NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda w stanie nietrzezwym w holandi
Autor Wiadomość
Miki861 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Nie Sie 07, 2011 9:32 pm   Jazda w stanie nietrzezwym w holandi

Wiem że postąpiłem głupio ale wczoraj po mocno zakrapianej imprezie wsiadłem w samochód i odjechałem nie wiem jak to się stało ale złapała mnie policja zabrała na posterunek byłem tak pijany że za dużo nie pamiętam ,po rozmowach na posterunku odwieziono mnie do domu i oddano kluczyki do samochodu nie miałem przy sobie żadnych dokumentów myślałem że je zgubiłem ale się dzisiaj odnalazły. Wiem że powiedziano mi że nie mogę przez 12 godzin jeździć samochodem z tego co jeszcze pamiętam to mówili że to wszystko i że jakieś pismo przyjdzie do polski czy ktoś może zna takie sytuacje co się teraz będzie działo czego się mam spodziewać
 
 
Larissa83 
Poczatkujacy
Larissa83

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 13
Skąd: Cze-wa|A'dam
Wysłany: Nie Sie 07, 2011 10:47 pm   

Ehh.... Głupota ludzka nie zna granic!!! Na szczęście nikomu nie wyrządziłeś krzywdy. Mój dobry znajomy miał sytuacje bardzo podobną do Twojej, również zabrano go na posterunek na kilka godzin. Po przesłuchaniu kazali mu zadzwonić do żony, żeby ta zapłaciła za niego 50e 'kaucji' po czym był wolny. Zatrzymano jednak jego Prawo Jazdy. Po ok. tygodniu dostał wezwanie do sądu. Sprawa zakończyła się zatrzymaniem dokumentu na 10 miesięcy i na odrobieniu 30 godzin w zieleni miejskiej
_________________
Siedzę i zastanawiam się, co robi pozostałych sześć cudów świata:)
 
 
 
Miki861 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 5:41 am   

co do tej głupoty to masz całkowitą racje ale tego już nie da się cofnąć moja sytuacja jest trochę inna ponieważ w trakcie zatrzymania nie miałem przy sobie żadnych dokumentów to pewno dla tego mi nie zabrali za 3 tygodnie zjeżdżam do Polski dlatego obawiam się co się stanie czy też dostane wezwanie do sądu
 
 
talyb 
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 82
Skąd: Brabant
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 9:37 pm   

Sprawa sadowa- wysoka kara- zakaz prowadzenia pojazdow na terenie NL.
 
 
Miki861 
Poczatkujacy

Wiek: 49
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 10:04 pm   

Dzisiaj poprosiłem znajomego holendra który jest Menadżerem w naszym biurze o telefon na posterunek policji która mnie zatrzymała co mi grozi i jak wygląda moja sytuacja. Policja nie podała żadnych szczegółów dotyczących ilości alkoholu itp. jednak oświadczyła że mam czekać na orzeczeni kary pieniężnej i że mogę jeździć samochodem zakaz prowadzenia miałem wyznaczony na okres 12 godzin od momentu zatrzymania dokładnie od godziny 1,07 do 13,07 pod groźbą aresztu Czy mogę za to wykroczenie zostać skazany w Polsce czy strona Holenderska może skierować sprawę do Sądu Polskiego Bo już sam nie wiem co o tym myśleć a co do grzywny to wiem że złamałem prawo i muszę ponieść konsekwencje
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 1:35 pm   

jesli nie moglbys jezdzic autem... to prawko odebrano by ci tego samego dnia jak cie zatrzymali... jesli tego nie zrobili to juz raczej nie zrobia... czekaj az przyjdzi ci kara pieniezna...

rozprawe w sadzie bys mial, gdyby zabrano ci prawo jazdy... a skoro tego nie zrobili, to sprawy nie bedzie... dostaniesz po prostu kare pieniezna... licz sie jednak z tym, ze kolejnym razem zabiora ci prawo jazdy...
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 7:27 pm   

Nie mogą zabrać polskiego prawa jazdy za granicą, pierwsze słyszę o czymś takim. Od tego są zdecydowanie wyższe mandaty z natychmiastową płatnością.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 8:01 pm   

Winter napisał/a:
Nie mogą zabrać polskiego prawa jazdy za granicą, pierwsze słyszę o czymś takim. Od tego są zdecydowanie wyższe mandaty z natychmiastową płatnością.


