NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NOWY "SPECJALNY" PODATEK
Autor Wiadomość
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Sie 12, 2011 7:59 pm   NOWY "SPECJALNY" PODATEK

Czy komus wiadomo juz o nowym podatku, ktory ma dotyczyc obcokrajowcow zatrudnianych sezonowo (miedzy innymi i przede wszystkim Polakow)?
Doszly mnie glosy o tym z gmin Beverwijk i Venlo. Jaka jest Wasza wiedza i opinia na ten temat? Czy wiecie moze gdzie jeszcze w innych gminach planuje sie wprowadzic ten podatek i w jakiej wysokosci?

Ciut wiecej informacji o tym podatku:
Cytat:
Gemeente Beverwijk wil belasting voor Polen invoeren

woensdag 22 juni 2011 10:14

De gemeente Beverwijk wil een speciale belasting invoeren voor de vele buitenlandse seizoenskrachten in de gemeente. De veelal Poolse werknemers zouden een ‘forensenbelasting’ of een toeristenbelasting moeten betalen.

Gemeentelijk voorzieningen
De gemeente Beverwijk heeft ongeveer zeshonderd buitenlandse seizoenskrachten binnen de gemeentegrenzen. Het bestuurscollege constateert dat de buitenlanders wel gebruik maken van de gemeentelijke voorzieningen, maar daar niet aan mee betalen.

De buitenlandse inwoners tellen ook niet mee bij toekenning van de subsidie uit het gemeentefonds, waaruit gemeenten geld krijgen van het Rijk. Omdat ze niet in de gemeente staan ingeschreven loopt de gemeente geld mis.

Forensenbelasting
Beverwijk vindt dat het een forensenbelasting kan heffen voor personen die gedurende een belastingjaar meer dan negentig nachten in de gemeente hebben doorgebracht.

Volgens de Vereniging Nederlandse Gemeenten kan Beverwijk voor de seizoensarbeiders beter toeristenbelasting heffen.

Zrodlo: http://www.elsevier.nl/we...en-invoeren.htm


Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 3:48 pm   

http://www.vanzuidampubli...svesting-05.pdf
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 10:45 pm   

Dzisiaj slyszalem tez o tym w radio , ale z tego co sie wypowiadal jakis znawca prawa, to nie moga zrobic "Polskiego podatku" jak to nazwali , wiec wymyslili ze wprowadza podatek cos w stylu podatek od turystow, nie bylo mowione o wysokosci ale jakis ktos z gminy Venlo sie wypowiedzial ze 1 eur za dzien jest realna kwota dla niech.
Ale Venlo musi sie dobrze zgadac z Beverwijk , bo podobno w Beverwijku juz takie cos funkcjonuje i jest zgodne z prawem...
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 1:24 am   

Witam Was serdecznie,

Szczerze powiem Wam, ze mam gdzies gleboko ten "ichni" podatek i jezeli ktos sie ze mna zgadza to prosze o pilny kontakt. Nie pozwolmy im na sciaganie kolejnego "haraczu".

Jestem, nazwijmy to po slowie, z paroma osobami, z ktorymi uwazamy podobnie, ze przepis ten dyskryminuje nas w porównaniu z innymi pracownikami chociazby tymczasowo zatrudnionymi przez np. agencje posrednictwa pracy oraz nierówno traktuje pracownikow zatrudnionych sezonowo.

W koncu jeden jak i drugi przyjechal tu do pracy a nie w celach turystycznych i dlaczego ktorys z nich mialby placic wiecej.

Czekam na Wasze opinie. Temat jest dosc goracy zatem prosze o dosc szybka reakcje.

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
sebastian33 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 11
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 9:28 am   

witam niewiem jak z tym podatkiem ale od nowego roku będzie coś takiego i to dla wszystkich obco krajowców Polaków Bułgarów że jak nie masz meldunku w NL to nie dostaniesz np dodatku do ubezpieczenia a bez znajomości jezyka albo przynajmniej chodził do szkoły to nie będziesz można sie starać o zasiłek.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 11:04 am   

jesli te przepisy ktore chca wprowadzic nie sa sprzeczne z prawe UE to nic nie zrobicie

jesli gmina jest gmina turystyczna i ktos na jej terenie przebywa bez meldunku to musi placic takse klimatyczna przeciez tak tez jest w pl o co wiec wam chodzi?
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 11:29 am   

Mnie tylko ciekawi jak mają zamiar to egzekwować? Bezpośrednio z pensji?

A niech sobie tak robią, i tak większość sezonowych nie dostaje więcej jak 7 euro na rękę każą sobie jeszcze płacić za "pobyt" to ludzie zamienią boer'a na bauera i wtedy może coś zrozumieją.

Większość ludzi, których znam (chodzi mi o tych pracujących bezpośrednio dla rolników) nawet nie wie na jakiej umowie pracuje. Przyjeżdżają pracują odjeżdżają i tak w kółko. Na początku roku dostają jaaropgraaf i tak większość nie wie o co w nim chodzi. Dlaczego o tym piszę tutaj? Bo skoro gementee chcą żeby im płacić podatek od pobytu to może z tym przy okazji uregulują kwestię długości pracy naszych rodaków. Ludzie pracują po 250 godzin w miesiącu za 1450 euro na rękę...

Jestem z Janosikiem.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 11:43 am   

Estamos napisał/a:
. Ludzie pracują po 250 godzin w miesiącu za 1450 euro na rękę...

