NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problemy w firmie w której pracuję
Autor Wiadomość
kasienka1988
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 3
  Wysłany: Czw Lut 09, 2012 6:09 pm   problemy w firmie w której pracuję

Witam

Mam problemy w firmie w której pracuję:(

Pracodawca ucina mi godziny,

zmienia w dokumentach czas w których podpisuje się przy zakończeniu pracy bez mojej zgody i wiedzy, czyli fałszuje dokumenty.

Pracuje w tej firmie prawie dwa lata i cały czas zmieniane są zasady pracy, przy czym mój kontrakt nie ulega zmianie. Wiem, żę jeżeli dostaje się nowy kontrakt to powinien on być na lepszych warunkach bądź przynajmniej takich samych. A w moim kontrakcie na piśmie nic się nie zmienia a tylko mówią mi że zmieniają warunki na gorsze.
Wprowadzane są również zasady nie zgodne z moim kontraktem.

W kontrakcie mam napisane że płacone mam na godzinę, a pracodawca płaci mi na tzw. akord. Czyli jeżeli np kończę pracę o 15 a na akord powinnam być do 14 to pomimo tego że powinnam mieć zapłacone do 15 on płaci mi do 14.

Pracodawca każe mi zostać w pracy dłużej, bądź czekać nawet kilka godzin za co nie chce wypłacić mi pieniędzy.

Chciałabym zapytać czy mogliby pomóc mi Państwo w tej sprawie. Czy może ktoś miał podobny problem. Już nie wiem jak mam z tym walczyć. Udać się w tej sprawie do adwokata, prawnika? :( :(


Proszę o pomoc!!!



tytul edytowany ,nie umieszczaj w temacie, prosby o pomoc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lut 09, 2012 8:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 6:46 pm   

kasienka1988 napisał/a:
Chciałabym zapytać czy mogliby pomóc mi Państwo w tej sprawie.
Rozwiązanie jest proste ale nie latwe do wykonania - wystarczy zmienic prace ...

Bo jak juz zaczniesz "walczyc" o swoje to prędzej czy później "skończy " sie dla Ciebie praca ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
kasienka1988
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 1:06 pm   

no tak, tak byloby najprościej, tyle takie rzeczy zaczęły się dziać 2 miesiące temu.
Dawno bym to zrobiła tyle że dostałam już vast contract i dlatego nie chciałabym rezygnować z tej pracy
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 3:19 pm   

kasienka1988 napisał/a:
zmienia w dokumentach czas w których podpisuje się przy zakończeniu pracy bez mojej zgody i wiedzy, czyli fałszuje dokumenty.

jak nie ma twoich parawek to podobiony albo rob sobie zdjecia abys miala dowod.

a tak to albo bedziesz "walczyc" o swoej albo sie godzic na to....mozesz anonimowo zglosic inspekcji pracy ale nie wiadomo co z tego wyjdzie
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Pią Lut 10, 2012 3:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 3:29 pm   

Ja bym zglosila do inspekcji pracy.

porady typu zmien prace super, tylko pomyslcie ze oszukuja ale ma cokolwiek ,a co jesli nie znajdzie innej ? beda porady typu znajdz prace ?

Byc moze po inspekcji firma wezmie sie za siebie, zaplaca kare i pomysla ze nie oplaca sie oszukiwac ?

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
kasienka1988
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 4:11 pm   

mam zdjęcia list z 4 dni .... z każdego dnia oryginalna listę z podpisami i sfałszowana na której ewidentnie widać, ze był użyty korektor w celu poprawienia godzin.... w poniedziałek będziemy z nim rozmawiać na ten temat i zobaczymy co z tego wyniknie. Jestem na vast contract, wiec chyba szybko zwolnić mnie nie może?
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 4:51 pm   

Nie bardzo musialby podac wiele powodow i je udokumentowac.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group