NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia zarabia rocznie 1,1 mld euro na polskich migrantach
Autor Wiadomość
marek_m 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 9:02 pm   Holandia zarabia rocznie 1,1 mld euro na polskich migrantach

Holandia zarabia szacunkowo 1,1 mld euro rocznie na polskich migrantach, twierdzi prof. Jules Theeuwes, dyrektor naukowy instytutu SEO w Amsterdamie, w holenderskim programie telewizyjnym „De Rekenkamer”.

Tymczasowi polscy migranci wnoszą 0,65 euro za przepracowaną godzinę z tytułu podatków i składek na holenderski ZUS ( w tym państwową emeryturę, AOW). W ujęciu rocznym jest do 132 mln euro, które wpływa od 100 tys. migrantów czasowych z Polski pracujących w Holandii. O wiele więcej wpłacają Polacy mieszkający w Holandii (zarejestrowani w gminach). Jest ich 50 tys., a ich wkład to 1 mld euro z tytułu podatków i składek, twierdzi prof. Theeuwes. Całkowite roczne wpływy od Polaków wynoszą zatem 1,1 miliarda euro!

Wniosek z programu telewizyjnego: państwo holenderskie zarabia miliony euro na polskich pracownikach. Jest to wyraźny i mocny sygnał dla polityków w Hadze. Ale to nie wszystko.

Te wpływy są dochodem brutto. Od tego trzeba odjąć koszty z tytułu pobierania przez Polaków zasiłków. Co to oznacza?

Polscy migranci są czasowo w Holandii i w niewielkim stopniu korzystają z zasiłków socjalnych tego kraju. Do końca 2010 r. 2090 Polaków pobierało zasiłek dla bezrobotnych, a 1660 korzystało z pomocy społecznej (dane na koniec 2010 r. z raportu “Lekcje z ostatniej migracji zarobkowej” haskiego parlamentu, zobacz str. 63). Te koszty szacujemy na 18 mln euro, czyli ich wkład netto to 114 mln euro rocznie do kasy państwa – wnoszą więcej niż otrzymują.

Ten dodatni bilans to tzw. zjawisko “social free-riding” (jazda na gapę) przez kraj przyjmujący migrantów (patrz artykuł prof. Tito Boeri). Dobrze, aby holenderski minister Henk Kamp Spraw Społecznych i Zatrudnienia z tego zadawał sobie sprawę. A także z tego, że tymczasowi polscy migranci opłacają m.in. składki na emeryturę państwową Holendrów (AOW), z której nigdy nie będą korzystać.



http://www.polonia.nl/?p=6338
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 9:41 pm   

jest jeszcze cos
ja holendrom z pracy caly czas powtarzam ze holandia woli z polski doroslego podatnika sprowadzic niz tu na dzieci lozyc

przeciez jak polaka sciagna to maja od razu podatnika ktory placi podatki a na ktorego nigdy ani grosza nie wydali przeciez zanim holenderskie dziecko stanie sie dorosle i zacznie placic podatki to naprzod musza wybulic kinderbijslag, kindgebodenbudget, skladki zdrowotnej dziecko nie placi do 18 roku zycia wiec ma ubezpieczenie za free a choruje jak nikt inny plus cala oswiata jest darmowa bo panstwo ja oplaca same wydatki a dopiero pozniej cos placi z podatkow dlatego rutte zamraza kinderbijslag i kindgebodenbudget oraz ogranicza kindgeboden budget do max 2 dzieci, rzad wychodzi z zalozenia ze niderlandzkie dzieci sa im niepotrzebne i na ich miejsce maja 10 doroslych gotowych do pracy i placenia podatku polakow! to jest prawdziwy spisek!
do tego ten system sie opiera na tym ze polacy placa premie aow a pozniej i tak nie pytaja o emeryture oraz placa premie na bezrobocie a jak sie konczy praca to uitzendbiuro ich wysyla do domu i nie zalatwiaja bezrobotnego plus polacy oplacaja skladke na chorobowe a jak zachoruja to uitzendbiuro ich wysyla do polski nie zalatwiajac im chorobowego wiec rutte nie jest 1mld euro do prozodu a duzo, duzo wiecej
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 6:51 am   

Dodatki są ograniczane nie z powodu, NAS Polaków ciężko pracujących na okropny holenderski chleb. Tylko dodatki są ograniczane z powodu tego co się dzieje w strefie euro. Taka dygresja, Ci co krzyczeli że euro pozbawi nas suwerennośći byli obrzucani błotem. Teraz wypadałoby ich przeprosić, wszak Grecja nie jest już niepodległym krajem.

