NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
aresztowanie
Autor Wiadomość
maria1957 
Poczatkujacy
maria1957

Wiek: 66
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 11:02 am   aresztowanie

witam jestem matka syna ktory pracuje w holandi.we wtorek zostal aresztowany przez grupe policji cos takiego jak u nas cbs.nie wiem o co chodzi i czy moze sie skontaktowac z rodzina tel.ja jestem w polsce i nie wiem jak mu pomoc zyje z renty.wiem lylko ze w grudniu znalezili bron gazowa w samochodzie o ktorej zapomnial od zawsze mial schowana.w kwietniu mial sie zglosic na sprawe i sie nie zglosil czy to moze byc przyczyna aresztowania w taki sposob.jestem zalamana i nie nie moge nic to uczucie bezsilosci mnie wykanicza.jeesli mogl by mi ktosc z forum podpowiedziec.ja nie szukam usprawiedliwienia dla niego.poczttalam na forum i wiem ze w nl nie wolno miec nawet gazowej byc moze niewiedzial.ajakie konsekwencje kary mozna ponies.pozdrawiam zalamana
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 11:41 am   

szczzerze powiem, ze troche malo prawdopodobne by zamkneli go w taki sposob jaki opisujesz za posiadanie broni gazowej. owszem w Holandii jest to niedozowlone bez zezwolenia i prawdopodobnie wyrok jaki zapadl zaocznie- nie wstawil sie z tego co piszesz na rozprawe) byl kara pieniezna . Z tego co przeczytalam rozprawa byla w kwietniu czyli w tym miesiacu- do zaplaty ewentualnej kary dostal tez jakis czas, wiec watpie by za niezaplacenie tak szybko zamieniliby kare pieniezna na odsiadke. Moze byly inne przyczyny zatrzymania?
Mozesz sprobowac skontaktowac sie z jego znajomymi i sprobowac dowiedziec sie czegos wiecej.
Syn jest zapewne pelnoletni wiec policja nie ma obowiazku informowania rodzicow o zatrzymaniu.

Osobiscie probowalabym skontaktowac sie z jaknajwieksza liczba jego znajomych by dowiedziec sie czegos wiecej - napewno ktos cos wie!!!
Mozesz rowniez skontaktowac sie z tutejsza policja i czegos sie dowiedziec, choc szczerze watpie by udzielili informacji przez telefon. Nie wiemy tak naprawde dlaczego go zatrzymali.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
maria1957 
Poczatkujacy
maria1957

Wiek: 66
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 4:41 pm   

Agata dzieki za odpowiedz ten kolega co razem pracowali tez nic nie wie.a ja nie wiem gd.zie zatelefonowac.no i nie znam j holenderskiego ani angielskiego.czy w takiej sprawie moze pomoc ambasada polska w nl.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 4:53 pm   

do maria1957,

Cytat:
Jakie prawa przysługują obywatelowi polskiemu w przypadku zatrzymania lub tymczasowego aresztowania za granicą?


W przypadku zatrzymania, aresztowania lub pozbawienia wolności obywatel polski ma prawo wnioskować o kontakt z konsulem.
Stosownie do treści ustawy z dnia 13 lutego 1984 r. o funkcjach konsulów Rzeczypospolitej Polskiej, konsul dba o to, aby obywatele polscy zatrzymani, aresztowani lub w inny sposób pozbawieni wolności w państwie przyjmującym, mieli zapewnioną ochronę prawną i traktowanie zgodne z prawem tego państwa oraz z prawem i zwyczajami międzynarodowymi.
W szczególności konsul może podejmować następujące działania:
- zwracać się do sądów i innych organów państwa przyjmującego o udzielenie informacji o przyczynach zatrzymania, aresztowania lub pozbawienia wolności w inny sposób, a zwłaszcza o zarzutach stawianych tym obywatelom,
- odwiedzać tych obywateli oraz porozumiewać się z nimi w inny sposób,
- na wniosek obywatela ułatwiać mu kontakt z rodziną i innymi osobami bliskimi.
W przypadku zatrzymania, aresztowania lub pozbawienia wolności w kraju, w którym Polska nie ma placówki dyplomatyczno - konsularnej, konsul jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej informuje na prośbę zatrzymanego lub aresztowanego stronę polską. Ponadto konsul tego kraju czuwa, aby obywatel RP był traktowany w taki sposób jak inni pozbawieni wolności.



