NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Paź 12, 2011 9:55 pm
Pobicie
Autor Wiadomość
Netka33 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 16
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 3:00 pm   Pobicie

Witam, poszukuje porady prawnej lub cywilnej, co moge zrobic w przypadku, gdy mezczyzna w moim domu, na mojej posesji ubliza mi, popycha mnie szturchajac gdy stoje we wlasnych drzwiach wejsciowych, prowokuje obrazajac mnie: na, wat doe je mij aan, meisje? uderzam go jako kobieta w koncu po tych szturachncach w twarz, po czy on uderza na oslep 6-7 razy i rzuca na ziemie. Mam obdukcje lekarska, w sobote termin na policji w sprawie aangifte. Jakie mam szanse na zalozenie sprawy, jesli on ma swiadka a ja nie? Dziekuje za pomoc. P.S. On jest Holendrem.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 4:55 pm   

Netka33,

a co na to Twoj holenderski partner ...? nie moze Ci nijak pomoc ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 5:01 pm   

Na wstępie zaznaczę, że o holenderskim prawie mam nikłe pojęcie...
Bardzo dobrze, że zrobiłaś obdukcję. Nie wiem o co pytasz pytając o szanse na założenie sprawy, ale jeśli chodzi Ci o założenie sprawy z urzędu, to nie wiem jak tu (w Polsce sprawa zakładana jest z urzędu przy obrażeniach ciała trwających powyżej 7 dni), ale zawsze możesz sama założyć sprawę cywilną. Jeśli to Twój sąsiad i problemy z nim się powtarzają, to myślę, że warto założyć sprawę cywilną nawet, gdybyś miała ją przegrać, bo może to ostudzić jego zapał.

Możesz starać się w takiej sprawie wykazywać jego prowokacyjne zachowanie, ale możesz też udowadniać przekroczenie przez niego granic obrony koniecznej przy odpieraniu Twojego ataku (to będzie Ci łatwo, bo mężczyźnie żeby obronić się przed kobietą nie potrzeba raczej uderzać jej 6-7 razy, do tego podejrzewam, że pięścią).
_________________
Dumny Polak
 
 
Netka33 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 16
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 7:53 pm   Dziekuje

dziekuje za porady, mam adres dobrego adwokata, ale jeszcze nie dzwonilam. czekam na termin w sobote na policji, co powiedza, zeby miec razem z obdukcja komplet dokumentow. jso: dokladnie taki jest moj zamiar, postawic granice, by wiecej to sie nie powtorzylo. a wiem, ze moje pytania nie byly zbyt zrozumiale, chodzi o to, czy po tym jesli go uderzylam w twarz mam szanse na zalozenie sprawy, adwokat nie bedzie z urzedu a prywatnie. w kazdym razie dziekuje za pomoc.
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 11:11 am   

Gochna H napisał/a:
Netka33,

a co na to Twoj holenderski partner ...? nie moze Ci nijak pomoc ?



Gochna jak zawsze o sprawie najmniej istotnej.
Facet jest lub go nie ma, ale w czym to ma związek ze sprawą?Ma iść i go nastukać, porozmawiać z damskim bokserem czy co?Nie bardzo rozumiem.Z takimi durniami tylko na drogę sądową aniżeli całe życie się szarpać w ładne proszenie.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 49
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 1:17 pm   

myholland napisał/a:
Gochna H napisał/a:
Netka33,

a co na to Twoj holenderski partner ...? nie moze Ci nijak pomoc ?



Gochna jak zawsze o sprawie najmniej istotnej.
Facet jest lub go nie ma, ale w czym to ma związek ze sprawą?Ma iść i go nastukać, porozmawiać z damskim bokserem czy co?Nie bardzo rozumiem.


Taki ma związek, ze jako holender powinien trochę bardziej się orientować w tym, co można z taką sprawą zrobić i jak, i w którą stronę z tym isć. Jakbym był z Holenderką w związku, to bym się o takie sprawy nie pytał na polskim forum. Rozumiesz już?
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Sob Sie 13, 2011 1:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 2:49 pm   

Cytat:
Gochna jak zawsze



myholland, vel Multivitamina

jakis problem ...? to pisz do Administratora forum :074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 4:27 pm   

Mucha_75 napisał/a:
myholland napisał/a:
Gochna H napisał/a:
Netka33,

a co na to Twoj holenderski partner ...? nie moze Ci nijak pomoc ?



