NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lis 14, 2011 6:01 pm
lekcje plywania dla niemowlaka
Autor Wiadomość
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 1:39 pm   lekcje plywania dla niemowlaka

czy sa jakies mamy ktore chodzily z niemowlakami na lekcje plywania tu w Holandii?jak one wygladaja ,czy trzeba wynajac trenera,czy trzeba zapisac sie do jakiejs grupy?a moze jest jakas mama ktora chcialaby do mnie dolaczyc?mam samochod wiec moge podjechac(nijmegen,klave,gennep,cuijk)
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 3:10 pm   

Tak, ja chodziłem z żoną (ale tylko ona wchodziła do wody, a ja robiłem zdjęcia :-) )

To jest bardziej oswajanie z wodą niż nauka pływania. W wyznaczonych godzinach jak ktoś chciał to po prostu mógł przyjść (kupowało się 2 bilety w normalnych cenach - 1 na matkę i 1 na dziecko). Było po kilka mam z dziećmi i się było na płytkim podgrzewanym basenie. Jest prowadząca i ona mówi co robić, trzymając dziecko chodzi się z nim w basenie, kropi główkę, przechodzi pod mostkiem zrobionym z materaca, kładzie na materac na wodzie, a czasami zanurza się dziecko na chwilkę pod wodę. To zanurzanie wygląda tak, że najpierw tak się lekko z nim podskakuje i obniża, ale żeby nie zamoczyć twarzy, aż za którymś razem dmucha się dziecku w twarz (wstrzymuje ono wtedy oddech) i zanurza na pół sekundy pod wodę.

Musisz mieć tylko pieluchę pływacką (do kupienia chyba w Hemie) - je zakładasz dziecku na gołą pupę. Całość u nas trwa chyba pół godziny.
_________________
Dumny Polak
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 8:34 pm   

dzieki ...a jak sprawa stoi z wiekiem? jaki jest minimalny wiek babla?
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 8:36 pm   

Chyba wszędzie można chodzić od 6-tego tygodnia życia dziecka.
_________________
Dumny Polak
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Śro Lip 14, 2010 7:07 am   

dzieki :038:
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Śro Lip 14, 2010 10:27 am   

My tez chodzimy na basen. :)
U nas jest zasada, ze rozpoczac 'plywanie' mozna po pierwszych szczepieniach - chyba 2gi - 3ci miesiac.
'Nasz' basen jest normalnych rozmiarow i glebokosci. Woda jest podgrzewana. Mozna wykupic abonament. Zajecia prowadzi instruktorka - ok. 20 min. Sa piosenki, oswajanie z woda i zabawa. Pozniej dno basenu jest podnoszone i starsze dzieci moga samodzielnie sie bawic, mlodsze trzeba asekurowac.
Gatki do plywania sa dostepne rowniez w Kruidvat, na stoisku z pieluchami.
Nasz dzidziek uwielbia zajecia w basenie!
Serdecznie polecam i powodzenia! :039:

P.S. Teraz, w sezonie wakacyjnym programy basenow sa zmieniane. Radzilabym zadzwonic i sie dowiedziec, bo informacje na stronach internetowych nie zawsze sa na biezaco korygowane.
Ostatnio zmieniony przez emes Śro Lip 14, 2010 10:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Śro Lip 14, 2010 7:25 pm   

super.bylam dzis w kruidvat,etos i da i nie mieli swim pampersow!!!!!!wybiore sie do niemiec jutro.
ale nadal nie ma chetnych mam :-( ((
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 5:47 pm   

marta75, ale te gatki do plywania nie sa spod znaku Pampers. ;)
My mamy wlasna marke z Kruidvat. :)

marta75 napisał/a:
ale nadal nie ma chetnych mam

Szkoda, ze mieszkamy w roznych czesciach kraju.....
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 6:18 pm   

