NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie w Rotterdamie dla max 3 niespokrewnionych osób??
Autor Wiadomość
kotex87 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 5:33 pm   Mieszkanie w Rotterdamie dla max 3 niespokrewnionych osób??

Witam,

Razem z 3 znajomych ( 2 Słowaków i 1 Słowaczka) chcemy wynająć mieszkanie w północnych dzielnicach Rotterdamu.

Kontaktowaliśmy się z kilkoma agencjami wynajmu mieszkań i parokrotnie spotkaliśmy się z odpowiedzią, że nie ma takiej możliwości aby wynająć mieszkanie więcej niż 3 niespokrewnionym osobom, oferty na które przesyłamy zapytania spotykają się z taką reakcją.


Czy ktoś miał już może podobne doświadczenia? Czy rzeczywiście jest takie prawo, ktore tego zabrania?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lip 05, 2011 5:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 9:42 pm   Re: Mieszkanie w Rotterdamie dla max 3 niespokrewnionych osó

kotex87 napisał/a:
Czy ktoś miał już może podobne doświadczenia? Czy rzeczywiście jest takie prawo, ktore tego zabrania?


tak... jak najbardziej... aby wynajc mieszkanie a wlasciwie to w tym wypadku juz pokoje 3 nie spokrewnionym osobom to trzeba spelniac pewne warunki... chodzi mi oczywiscie o pokoje... wiec ktos kto wynajmuje mieszkanie najtaniej i najlatwiej wynajmnie je rodzinie...
 
 
kotex87 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 2:16 pm   Re: Mieszkanie w Rotterdamie dla max 3 niespokrewnionych osó

Przepraszam, ale średnio zrozumiałam Twoją odpowiedz. Miałaś na myśli, że osobie która nam potencjalnie wynjamowała to mieszkanie - po prostu by się to nie opłacało (podatki, opłaty itd?).

Własnie chodzi o to że chcemy wynająć całe mieszkanie i ze zwględu na to iż jesteśmy 2 zaprzyjaznionymi parami chcielibyśmy mieszkać razem w jakimś większym mieszkanku i moglibyśmy pokryć te dodatkowe koszty..
Możliwe, że w Holandii są inne zwyczaje, ale jak mieszkanie ma 120m2 i wiecej to w nim spokojnie mogą mieszkać 4 osoby :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 4:40 pm   

kotex87 napisał/a:
Przepraszam, ale średnio zrozumiałam Twoją odpowiedz. Miałaś na myśli, że osobie która nam potencjalnie wynjamowała to mieszkanie - po prostu by się to nie opłacało (podatki, opłaty itd?).


nie chodzi o to czy by sie oplacalo... chodzi o przepisy bezpieczenstwa... mieszkanie wynajmowanie dla osob, ktore nie sa spokrewnione podlega innym przepisom... i musi byc w odpowiedni sposob dopasowane...
 
 
kotex87 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 12:07 pm   

Dziękuję teraz juz wszystko jest jasne.

Pozdrawiam
 
 
marek121 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 1:09 pm   Re: Mieszkanie w Rotterdamie dla max 3 niespokrewnionych osó

kotex87 napisał/a:
Witam,

Razem z 3 znajomych ( 2 Słowaków i 1 Słowaczka) chcemy wynająć mieszkanie w północnych dzielnicach Rotterdamu.

Kontaktowaliśmy się z kilkoma agencjami wynajmu mieszkań i parokrotnie spotkaliśmy się z odpowiedzią, że nie ma takiej możliwości aby wynająć mieszkanie więcej niż 3 niespokrewnionym osobom, oferty na które przesyłamy zapytania spotykają się z taką reakcją.


Czy ktoś miał już może podobne doświadczenia? Czy rzeczywiście jest takie prawo, ktore tego zabrania?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 1:12 pm   

marek121,

mozna wiedziec po co cytujesz posty innych tym samym nic nie wnoszac do tematu ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
marek121 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 1:14 pm   

czyli jest was czwórka dwie pary możecie szukać mieszkania 2 pokojowego ale starajce się osobno w ten sposó obejdziece wyrzszy podatek umowa niech będzi podpisana na jedną osobe a po podpisaniu umowy jeśli chcecie mieć wszyscy melbunek możesz jeśli to ty podpiszesz umowe zameldować znajomych na siebie ja mam tak zrobione i jest ok

[ Dodano: Nie Lip 10, 2011 1:18 pm ]
mam problem z internetem
Ostatnio zmieniony przez marek121 Nie Lip 10, 2011 1:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 2:33 pm   

marek121 napisał/a:
po podpisaniu umowy jeśli chcecie mieć wszyscy melbunek możesz jeśli to ty podpiszesz umowe zameldować znajomych na siebie ja mam tak zrobione i jest ok


a masz pozwolenie wlasciciela na meldunek tych innych osob?? po drugie osoby nie widniejace na kontrakcie moga jak najbardziej byc wyrzucone z tego mieszkania... a ty mozesz miec problem z podnajmowaniem pokoju bez zezwolenia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group