Gochna jak zawsze o sprawie najmniej istotnej.
Facet jest lub go nie ma, ale w czym to ma związek ze sprawą?Ma iść i go nastukać, porozmawiać z damskim bokserem czy co?Nie bardzo rozumiem.


Taki ma związek, ze jako holender powinien trochę bardziej się orientować w tym, co można z taką sprawą zrobić i jak, i w którą stronę z tym isć. Jakbym był z Holenderką w związku, to bym się o takie sprawy nie pytał na polskim forum. Rozumiesz już?



Widocznie skoro dziewczyna pisze na forum to oczekuje pomocy tutaj-rozumiesz?Czasami w ostateczności lub jako pierwsze człowiek zwraca się do ludzi, a skoro się zwraca tzn że wszystkie środki wykorzystał...czasami po prostu wśród ludzi znajdziesz szybszą pomoc aniżeli wśród np jednego holendra dla którego sprawa jest prawdopodobnie obca..nie każdy jest zorientowany w sprawie prawnej, nawet rodowity Holender.Rozumiesz?
Moja koleżanka miała sprawę nie związaną z pobiciem, ale dotyczącą kwestii prawnych i odpowiedź znalazła na tym forum (pomijam że miała narzeczonego holendra, który był zielony)..

[ Dodano: Sob Sie 13, 2011 4:32 pm ]
[quote="Gochna H"]
Cytat:
Gochna jak zawsze


post czesciowo edytowany
uwagi dotyczace pracy moderatora prosze kierowac do Administratora forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sie 13, 2011 4:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 4:51 pm   

myholland,

umieszczajac w tym topiku swoje pytanie nie kierowalam go do ciebie, lecz do autorki postu

koncze dyskusje z toba :021:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sie 13, 2011 4:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 4:55 pm   

post edytowany


przestan zasmiecac watek
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Sie 13, 2011 5:27 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 5:36 pm   

myholland,

umieszczaj w tym watku tylko posty dotyczace tematu
inne beda edytowane
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
dzulianna84 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 12:27 pm   

mieszkam z partnerem i doszlo do takiej sytuacji ze mnie pobil mam slady na ciele itp zadzwoilam na policje przyjehali zabrali go i ma postawione 5 zarzutow czeka go sprawa w sadzie ktora policja zalozyla z urzedu...takze lepiej jest od razu zalozyc zglosic sprawe na pobicie bo ludzie bywaja nie obliczalni a o zdrowie trzeba sie troszczyc bo jest jedno...


przeniesione


dzulianna84 napisał/a:
mieszkam z partnerem w nl ktory dosc czesto podosi na mnie reke ostatnim razem zostal zatrzymany przez policje przedstawiono mu zarzuty tj 57 58 59 itp zostal pozwany z urzedu za obrazenia ciala itp co mu moze grozic? tj np areszt badz grzywna?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sie 14, 2011 1:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Netka33 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 16
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 10:31 pm   Dziekuje za reakcje:)