Właśnie zapytałem żony - kupiła nasze w Kruidvacie (są też w Etosie) i są to Huggies Little Swimmers (http://www.urwis.pl/sklep/z4157_huggies-little-swimmers-pieluchy-do-wody-kubus-puchatek-od-7-do-12-kg.html)
_________________
Dumny Polak
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 7:59 pm   

wlasnie kupilam i huggies wlasnie najmniejsze.Dzieki :038: :039:
 
 
girasol 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: den haag
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 5:34 pm   

a czy ktos chodzi z bobasem na basen w hadze? zajecia sa w waterthor
ja sie wybieram juz od dluzszego czasu
czy ktos byl? polecacie? czy wystarczy miec te specjalne pieluchy do plywania? nie jest tam za zimno dla niemowlat? pewnie nie, ale pytam
_________________
byNieUmrzecPośródZgiełkuMiastWcieniuMartwychDrzew
 
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 7:01 pm   

Nie jest dzieciomn za zimno bo baseny sa ocieplane. dodatkowa te z plytka woda maja ciepla wode aby maluchom nie bylo za zimno. Przynajmniej w Hadze Overbosch tak jest :)
Pilucha calkowicie wystarczy, nie musisz maluchowi zakladac kostium. Mozesz jezeli dziecko ma dlugie wlosy zalozyc mu czepek aby pozniej nie wychodzic z mokra glowa.
Koniecznie zaluz dziecku rekawki albo (nie wiem jak to sie nazywa) kamizelke ktora utrzymuje dziecko na powierzchni wody czy chodzby kolo w ktore mozna wsadzic malucha jak w pieluche :)

Napewno dzicku sie spodoba basen :)

Sprawdz najpierw godziny otwarcia i jaki basen jest dostepny. Ja chodzilam z corka na godzine gdzie mielismy plytki basen (zaczynal sie od 60 cm przechodzac do 110cm) a po tej godzinie ten basen byl zamkniety na nauke plywania i jezeli chcielismy byc dluzej to musielismy isc na gleboki basen 120 cm
 
 
girasol 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: den haag
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 11:02 pm   

no juz wszystko dawno sprawdzilam, na basenie waterthor zajecia dla takich maluszkow (ouder- en kindzwemmen) sa w soboty na 10.15 (dla dzieci od 6 do 18 miesieca)
moj maly ma 7miesiecy juz dawno chcialam z nim isc, ale albo ja bylam chora albo partner, a chcemy isc razem, bo chyba lepiej i sprawniej wtedy? tylko chyba jedno z nas z malym w wodzie a drugie bedzie obserwowac, ewentualnie pstryknie pare fotek:) no i na koniec pomoze z ubieraniem itp.
nasz maly uwielbia kapiel i wode, wiec mam nadzieje mu sie spodoba:)
a w Overbosch to nie wiedzialam, ze tez sa zajecia, ale to i tak za daleko dla nas
w kazdym razie dzieki za odp. jutro kupie te specjalne pieluchy:) czepek sobie podarujemy, maly nie znosi miec cokolwiek na glowie, a wlosow troche ma, ale poczekamy najwyzej az wyschna. i tak pewnie przed wyjsciem dam mu cyca, bo woda wyciaga, a on jest wiecznie glodny i bez tego:)
_________________
byNieUmrzecPośródZgiełkuMiastWcieniuMartwychDrzew
 
 
 
girasol 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Lis 25, 2011 10:19 am   

to chyba zasluguje na wyrzucenie do kosza!!
_________________
byNieUmrzecPośródZgiełkuMiastWcieniuMartwychDrzew
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Pon Gru 05, 2011 9:18 am   

Ja chodzilam ze swoim synkiem od kiedy skonczyl 8 miesiecy. U nas we wsi jest basen z wszelakimi bajerami wlasnie dla takich maluszkow i zawsze w srody rano sa zajecia.Nie trzeba sie jakos specjalnie zapisywac, po prostu idzie sie na dana godzine i wtedy sa zajecia dla danej grupy wiekowej, a woda jest specjalnie podgrzewana.
Pieluchy do plywania dla dziecka mozna kupic na miejscu, ale sa drogie, w Kruidvacie zawsze kupuje zwembroekjes, maja trzy rozmiary, marka wlasna.Czepki nie sa wymagane, mozna tez wchodzic do wody w okularach korekcyjnych:)
Maly mial straszna alergie na chlor i bal sie prysznica, wiec na jakis czas dalismy sobie spokoj, od 2 roku zycia znow sprobowalismy i tym razem bylo lepiej. Maly uwielbia wode i w tej chwili plywa juz sam (ma 5 lat).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group