NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Cze 10, 2013 5:00 pm
Formularze dostępne dla wszystkich (dodatki, rodzinne)
Autor Wiadomość
ammmi 
Poczatkujacy
ammmi

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 17
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 2:29 pm   Formularze dostępne dla wszystkich (dodatki, rodzinne)

Założyłam nowy temat w związku z tym, jeśli moderatorzy maja zamiar go usunąć to jestem w stanie to zrozumieć. Proszę jednak o wyrozumiałość bo szukam szukam i wszystko jest tak porozrzucane, ze już oczy bolą o wertowania stron w Internecie ….

Chce wyjechać do Holandii dzieckiem, a co za tym idzie posłać córke do NL szkoły. Tak wiec czy chce czy nie chce zostanę tu raczej na stałe aby nie mieszać dużo w życiu tej małej istotki. Od kilku tygodni uczę się języka holenderskiego i zapoznaje się z przepisami w Nl. Tyle na mój temat, bo wiecej jest niepotrzebne.

A teraz meritum: chciałabym zobaczyc jak wygladają wnioski o dodatki socjalne w Holandii, ale jestem w Pl, nie mam jeszcze Digid i nie mam jak ich zdobyć. Chce się przygotować do wyjazdu a wiem,że przez pierwsze miesiące tam będzie ciężko i przyda się pomoc socjalna a co za tym idzie wypełnianie wniosków o rodzinne, dodatek do mieszkanie i do ubezpieczenia.
Czy ktoś dysponuje aktualnymi mniej lub bardziej formularzami ktore bede wypełniać (po meldunku w Holandii) do rodzinnego,zorgtoeslag i huurtoeslag w języku holenderskim?
Chce sobie je wydrukować i nauczyć się wypełniać jeszcze przed przyjazdem do Nl,bo wtedy gdy przyjadę do Holandii zajmie mi to kilka minut a ja będę mogła zając się szukaniem przedszkola i pracy dla siebie ( narzeczony już tam pracuje i jedziemy do niego)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 10, 2013 4:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 4:17 pm   

niestety nie ma , nawet jesli byly to do wypelnienia potrzebujesz sofi nr ( swoj )a do dodatku na czysz trzeba miec najpierw mieszkanie a do ubezpiezpieczenia tez trzeba miec ubezpiezpieczenie
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 4:59 pm   

ammmi,

Cytat:
narzeczony już tam pracuje


Jesli narzeczony pracuje w Holandii , to tu pobiera juz dodatki ...

Jesli nie zadowala cie odpowiedz w tym topicku to w tym Dziale u gory tematu, sa podklejone watki wiec prosze tam szukaj odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 10, 2013 5:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group