To zabawne, Gochna, co ma moj partner do tego? Oznacza to, iz jest to degenerat, ktory czesto bil, lub jest adwokatem i orientuje sie w prawie cywilnym/karnym? Bzdury. Nidy zadnego z nas to nie spotkalo i tak jak w Polsce, nie kazdy wie, co zrobic. Kaze miasto reaguje inaczej, Rotterdam a Bergen op Zoom to niebo a ziemia. Poza tym: uderzyl mnie Holender, jestem Polka. Na forum jest wiele osob, ktore przezyly to i owo. Moze akurat jest ktos, kto potrafi udzielic wskazowek. Taka byla moja intencja.
Do osob, ktore w przyszlosci nie daj Boze znajda sie w podobnej sytuacji: poszlam na policje, opowiedzialam przebieg sytuacji. Policjantka z CHECIA przyjela AANGIFTE, czyli oskarzylam goscia o pobicie. Samo szturchanie mnie jest karalne, szczegolnie na mojej posesji, w moim domu, mimo, ze ja oddalam. Jako Polka, balam sie, ze oskarza mnie o to, ze uderzylam go w twarz. Nieprawda. Mialam prawo go przystopowac. Teraz po zlozeniu zeznan i dolaczeniu zdjec-pieknie siniaki- sprawa toczy sie sama. Wskazowka: idz na obdukcje do lekarza domowego. Zawsze! Tzn krotko mowiac jakis tam oficer policyjny z urzedu dziala w moim imieniu. Jest jednoczesnie moim adwokatem. Sprawa zostaje rozpatrzona wstepnie, czy nadaje sie do dalszego procesu. Jesli tak, to jest i tak kwalifikowana jako eenvoudige mishandeling. Czyli pobicie bez wiekszych obrazen, ktore nie wymagaja kilkutygodniowej rekonwalescencji. Wszyscy swiadkowie zostaja przesluchani. W tym wypadku ja nie mam nikogo, sprawca ma. Do tego sa to rowniez dzieci. One rowniez zostaja przesluchane, wlacza sie takze wszelkie instytucje jak to w Holandii chroniace dzieci. Sprawa bardzo a bardzo niemila. Jednakze pouczona podpisalam zeznanie. Dosc opowiadania o Polakach-trutniach. Po prostu ten ktos nie spodziewal sie, ze zdecyduje sie na taki krok. Szkoda, ze to nie Polska, nie Stany, adwokat nie wywalczy zadnego odszkodowania. Mam mimo traumatycznego przezycia nadzieje, ze sprawiedliwosci stanie sie zadosc i sprawca zostanie ukarany, obojetnie jak. Nawet jesli nie, to na zawsze w jego dokumentach pozostanie adnotacja, iz zostala mu zalozona sprawa o pobicie. Tak mnie przynamniej poinformowano. Panu managerowi mina zrzedla...oby na zawsze. Dziekuje myholland i nie tylko, ktorzy krytycznie podeszli do Gochny, przedstawicielka o typowo polskim zachowaniu:/ Pozdrawiam.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 10:56 pm   

Netka33,
Cytat:
To zabawne, Gochna, co ma moj partner do tego?


moze dla ciebie i zabawne, dla mnie nie , i czemu juz pierwsze zdanie kierujesz do mnie ...?

czytaj kobieto ze zrozumienim ,bo nie dosc, ze piszesz chaotycznie, to jeszcze na mnie naskakujesz .

zadalam wyraznie pytanie , a co na to Twoj holenderski partner ...? nie moze Ci nijak pomoc ?




Duchem swietym nie jestem i nie moglam wiedziec, ze to twoj partner cie leje ...



Netka33 napisał/a:
Czy ktos zna moze dobrego chirurga szczekowego w Rotterdamie?


napisalbym wiecej, ale ugryze sie w jezyk...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sie 29, 2011 5:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 2:15 pm   

Netka33 bardzo ciesze sie ze udalo ci sie zalatwic wszystko pomyslnie i prawnie.Ja po prostu nie wieze policji i tyle bo umywaja rece tak i w pl. jak i tu ale widze ze sa wyjatki to sie chwali.Bo nie wolno bagatelizowac takiej sprawy,zaczyna sie od wyzwisk i popychanek a konczy sie ... wiadomo (czasem nie zawsze) Myslalam ze tylko na interwencjach sie konczy jak bylo w sytuacji gdzie mieszkalam w hotelu robotniczym przyjechali spisali i to wszystko,a tu prosze niespodzianka.Koles myslal ze ujdzie mu to plazem a tu pomylka i bedzie teraz ciezko kwicol.Brawo,brawo.Powinien jeszcze odszkodowanie tobie zaplacic i musisz o to walczyc,wiec zycze powodzonka,a jesli nic nadal cie bedzie nekalitp.daj znac inaczej mozna sprawe zalatwic tj.polubownie ;) (jesli wiesz co mam na mysli).Tylko wtedy napisze na priva. :039: no coz szkola nie poszla na marne.Powodzonka i pozdrawiam.
_________________
fatima
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group