Jestem z Janosikiem.


tyle akurat sie nalezy po odliczeniu wszystkiego robiac za minimalna stawke wiec jest ok a pozatym to skoro pracuja to sie na to godza i tak maja lepiej niz w pl
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 11:50 am   

Witam,

Ale na jakiej zasadzie ma działać ten nowy "podatek" wie ktoś ???

To moze dlatego u mnie w rejonie Gelderland pracownicy z Gamente jedzą po domach i pytają ile tam Polaków mieszka , gdzie pracuja itp

Moze zbierają dane właśnie do tego "PODATKU " :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 12:28 pm   

bejupi napisał/a:
Estamos napisał/a:
. Ludzie pracują po 250 godzin w miesiącu za 1450 euro na rękę...

Jestem z Janosikiem.


tyle akurat sie nalezy po odliczeniu wszystkiego robiac za minimalna stawke wiec jest ok a pozatym to skoro pracuja to sie na to godza i tak maja lepiej niz w pl


Jesteś idealnym przykładem tego, że ludzie czasami chcąc zabłysnąć robią z siebie idiotów. 250 godzin w miesiącu to taki standard prawda? Co tam od poniedziałku czasami do poniedziałku po 10 czy więcej godzin dobrze jest. Pewnie, że się godzą. Jedni się postawią znajdą się inni, albo biuro pracy się znajdzie. Mój znajomy ostatnio zrezygnował z biura pracy Mu..l bo stwierdził, że skoro on płaci za godzinę pracy człowieka około 14 euro a oni się godzą na 12,50 to coś jest nie tak.

Benny teraz to się dopiero zacznie! Jak się zjadą rodacy do tych wszystkich sadów od Zaltbommel do Culemborg to najlepsi rachmistrze z gementee się nie połapią. :041:
:082:
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 12:36 pm   

Estamos napisał/a:
Co tam od poniedziałku czasami do poniedziałku po 10 czy więcej godzin dobrze jest.


A my biedni ludzie 3 swiata nie mamy zadnych mozliwosci zjazdu, rezygnacji musimy pracowac do upadlego bo Hitler nad nami stoi...

Smieszne i zalosne...nie podoba sie praca zarob na zjazd i wracaj do Polski. Pracujesz dalej ? siedz cicho...
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 1:06 pm   

normalnie estamos... przeciez ci ludzie i tak maja tu lepiej niz w pl i dlatego tu robia myslisz ze w pl nie ma wykorzystywania? ;) a co do rachmistrzow z gemeente to sie zgadzam nikt wszystkiego dobrze nie skontroluje ale niech sie staraja a troche kasy gmina zyska bedzie lepiej dla mnie na nowe drogi i sciezki rowerowe i na odnowienie placu zabaw dla syna ;)
Ostatnio zmieniony przez bejupi Nie Sie 14, 2011 1:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 4:45 pm   

ja podejrzewam iz chodzi im o to ze sezonowi pracownicy nie placa zadengo podatku do gminy, bo jesli jestes zameldowany to automatycznie wlasciciel mieszkania/domu placi wieksze oplaty tj, smieci, podatki itd...zas sezonowyc mieszkaja , a nie placa...

a to tutaj raczej chodzi..
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 7:15 pm   

Cytat:
Ale na jakiej zasadzie ma działać ten nowy "podatek" wie ktoś ???


Cytat:
Mnie tylko ciekawi jak mają zamiar to egzekwować? Bezpośrednio z pensji?


Kwota podatku bedzie kierowana do wlasciciela lokalu, campingu w ktorym mieszkaja niezameldowani obcokrajowcy a ten z cala pewnoscia przerzuci ten koszt na samych mieszkancow podnoszac kwote wynajmu lokalu - tak mysle.

Cytat:
jesli gmina jest gmina turystyczna i ktos na jej terenie przebywa bez meldunku to musi placic takse klimatyczna przeciez tak tez jest w pl o co wiec wam chodzi?


Nie mieszajmy celow turystycznych z zarobkowymi.

Cytat:
ja podejrzewam iz chodzi im o to ze sezonowi pracownicy nie placa zadengo podatku do gminy, bo jesli jestes zameldowany to automatycznie wlasciciel mieszkania/domu placi wieksze oplaty tj, smieci, podatki itd...zas sezonowyc mieszkaja , a nie placa...


Pracownik sezonowy placi rowniez. Placi za wynajm a wlasciciel oplaca smieci, podatki itd. nieprawdaz?

Mnie martwi jedna rzecz. Wlasciciele lokalow, kampingow (rowniez agencje posrednictwa pracy) uzyskaja kolejne dodatkowe zrodlo dochodu. Podniosa kwoty wynajmu podajac powod nowego podatku a w rzeczywistosci i tak pieniadze nie beda wplywac do kasy gmin. Toz to bedzie kolejny sztos.

Niech mi ktos wytlumaczy prosze, jakie w tej chwili podatki placi osoba zameldowana, ktorych nie placi niezameldowany?

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
senior024 
Nieśmiały użytkownik
senior024

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 54
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 7:47 pm   

Jestem ciekaw co za głupi urzedas wymyslił ten podatek!Ja osobiscie sie z tym nie zgadzam,nie dosc ze agenje skubia Polakow na kasie to jescze gmina chce na nas zarobic!Holendrzy powinni sie cieszyc ze Polacy przyjezdzaja tu do pracy bo gdyby nie my nie miał by kto pracowac w ogrodnictwie i w tych wszystkich fabrykach.Jak szukaja pieniedzy to niech sie wezma za turkow i marokanow ktorzy siedza na socjalu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group