NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
związek z obywatelem Afryki
Autor Wiadomość
maćju 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 6
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 4:17 pm   związek z obywatelem Afryki

Mam nadzieje że nie było takiego tematu, a przynajmniej takich pytań i dostane na nie odpowiedz. Nie wiem czy to jakaś okazja czy coś w co nie powinienem wchodzić.
Znajomy z Afryki ma dla mnie dill - ja wchodzę w związek z jego znajomą, ona dostaje pozwolenie na 5 lat pobytu w Niderlandach i ja dostaje kase za to. Ci ludzie mówią oczywiście że przez procedure będzie łatwo przejść bo to będzie załatwiane z pomocą prawnika, on będzie rozmawiał z IND, ja mówię badzo dobrze po angielsku, żebym nie panikował itp.
Kase miałbym zobaczyć dopiero jak ona dostanie dokument. Moje pytania to :
1. Czy jak ona dostanie pozwolenie, a ja nie dostane kasy, to czy gdy powiem w IND lub gdzieś indziej że już nie jesteśmy w związku to czy ona straci pozwolenie? To jest bardzo ważne pytanie bo oni twierdzą że tak właśnie mogę zrobić jak mi nie zapłacą.
2. Jaka jest kara za takie rzeczy jeżeli zostane złapany?

Nie szukałem tego, tylko to mnie samo znalazło. Dlatego że tu nie mam wogóle kokosów zastanawiam się nad tą propozycją. Będe wdzięczny za info. Pozdro !
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=StLKaFjxrXY

http://www.youtube.com/watch?v=rpaonSDPw7Y
Ostatnio zmieniony przez maćju Czw Wrz 08, 2011 4:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 4:50 pm   Re: związek z obywatelem Afryki

maćju napisał/a:
Znajomy z Afryki ma dla mnie dill


"dill" - koperek (z ang.). Ja bym brał, koperek jest zdrowy.

Co do małżeństwa - ja bym się obawiał, że narobi długów na Was oboje, po czym zniknie, a Ty będziesz te długi spłacał.
_________________
Dumny Polak
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 5:22 pm   

jso, :082: oplułam monitor. Dobry dill, nie jest zły, you know what I mean, bro? :037:

maćju, co do Twojego postu - mam wielu znajomych w mieszanych związkach, niektórzy z nich także przechodzili przez takowe procedury w IND. Przykład - Filipinka i Holender, w stałym związku od 1,5 roku. Związek prawdziwy, bynajmniej nie za pieniądze, z miłości (nie wiem, czy ktoś jeszcze kojarzy?). Ale w skrócie, z ich relacji wiem tyle- pytania były bardzo szczegółowe (m.in. o dalszą rodzinę partnera, przeszłość i przyszłość), niektóre wręcz intymne, wszystkie informacje dokładnie sprawdzane, dziewczyna musiała zapisać się na kurs językowy, kończący się egzaminem państwowym, oświadczyć, że zamierza szukać i znaleźć pracę i takie tam inne blablabla o obowiązkach przyszłego obywatela.

Więc to nie jest jakaś tam łatwa do obejścia procedura, której załatwienie zajmie Ci pół godziny. IND z dużą rezerwą, nawet powiedziałabym z podejrzliwością, przygląda się takowym wnioskom. Właśnie po to, by zapobiec takim przekrętom...

Na Twoim miejscu nawet bym się nad tym nie zastanawiała. :roll:

A poza tym teraz tak się zastanawiam, czy Ty sam masz w ogóle holenderskie obywatelstwo?
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 5:34 pm   

Aby sciagnac partnera z poza UE, poza obywatelstwem, trzeba jeszcze miec odpowiednie dochody.
 
 
maćju 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 6
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 5:34 pm   

Nie, to nie małżeństwo na bank. My mielibyśmy być w związku partnerskim chyba. Zastanawiam się czy to byłoby ewentualnie duże wykroczenie. Gdyby nie chcieliby zapłacić, ja bym zgłosił że jest po związku i jakoś by się tak potoczyło że wydało by się że ja zrobiłem coś przeciwko prawu umyślnie to co wtedy?

I czy jak ona dostanie pozwolenie, ale nie zapłaci to mogę anulować jej pozwolenie przez zgłoszenie końca naszego związku.