Wracajac do tematu. Tylko trzeba się cieszyć, że praca w Holandii przynosi obopólne korzyści. Chciałbym zobaczyć jak wyglądają te wyliczenia w stosunku do kolorowej emigracji głównie z krajów Maghrebu i Turcji.
 
 
marek_m 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 8:39 am   

Jak wynika z badań :

69% Holendrów wyraża swoje niezadowolenie z przybycia Polaków do Holandii
63% nie widzi wartości dodanej z ich obecnosci w Holandii dla holenderskiego społeczeństwa

http://www.polonia.nl/?p=5831
 
 
kajko 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: Śro Paź 26, 2011 9:58 pm   

marek_m napisał/a:
69% Holendrów wyraża swoje niezadowolenie z przybycia Polaków do Holandii
63% nie widzi wartości dodanej z ich obecnosci w Holandii dla holenderskiego społeczeństwa


Ja zawsze się zastanawiam jaką grupę Holendrów ankietują, ta w chustach na glowie, tą przybyłą z Antylii? Nie wiem czemu ale mam wrażenie że najbardziej antypolscy Holendrzy to są ci co dopiero od kilku lat poslugują się holenderskimi paszportami. Jakoś częściej słyszałam od "holenderki" z chustą na głowie że " polki są od tego żeby pracować", niż od białej Holenderki na tym samym stanowisku. Co jeszcze mi się rzucilo w oczy że ciemnoskórzy lub czarnoskórzy "Holendrzy" mieszkają w miastach, bo jakoś na prowincji są mało widoczni. Kiedyś koleżanka z pracy mi powiedziała że nigdy nie chciała by mieszkać w dużum mieście bo tam mieszkają pseudoholendrzy a nie Holendrzy. Powoli dochodzę do tego samego wniosku.

[ Dodano: Sro Paź 26, 2011 10:01 pm ]
Również do tego że cała historię z "bee" Polakami nakręcają sztucznie muzułmańce żeby odwrócić uwagę od nich samych. Niech rząd patrzy się na Polaków a nas muzułmańców zostawi w spokoju.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 6:17 pm   

zwykli holendrzy tez narzekaja na polakow, jeden gada ze przez polakow nie ma ryb w kanalach, inny ze tylko zasilek biora i nie robia inny ze caly czas sie samochodami rozbijaja itd itp i to rodowici holendrzy tak mowia
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 7:01 pm   

Jak mi któryś Holender mówi że Polacy" to czy tamto" to odpowiadam ze niech zlikwidują setki biur które w Polsce bez opamietania poszukuja nowych pracowników, a polskie gazety są pełne ogłoszeń holenderskich pracodawców. Sami nas tu ściągają oferując tysiące miejsc pracy a potem wymyślają jacy to my {Polacy) jesteśmy BE.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 11:04 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Jak mi któryś Holender mówi że Polacy" to czy tamto" to odpowiadam ze niech zlikwidują setki biur które w Polsce bez opamietania poszukuja nowych pracowników,


I wlasnie tutaj masz racje ale ja to widze tak - jak POLAK zapierdziela i robi to co Holender za żadne pieniadze by nie robil to jest w porzadku ale jak zaczyna byc konkurencyjny i zabiera miejsce pracy ( normalna prace ) dla Holendra to jest BEEE

TO samo z zasilkami jak Polak placi podatki to Fajny a jak chce zasilek to niech sie zwija do PL ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 12:51 am   

Polacy dostaja prawie caly podatek z powrotem,biora pieniade za dzieci mieszkajace w Polsce,dodatek do ubezpieczenia ,wiec juz takch wielkich korzysci podatek z nich nie ma ,jedynie biura posrednictwa pracy
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 12:49 am   

MAARIT napisał/a:
Polacy dostaja prawie caly podatek z powrotem,biora pieniade za dzieci mieszkajace w Polsce,dodatek do ubezpieczenia ,wiec juz takch wielkich korzysci podatek z nich nie ma ,jedynie biura posrednictwa pracy


Zaraz, zaraz, a Holendrzy nie dostają z powrotem nadpłaconego podatku??? Czy Holendrzy nie pobierają zorgtoeslagu, kindertoeslagu, binderbudget, huurtoeslagu???

Polacy nikomu nie zabierają miejsc pracy. Polacy pracują tam, gdzie żaden holender/Holenderka za żadne pieniądze pracować nie będzie.
Prosty przykład z życia wzięty = od 25 sierpnia pracuje przez StartPeople w firmie Royaan specjalizującej się w produkcji/pakowaniu minisnacków. W firmie tej rodowitych Holendreów z dziada-pradziada można policzyć na palcach jednej ręki. Od 15 lat pracują tam w większości Bośniacy.
W czasie tych dwóch miesięcy (cały wrzesień i październik) przez biuro pracy i firmę Royaan przewinęło się może z 5-6 Holenderek i żadna nie popracowała dłużej niż 2-3 dni.
A to praca za ciężka, a to maszyny za głośne, a to za szybko maszyna chodzi, a to dojazd nie taki.....
Polacy pracują tam za 8,75 BRUTTO, ja sama dojeżdżam do pracy 45 km w jedna stronę - o czymś to chyba świadczy....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 9:18 am   