http://www.codziennikpraw...ania_za_granica


http://poland.tw/opieka-konsularna
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Kwi 28, 2011 4:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 6:38 pm   

dokladnie Mario- ambasada powinna ci pomoc, moze syn nie prosil o konatkt z konsulem , ale ty zadzwon - mam nadzieje ze beda w stanie ci pomoc

tu podaje ci namiary na ambasade, ale napewno juz sama znalazlas.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
Alexanderstraat 25
2514 JM Den Haag
The Netherlands

tel. +31 (0)70 7990 100
fax +31 (0)70 7990 137
e-mail: [email protected]

Ambasada (za wyjątkiem Wydziału Konsularnego - godziny pracy poniżej) jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.15






Wydział Konsularny
Alexanderstraat 25
2514 JM Den Haag
(wejście od ulicy Javastraat)

tel. +31(0)70 7990 130
fax.+31(0)70 7990 147
e-mail: [email protected]
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
maria1957 
Poczatkujacy
maria1957

Wiek: 66
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:41 pm   

dziekuje Agata iGochna. jutro rano zadzwonie .tylko sie zastanawiam czy nie poprosic kogosc kto zna chociaz angielski .
Ostatnio zmieniony przez maria1957 Czw Kwi 28, 2011 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:43 pm   

maria1957, w polskim konsulacie mozna przeciez po polsku rozmawiac


powodzenia zycze :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
maria1957 
Poczatkujacy
maria1957

Wiek: 66
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:48 pm   

bardzo mi bedzie potrzebne jestem glebkiem nerwow zawalil mi sie caly swiat nie zycze zadnej matce to przezywacz.pozdrawiam was
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 8:27 pm   

dokladnie Mario- w ambasadzie mowia po polsku, wiec spokojnie sie dogadasz.
Domyslam sie co przechodzisz i bardzo ci wspolczuje. mam nadzieje, ze szybko to wyjasnisz i bedzie to tylko jakas drobnostka. Jezeli rzeczywiscie odsiaduje tylko niezaplacony mandat czy grzywne to spokojnie nie bedzie siedzial z oprychami.
Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze
pozdrawiam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:42 pm   

maria1957 napisał/a:
bardzo mi bedzie potrzebne jestem glebkiem nerwow zawalil mi sie caly swiat nie zycze zadnej matce to przezywacz.pozdrawiam was


jak bedziesz do ambasady dzwonic to powiedz "klebkiem nerwow" nie glebkiem
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:50 pm   

oj, bejupi- kobieta ma powazny problem- pomylila literke a ty sie czepiasz....... , ciekawa jestem czy tak zawsze dokladnie piszesz- oby tak bylo!!

i sprawdzilam na szybko znalazlam kilka a jeden nawet duzo bardziej razacy niz literowka Marii
zrzeszzeniu, kontrak, holender, :072: dalej szukac mi sie nie chce...
zastanow sie czasem co do kogo piszesz!! nie zawsze takie uwagi sa na miejscu, nie wszystkie bledy sa razace, a w tym wypadku to byla zwykla literowka( tak jak twoje i nikt ci tego nie wytycza- bo przeciez nie o to chodzi)
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Czw Kwi 28, 2011 10:05 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:52 pm   

bejupi napisał/a:
jak bedziesz do ambasady dzwonic to powiedz "klebkiem nerwow" nie glebkiem



Sory ze tak brutalnie ale co to ma kurde do tematu ... :119:

Autorka wątku pewnie z nerów nie wie jak sie nazywa a Ty sie "czepias takiH szczeguwuw ... :072: "
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:56 pm   

Beny a my nadajemy na tych samych falach? :038:
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 10:07 pm   

agata napisał/a:
oj, bejupi- kobieta ma powazny problem- pomylila literke a ty sie czepiasz....... , ciekawa jestem czy tak zawsze dokladnie piszesz- oby tak bylo!!


Zawsze bardzo dokladnie pisze...
bejupi napisał/a:
ja mialem na mysli wetenschappelijke antwoordelijkheid verzekering wiekszosc holendrow ma takie wykupione odpowiedzialnosc cywilna nie od auta a po prostu od wszystkiego


Sorry, za offtopa ale nie moglam sie powstrzymac :033:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 10:09 pm   

agata napisał/a:
Beny a my nadajemy na tych samych falach?


Nie wiem czy na tych samych bo mieszkam na takim "odludziu " ze tu fale mogą nie docierać heheheh a tak na poważnie to chyba TAK ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group