Mam nadzieje że ktoś wie, może Suska, chociaż często nie bywam na forum to pamiętam że dużó postów pisała,. Pozdro!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=StLKaFjxrXY

http://www.youtube.com/watch?v=rpaonSDPw7Y
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 5:43 pm   

czy obywatelka tego afrykanskiego kraju ma zapewnione ,ze otrzyma prawo wjazdu do Holandii (na jakiej podstawie ?)
Jesli nie,to musisz najpierw wziac slub lub podpisac kontrakt partnerski o ile jestes osoba, ktora jest tu na stale i zapewnia - gwarantuje tej drugiej osobie utrzymanie.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 5:51 pm   

maćju,

yurist.nl
Cytat:
Uw echtgenoot/partner moet aan de volgende voorwaarden voldoen:

hij is met u gehuwd of heeft met u een geregistreerd partnerschap aangegaan. Uw huwelijk of geregistreerd partnerschap is tevens in Nederland bij de Gemeentelijke Basisadministratie geregistreerd
of u bent beide ongehuwd en u kunt dit met officiële gelegaliseerde documenten aantonen
hij vormt geen gevaar voor de Openbare orde
hij is 21 jaar of ouder
hij gaat met u samenwonen zodra hij in Nederland is
hij gaat met u een gezamenlijke huishouding voeren en schrijft zichzelf in op hetzelfde adres als u
hij moet het Basisexamen inburgering afleggen. Dit geldt niet als hij de nationaliteit heeft van Australië, Canada, Japan, Nieuw Zeeland, Zuid-Korea of de Verenigde Staten.

U moet aan de volgende voorwaarden voldoen:

u bent 21 jaar of ouder
u heeft in Nederland Voldoende inkomen (1.463,60 EUR netto per maand exclusief vakantiegeld) uit arbeid in loondienst. Op het moment van de aanvraag loopt uw arbeidsovereenkomst nog minimaal 12 maanden door.
of u bent zelfstandig ondernemer. De 80% van de nettowinst van uw onderneming gedeeld door 12 moet minimaal gelijk zijn aan 1.540,63 EUR. Ook moet u minimaal 1,5 jaar als zelfstandige werkzaam zijn.
of u bent 65 jaar of ouder. Het inkomen van u wordt niet getoetst.
of u bent blijvend en volledig (80-100%) arbeidsongeschikt verklaard (WAO). Het inkomen van u wordt niet getoetst.


Łamanie prawa, zawsze pozostaje łamaniem prawa, co skutkuje odpowiednimi konsekwencjami... :011:
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
maćju 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 6
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 6:15 pm   

Thx za odpowiedzi.
Ona już tu jest w Holandii i wydaje mi się że musi być nielegalnie, chociaż nie spytałem bo chce to pozwolenie żeby tu uwaga, pójść na grub ojca, oczywiście na czrnym kontynecie i pózniej w domyśle wrócić do wiatraków.

Oczywiśćie nie mam obywatelstwa niderlandzkiego, rezydentury itp. Jedynie mam rejestracje w Gementee. Noi pracę w której jadę po minimalnej stawce chyba, ale nigger powiedział że wystarczy chyba nawet part-time żeby zacząć, a ja mam trochę więcej godzin.

Szczegółowe pytania lub intymne. To niezle i pewnie tego jest sporo. Oni mówili mi tylko np o pytaniach jak co lubi jeść, kolor tv, jak się poznaliśmy.

Kuszą np tym że jeżeli wejde w to to też za poświęcenie czasu mojego na załatwienia, za moje starania będą płacić extra co jakiś czas, poza sumą jak ona dostanie papier.

Wszystkie moje przejazdy do Pl po jakieś dokumenty będą płacone przez nią.

Nie wiem czy wyszło by mi to pod dużym stresem, ale z drugiej strony chciałbym się też trochę sprawdzić.

Dalej nie wiem czy mógłbym w razie czego anulować jej to pozwolenie.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=StLKaFjxrXY

http://www.youtube.com/watch?v=rpaonSDPw7Y
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 6:43 pm   

jej napewno (w przypadku jakbys zakablowal) zostanie pozwolenie odebrane + deportacja.

Ty? hmmm Znam 1 przypadek podobny do twojego, kobieta (nl) spedzila 3 miesiace tutaj w holandii w areszcie, potem miala rozprawe sadowa, nie wypywalam sie co dokladnie wplynelo na kare? Mysle ze udzial w zorganizowanej grupie przestepczej, poniewaz ,,takie cos" jak tobie zaproponowano jest nielegalne, i swojego czasu byly wiadomosci o rozbiciu kilku??? takich grup handlujacych slubami w nl

a pochwal nam sie chociaz ile ci zaproponowali za ta usluge?

pozatym na niedzieli byl juz taki temat tylko chodzilo o ukrainke jak dobrze pamietam
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 6:48 pm   

