NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
usterki w nowym mieszkaniu
Autor Wiadomość
katarzyna1970 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 11:37 am   usterki w nowym mieszkaniu

witam
dostalam wlasnie klucze do mojego nowego mieszkanka, ktore niedawno zakupilam. mieszkanie bylo wczesniej wynajmowane jako sociaal huur, odnowione i wystawione na sprzedaz przez jedna ze spoldzielni. wszystko jest OK, z wyjatkiem podlogo w lazience - a mianowicie jest cholernie nierowna (swiezo wylozone przez spoldzielnie) i przy drzwiach zbiera sie woda.

mam wiec pytanie, czy moge te usterke reklamowac? czy sa jakiekolwiek szanse, ze sprzedawca to poprawi? przyznam bez bicia, ze usterki tej nie zauwazylam wczesniej, dopiero po przeprowoadzce i pierwszym prysznicu...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 5:32 pm   

katarzyna1970,

szkoda ze nie zauwazylas tego jeszcze przed podpisaniem kupna mieszkania

z tego co mi wiadomo to wszelkie naprawy wjuz wlasnym mieszkaniu pokrywa wlaciciel
ale zadzwon i dowiedz sie moze jeszcze cos da sie z tym zrobic...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
real_mateo 
Poczatkujacy
experienced...


Wiek: 39
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 13
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 7:37 pm   Re: usterki w nowym mieszkaniu

katarzyna1970 napisał/a:
witam
dostalam wlasnie klucze do mojego nowego mieszkanka, ktore niedawno zakupilam. mieszkanie bylo wczesniej wynajmowane jako sociaal huur, odnowione i wystawione na sprzedaz przez jedna ze spoldzielni. wszystko jest OK, z wyjatkiem podlogo w lazience - a mianowicie jest cholernie nierowna (swiezo wylozone przez spoldzielnie) i przy drzwiach zbiera sie woda.

mam wiec pytanie, czy moge te usterke reklamowac? czy sa jakiekolwiek szanse, ze sprzedawca to poprawi? przyznam bez bicia, ze usterki tej nie zauwazylam wczesniej, dopiero po przeprowadzce i pierwszym prysznicu...


Ja również kupiłem mieszkanie od spółdzielni i w akcie notarialnym miałem zaznaczone, że stan techniczny jest mi znany, a spółdzielnia za wszelkie wykryte usterki po sprzedaży nie odpowiada. Jako uzasadnienie coś, że oni jako "spółdzielnia mieszkaniowa" nie zamieszkiwali tego mieszkania fizycznie (jakoś takoś, bo było to kawałek czasu temu i nie pamiętam)

Ale zawsze warto spróbować, może takiego zapisu nie miałaś :wink:
 
 
joaśik1001 
Poczatkujacy
joasik1001

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 31
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 7:48 pm   

gdyby była tak cholernie nierówna,to chyba byś zauważyła? A przed zakupem prysznica chyba nie było możliwości wziąć;)
A mieszkanie podlega pod jakąś wspólnotę mieszkaniową?Jeśli tak to oni powinni naprawić coś takiego...Jeśli oczywiście jest to duży blok...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 7:59 pm   

joaśik1001,
Cytat:
A przed zakupem prysznica chyba nie było możliwości wziąć;)



mozna ,masz do tego prawo ,


Cytat:
.to chyba byś zauważyła?


nie musisz napadac na mnie :083:

chyba jeszcze nie wiesz ,co robia tu kupujacy mieszkanie...
sprawdza sie kanalizacje, nawet odplyw wody w wc , okna ...ze o innych ''dziwactwach'' nie wspomne wszystkie chwyty sa dozwolone , przeciez to nie sa zakupy w markecie ...
ale widze ze nie ma sensu...wogole sie tu odzywac

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 29, 2011 8:00 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
joaśik1001 
Poczatkujacy
joasik1001

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 31
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 8:19 pm   

Chyba jesteś przewrażliwiona Gocha H....ja nie miałam zamiaru na nikogo napadać...Przecież ja to pisałam do katarzyny1970 a nie do ciebie....i na nią również nie miałam zamiaru napadać.Miałam na myśli to,że gdyby podłoga była tak bardzo nierówna to pewnie by to zauważyła,skoro nie zauważyła,to myślę,że powinna domagać się naprawy,oczywiście nie płacąc za to
Rzeczywiście...widzę,że szkoda się odzywać...nie powiem kto tu szuka zaczepek...
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 9:16 pm   

Gochna, wyluzuj to nie do ciebie bylo :)

joasik no wlasnie nie zawsze da sie to zauwazyc te nierowne podlogi... moja nie jest az tak cholernie nierowna ale jest naprawde nierowna, ze tak powiem pofalowana :D i tez nie zauwazylismy przed zakupem ze rozne kuleczki, pileczki na srodku podlogi nagle "ozywaja" :D

ja juz nie pamietam dokladnei jak ale przy naszym zakupie podpisalismy jakies papiery ze bierzemy mieszkanie wierzac ze wszystko jest okay tak jak nam poprzednia wlascicielka zapewnila a w razie jakis zatajonych mankamentow ona zobowiazuje sie poniesc za to odpowiedzialnosc...

katarzyna, neistety od znajomego budowlanca wiem ze tutejsze mieszkania w blokach wszystkie maja krzywe podlogi - moje mialy jeszcze nierowne sciany ;)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 9:25 pm   

Cytat:
Przecież ja to pisałam do katarzyny


dzieki za sprostowanie i przepraszam za zamieszanie

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 29, 2011 11:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 10:17 pm   

Najlepiej zadzwonić i się zapytać, skoro to mieszkanie kupione od spółdzielni. Znajomi również kupili domek szeregowy od spółdzielni i spółdzielnia sama np. ostatnio malowała okna, wymieniała drzwi wejściowe (znajomi oczywiście nic za to nie płacili).a
 
 
pro_myk5 
Poczatkujacy
pro_myk5

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 49
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 4:22 am   

http://huis-en-tuin.infon...hte-woning.html

Tu jest wyjasnienie. Moim zdaniem masz prawo ubiegac sie o naprawe na koszt sprzedawcy.
 
 
real_mateo 
Poczatkujacy
experienced...


Wiek: 39
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 13
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 7:52 am   

Damianos napisał/a:
Najlepiej zadzwonić i się zapytać, skoro to mieszkanie kupione od spółdzielni. Znajomi również kupili domek szeregowy od spółdzielni i spółdzielnia sama np. ostatnio malowała okna, wymieniała drzwi wejściowe (znajomi oczywiście nic za to nie płacili).a


Obawiam się że mylisz "woningcorporatie" z zrzeszeniem właścicieli "VvE" tudzież z firmą zarządzającą tą wspólnotą mieszkaniową

Jest też kilka opcji ;)

- na te domki jest założone VvE i kasa poszła z funduszu remontowego
- czasami gmina sama remontuje/odświeża elewacje itp. na niektórych ulicach (ale wymiana drzwi raczej pod to nie podlega)
- przy kupnie mieszkania było zaznaczone, że te prace zostaną wykonane i zostały wkalkulowane w cenę
- "spółdzielnia" się nieźle pomyliła albo trafili na wyjątkowo dobrą :D :D
Ostatnio zmieniony przez real_mateo Śro Lis 30, 2011 8:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group