Hera mi nie chodzi o Polakach meszkajacych w Holandii.Tak samo im sie nalezy jak i Holendrom.Ty tutaj musisz pracowac,zeby moc normalnie zyc.Chodzi mi Polakow,ktorzy tylko tu pracuja ,a ich zony siedza w Polsce i niepracuja .Majac np.3 dzieci w Polsce,dostaja podatek€180 doplate na dzieci ok.150 i co kwartal ok €700 .Na polskie warunki to jest duzo pieniedzy i nie musza pracawac,wiec niech nie narzekaja
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 10:59 am   

MAARIT napisał/a:
Hera mi nie chodzi o Polakach meszkajacych w Holandii.Tak samo im sie nalezy jak i Holendrom.Ty tutaj musisz pracowac,zeby moc normalnie zyc.Chodzi mi Polakow,ktorzy tylko tu pracuja ,a ich zony siedza w Polsce i niepracuja .Majac np.3 dzieci w Polsce,dostaja podatek€180 doplate na dzieci ok.150 i co kwartal ok €700 .Na polskie warunki to jest duzo pieniedzy i nie musza pracawac,wiec niech nie narzekaja


ja juz kiedys pisalem - zamiast biadolic na tych czy innych, jesli dla holandii problem imigracji jest tak duzy, powinni uciac natychmiast:
- zorgtoeslag
- huurtoeslag
- kinderbijslag
- kinderbondenbudget
- uciac mieszkania socjalne

i to nie tylko tym co oddaja "za granice" (chociaz to w ogole nie powinno byc dozwolone), ale wszystkim. Taki ruch spowodowalby nie tylko zastopowanie imigracji zarobkowej, ale rowniez spowodowalby ze lokalne nieroby musialyby albo isc do pracy, albo musieliby wyjechac do "domu" bo skonczylaby sie sielanka na koszt panstwa.

tak samo z drogami - chcesz zeby ludzie placili, to zrob platne drogi dla OBCYCH i wpierdzielaj mandaty kazdemu kto nie placi "winiet". Proste i skuteczne.

Rzad holandii traci na nie placacych podatku drogowego (tylko polakow) jakies 20mln eur rocznie, co moznaby w bardzo prosty sposob odzyskac
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 12:34 pm   

mlubinski,

gdyby rzad Holandii na tym tracil jak piszesz, to wierz mi prowadzilby inna polityke socjalna ,
tak na zdrowy rozum , przeciez widac ,ze im to na reke.. czy wprowadzali jakies restrykcje ..? proponuja jakies drastyczne zmiany ?

ale ''nasi'' i owszem ,Polacy sami wprowadzaja je na/dla swoich pracownikow

mam na mysli narzucane normy, kary ,regulaminy i inne duperele, ktore obowiazuja tylko naszych
zaden Holender nie da sie tak ponizac w zwiazku z wykonywana praca

Nie wierze we wszystko o czym pisza w gazetach , ale w tym wypadku sie zgadzam , tytul tego artykulu mowi sam za siebie
Cytat:
Holandia zarabia rocznie 1,1 mld euro na polskich migrantach
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Paź 29, 2011 12:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 12:59 pm   

Gochna,

Rzad traci (w tym co napisalem) tylko na nie placeniu podatku drogowego. reszta to jest w wiekszosci bez znaczenia. Gdyby zmusili WSZYSTKICH (nie tylko Polakow) do placenia za drogi/podatki to zyskaliby duzo.

a od nosnie imigrantow, juz napisalem - zlikwidowac socjal i problem z glowy.

Tylko panstwa "socjalne" maja takie problemy.
No ale "swoim" tez musieliby zabrac, co juz nie jest im tak na reke.

Popieram w pelni wnioski o uciecie dodatkow na dzieci dla rodzin "poza NL" jak rowniez nie zwiekszanie kwoty w przypadku liczby dzieci >2.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 2:25 pm   

gochna przeciez rzad prowadzi inna polityke ;)
to teraz na 3 lata jest kinderbijslag i kindengebodenbudget zamrozony i kindegebodenbudget jest ograniczony do max 2 dzieci
holandia musi ciac social bo teraz ma dziure budzetowa i dlug publiczny wyzsze od zakladanych przez strefe euro
juz sama walka z dziura budzetowa slabo im idzie to jak dopiero maja zadluzenie publiczne zmniejszyc jak co roku pozyczaja zeby wyjsc na zero? ;)

tak dla informacji w tamtym roku holandia miala ok. 5% dziure podatkowa (limit strefy euro to 3%) oraz ~65% dlugu publicznego pkb (limit strefy euro to 60%)
Ostatnio zmieniony przez bejupi Sob Paź 29, 2011 2:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group