NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Za dużo kasy z Belastingu
Autor Wiadomość
Balonka 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 30 Paź 2010
Posty: 24
  Wysłany: Sob Paź 30, 2010 6:59 pm   Za dużo kasy z Belastingu

Witam mam pytanie dotyczące comiesięcznego zwrotu z Belastingu po zakupie mieszkania.
Dom kupiłam w sierpniu 2010 po czym we wrześniu dostałam z Belastingu list, że za rok 2010 otrzymam zwrotu 3200 e. Pomyślałam sobie, że zapewne to jest kwota, która należy mi się rocznie więc oni sobie to podzielą na 12 msc i zapłacą mi tyle ile byc powinno czyli za te 5 msc. W połowie wrzesnia przelali mi 800e po czym w połowie października kolejne 800e. Wychodzi na to, że do końca tego roku wypłacą mi jeszcze pozostałe 1600e które przecież mi się chyba nie należy. Nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Czy miał ktoś z Was drodzy forumowicze podobny problem?? Nie chcę po prostu żeby wyszło na to, że ja tą kasę wydam a Belasting za jakiś czas się o nią upomni :( (
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 7:33 pm   Re: Za dużo kasy z Belastingu

Balonka napisał/a:
Witam mam pytanie dotyczące comiesięcznego zwrotu z Belastingu po zakupie mieszkania.
Dom kupiłam w sierpniu 2010 po czym we wrześniu dostałam z Belastingu list, że za rok 2010 otrzymam zwrotu 3200 e. Pomyślałam sobie, że zapewne to jest kwota, która należy mi się rocznie więc oni sobie to podzielą na 12 msc i zapłacą mi tyle ile byc powinno czyli za te 5 msc. W połowie wrzesnia przelali mi 800e po czym w połowie października kolejne 800e. Wychodzi na to, że do końca tego roku wypłacą mi jeszcze pozostałe 1600e które przecież mi się chyba nie należy. Nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Czy miał ktoś z Was drodzy forumowicze podobny problem?? Nie chcę po prostu żeby wyszło na to, że ja tą kasę wydam a Belasting za jakiś czas się o nią upomni :( (

Troche trudno tak bez dokumentow powiedziec co i jak dokladnie.
Jak kupujesz dom to niektore koszty zwiazane z zakupem mozna jednorazowo odliczyc od podatku. Wrzuc skan do dzialu tlumaczen to moze ktos udzieli wyczerpujacej odpowiedzi.
_________________
Mariusz
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 9:03 pm   

Balonka,chyba ktoś w twoim imieniu musiał zwrócić sie do Belastingu o rozliczenie kosztów zakupu.Wg mnie mógł to być twój doradca kredytowy.I u niego uzyskasz informacje.Kwoty te są chyba częsciami należącego ci sie zwrotu za koszty kupującego (kopen kosten). Suma 3200 euro to nie jest jakaś wygórowana kwota,ale by mógł ją urzad wypłacić to ktoś musiał sie o to zwrócic.Najczęściej zwrot otrzymuje się jednorazowo po złozeniu zeznania rocznego,ale w tym wypadku zrobiono to wcześniej i także wcześniej masz kasę.
 
 
Balonka 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 30 Paź 2010
Posty: 24
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 10:29 pm   

Tak, mój doradca na moja prośbę złożył wniosek do belastingu o dofinansowanie do spłaty hipoteki. Nie wiem dokładnie jak to określić ale to jest kasa która belasting kazdego miesiaca przelewa ci na konto ok 260 e. I z tego co wiem to skoro dom kupiony w sierpniu to powinni mi to placic od sierpnia a nie od poprzedniego stycznia no nie?? A rozliczenie z kosten koper itd bedzie w przyszłym roku razem z rozliczeniem za rok 2010
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 10:45 pm   

moglo byc tak ze wpisal date od stycznia i stad ta kasa, wyplacaja z wyrownaniem, jednak to wszytsko to sa zaliczki do momentu rozliczenia i jesli sie nie nalezy bedziesz musiala oddac. i raczej tak bedzie.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 9:10 am   

Balonka,nie pozostaje tobie nic innego jak udać sie do doradcy i on na pewno będzie wiedział jak to sprawdzić.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 9:32 pm   

Belasting oddaje Ci ok.40 % kwoty,ktora zaplacilas swemu doradcy i jeszcze cos(nie pamietam dokladnie co,musialbym pogrzebac w papierach).Jesli dom kosztowal w granicach 160-180 tys. to zwrot 3200 jest realny.Ale jak napisano gdzies wyzej,ktos MUSIAL zlozyc wniosek do belastingu.Nie moglo sie obyc bez Twojej wiedzy.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Lis 01, 2010 6:07 am   

Ja mam tą samą sytuację, w kwietniu wziąłem hipotekę, złożyłem wniosek do belastingu o comiesięczny zwrot, i automatycznie rozliczyli mi kosten koper, co wypłacają mi przez trzy miesiące do końca roku. Więc jak dla mnie wszystko jest w porządku, zresztą na odwrocie pisma z decyzją, masz wszystko dokładnie rozpisane co i jak. Ewentualna kasa jaką możesz im zwrócić, jest w przypadku, jeżeli okaże się, że zarobisz za 2010 rok więcej niż podawałaś orientacyjnej kwoty zarobków za ten rok.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Lis 01, 2010 8:18 pm   

Mucha 75 raczaj kasę zwracasz jak zarobisz mniej,bo im więcej zarobisz (więcej podatku zapłacisz) masz wiekszy zwrot z tytułu odsetek.Tak mi się przynajmniej wydaje i tak jest w moim przypadku.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pon Lis 01, 2010 11:15 pm   

Belasting oddaje czesc wynagrodzenia dla doradcy,taxatiekosten i prowizje od hipoteki.Suma jest uzalezniona od Twojego wynagrodzenia(zalezyna jakim progu jestes).
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lis 01, 2010 11:44 pm   

Mathnl napisał/a:
Belasting oddaje czesc wynagrodzenia dla doradcy,taxatiekosten i prowizje od hipoteki.Suma jest uzalezniona od Twojego wynagrodzenia(zalezyna jakim progu jestes).

Oraz koszty notarialne
_________________
Mariusz
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 9:55 pm   

mam pytanie odnośnie rozliczenia kosztow hipoteki.
mamy zlozony wniosek za zwrot kosztow hipoteki (aftrekposten eigen woning- totale aftrekbare rente en finacieringskosten eigen woning)za 2010 i to jakby sie zgadza, ale za ten rok na przod rowniez pod ta sama nazwa,podobna kwota tylko inne wyliczenia w ktorych podana jest juz tylko kwota raty hipoteki, moje pytanie jest takie czy to jest to zmniejszenie raty hipoteki? czy pod tym kryje sie jeszcze cos innego??
z gory dziekuje za pomoc
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Wto Cze 21, 2011 9:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group