magnes) i heja :D

to mowisz, ze powinno byc ok?

:edit:
bo ten kabel jest na sztywno zamocowany od strony anteny, wiec nie ma mozliwosci go "odlaczenia" :)
Ostatnio zmieniony przez mlubinski Pon Maj 23, 2011 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 10:00 pm   

Bedzie OK.
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 10:04 pm   

Kiepo napisał/a:
Bedzie OK.


no dobra, zobaczymy w lipcu :D
tak czy inaczej, dzieki za info.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group