Moga mogą ... :029:

I znam niestety kilka takich przypadków ... :073:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 8:31 pm   

zamiast zabierania prawa jazdy stosuje sie tez inna metode

tym ktorzy zostali kilkakrotnie zlapani po zbyt duzej dawce alkoholu , zakladaja alkoholslot (oczywisce na koszt osoby naduzywajacej alkohol )
to jest takie urzadzenie w ktore, za kazdym razem kiedy wsiada do auta musi dmuchac inaczej auta nie uruchomi

slyszac o tym pomyslalam sobie, ze przeciez ktos inny moze w to dmuchac
niestety nie jest tak zaprogramowane ,ze dmucha tylko'' skazaniec'' i to przez dwa lata



MacGrey,bylam pewna ,ze juz jest to wprowadzone od 1 maja tego roku
ale jak sie okazuje przesuneli na 1 listopada
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sie 10, 2011 6:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 1:25 am   

Winter napisał/a:
Nie mogą zabrać polskiego prawa jazdy za granicą, pierwsze słyszę o czymś takim. Od tego są zdecydowanie wyższe mandaty z natychmiastową płatnością.


moga.. tak samo jak w polsce moga odebrac holenderskie prawo jazdy... prawko zostanie wtedy odeslane do danego panstwa...
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 3:36 pm   

A to chyba, że w takich właśnie przypadkach, jak ten. Za przekroczenie prędkości na pewno nie zabraliby prawka, a dali natychmiastową płatność.
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 4:04 pm   

Gochna H napisał/a:
zamiast zabierania prawa jazdy stosuje sie tez inna metode

tym ktorzy zostali kilkakrotnie zlapani po zbyt duzej dawce alkoholu , zakladaja alkoholslot (oczywisce na koszt osoby naduzywajacej alkohol )
to jest takie urzadzenie w ktore, za kazdym razem kiedy wsiada do auta musi dmuchac inaczej auta nie uruchomi

slyszac o tym pomyslalam sobie, ze przeciez ktos inny moze w to dmuchac
niestety nie jest tak zaprogramowane ,ze dmucha tylko'' skazaniec'' i to przez dwa lata


no ale przeciez temat brzmi: "Jazda w stanie nietrzezwym w holandii" a nie w Stanach Zjednoczonych.Na wprowadzenie programu ASP Holandia jeszcze nie gotowa.
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 6:16 pm   

Cytat:
Na wprowadzenie programu ASP Holandia jeszcze nie gotowa.

Wg. tego linku alkoholslot ma wejść w życie 1 listopada.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 49
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 6:24 pm   

Winter napisał/a:
A to chyba, że w takich właśnie przypadkach, jak ten. Za przekroczenie prędkości na pewno nie zabraliby prawka, a dali natychmiastową płatność.


Pisałes ogólnie za granicą. W Norwegii za znaczne przekroczenie prędkosci, masz zabrane prawo jazdy, i odsyłają je do Polski.
 
 
MacGrey 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 140
Skąd: Rijswijk
Wysłany: Śro Sie 10, 2011 7:52 pm   

Tak jak to Gochna pisze.."Aparatura" pozostaje przez 2 lata w samochodzie.Uczestnikom programu ktorzy po 2 latach nadal beda prowadzili po spozyciu przedluza sie na kolejne 6 m-cy.W przypadku wykrycia prob kombinacji przy urzadzeniu lub braku obecnosci w "zajeciach grupowych" dotychczas posiadane prawo jazdy ulega uniewaznieniu i od tego momentu jakakolwiek jazda jest zakazana.Istnieje mozliwosc ponownego ubiegania sie o prawko po uplywie 5 lat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group