NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
emerytura malzonka ktory nie pracuje
Autor Wiadomość
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 5:59 pm   emerytura malzonka ktory nie pracuje

Witam,
chcialbym sie zapytac, moze ktos wie jak wyglada sprawa prawa do emerytury malzonka, ktory nie pracuje (zameldowanie od poczatku w holandii)? Oczywiscie skoro ja pracuje, to pracodawca odprowadza skladki emerytalne za mnie, ale nie wiem jak to jest odnosnie partnera? Czy trzeba samemu gdzies odkladac (jesli tak, to gdzie)?

Z gory dziekuje za informacje.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 6:08 pm   

To że Ty pracujesz, to nie jest tak oczywiste, że pracodawca odprowadza składni emerytalne. To nie jest obowiązkowe. Znam holendrów, którzy pracują, kilkanascie lat w jednym biurze pracy, i składki na przyszłą emeryturę opłacają sami. Co do żony, to zdaje się, że przy zameldowaniu, nabywa prawo do emerytury socjalnej AOW, 2% za każdy rok. Tu masz trochę więcej informacji http://www.svb.nl/int/nl/...veel_aow_later/
Jest jeszcze opcja funduszu emerytalnego, gdzie sami możecie wpłacać na przyszłą emeryturę.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 5:35 pm   Re: emerytura malzonka ktory nie pracuje

mlubinski napisał/a:
Witam,
chcialbym sie zapytac, moze ktos wie jak wyglada sprawa prawa do emerytury malzonka, ktory nie pracuje (zameldowanie od poczatku w holandii)? Oczywiscie skoro ja pracuje, to pracodawca odprowadza skladki emerytalne za mnie, ale nie wiem jak to jest odnosnie partnera? Czy trzeba samemu gdzies odkladac (jesli tak, to gdzie)?

Z gory dziekuje za informacje.


jak maz nie pracuje to dostanie tylko AOW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group