Cytat:
Schijnhuwelijk en de M46-verklaring
Een schijnhuwelijk is een huwelijk waarbij ten minste 1 van de partners niet de Nederlandse nationaliteit heeft en het huwelijk gesloten wordt met als enig doel een verblijfsrechtelijke status in Nederland te krijgen voor de niet-Nederlander. Als ten minste 1 van de aanstaande echtgenoten niet de Nederlandse nationaliteit bezit, moet de ambtenaar van de burgerlijke stand een verklaring (model M46) hebben van de korpschef van de politie. Pas daarna mag de ambtenaar meewerken aan het opmaken van een akte van huwelijksaangifte en aan de voltrekking van een huwelijk. De verklaring is 6 maanden geldig. Voor meer informatie over de geldige verblijfstitel kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksvoorlichting van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND).


http://www.rijksoverheid....itenlander.html

Moze troche z innej beczki, ale w temacie: http://polskalokalna.pl/w...ty,1593518,5780
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
Ostatnio zmieniony przez duYster Czw Wrz 08, 2011 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maćju 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 6
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 6:57 pm   

nie ma sprawy, everything for u;). Miałbym dostać 3000 e - jakieś max 400 e dla znajomego który to organizuje czyli nie mniej niż 2600 do mojej kieszeni. Jak narazie napisałem tylko tu na niedzieli o tym i wie jeszcze mój bardzo dobry kumpel, holender i mamy niezła polewke.

Jak to traktować, jako szanse od losu na dodatkowy hajs czy coś co powinienem ominąć?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=StLKaFjxrXY

http://www.youtube.com/watch?v=rpaonSDPw7Y
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 7:03 pm   

maćju,
Bóżesz ty mój.
Odradzam i śmiertelnie poważnie ostrzegam.
Możesz się wpakować w szambo które zniszczy ci życie.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 7:09 pm   

jakiego obywatelstwa jest ta osoba... bo np. wybierajac na stronie IND:
Mijn situatie:
- Ik wil iemand naar Nederland halen
- Vanwege mijn huwelijk, relatie, familie en/of gezin
- Langer dan drie maanden
- Ethiopische
- Ik wil mijn partner naar Nederland halen
- Burger van de Unie (meestal geen Nederlander)

wychodzi mi:
In de door u gekozen situatie is het niet mogelijk om (als referent) een aanvraag in te dienen voor de vreemdeling. De vreemdeling kan via ‘Start de dialoog voor de vreemdeling’ lezen hoe hij of zij naar Nederland kan komen en welke voorwaarden gelden voor het aanvragen van de verblijfsvergunning.
Czyli ty nie mozesz wystapic o wize dla niej... z tego co wyczytalam to ona juz w swoim panstwie musi wystapic o wize w Holenderskiej ambasadzie...

do tego:
U bent echtgenoot/geregistreerd partner of ongehuwd partner

U moet aan de volgende voorwaarden voldoen:
* U bent de echtgenoot, geregistreerd partner of ongehuwd partner van een burger van de Unie.
* U vormt geen gevaar voor de openbare orde.
* U hebt een geldig reisdocument (bijvoorbeeld paspoort).

Uw echtgenoot, geregistreerd partner of ongehuwd partner moet aan de volgende voorwaarden voldoen:
* Hij heeft de nationaliteit van een lidstaat van de EU, EER of Zwitserland (en is gemeenschapsonderdaan).
* Hij heeft rechtmatig verblijf in Nederland. = zapisanie sie w IND

wszystko ze strony www.ind.nl
 
 
maćju 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 6
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 7:15 pm   

Duuvelke, nie wiem dokładnie jakiego, jutro może zapytam. To co napisałaś wogóle nie rozumiem, ale zapytam kumpla. Dzięki że piszecie dużo bo już jestem po pierwszym spotkaniu z nimi ( wczoraj ) i powiedzieli że chcą przyśpieszyć więc ja muszę w razie czego szybko się rozmyślić. Teraz idę do pracy więc nie będzie mnie, ale piszcie. Wielkie dzięki jeszcze raz.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=StLKaFjxrXY

http://www.youtube.com/watch?v=rpaonSDPw7Y
 
 
perejra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: haga
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 7:21 pm   

dla niecalych e3000 chcesz sie pakowac w cos takiego? pomijajac procedury, ryzyko, nielegalnosc, to przeciez ten "zwiazek" bedzie musial trwac dluzej niz miesiac. chcesz na prawde za takie marne pieniadze uwiazac sie przy tej kobiecie? bo pewnie po jakims czasie jest jakas kontrola "zwiazku".
lepiej zainwestuj troche w siebie, jakies kurs czy szkolenie, i te trzy tysiace sobie zarobisz w miesiac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group