NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wakacyjne + urlopowe + salarisy
Autor Wiadomość
k0rek
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 3:36 am   Wakacyjne + urlopowe + salarisy

Cześć.
Na wstępie zaznaczam iż nazwy firmy i żadnych danych nie podam, ewentualnie jeśli ktoś by chciał pomoc to przez prywatną wiadomość. Do rzeczy.
Pracuje w firmie A którą prowadzi holender. Płaci co miesiąc. Firma ta zajmuje się 'wykonywaniem zleceń', zatrudnieni są w niej osoby na FAST kontrakt, fazy kontraktowe oraz zatrudnia też osoby poprzez uitzendbureau które on sam założył specjalnie dla potrzeb tejże swojej firmy. Pracownik na faście zarabia lekko ponad 1400euro + wakacyjne, urlopowe, salarisy co miesiąc, fazy kontraktowe pomijam, pracownik pracujący przez to uitzendbureau dostaje około 1200 euro przy czym ponoć a raczej na pewno nie dostaje wakacyjnego i urlopowego, po prostu tych dwóch dodatków nie ma. O salarisy też nie da się go doprosić, cały czas słyszę jutro, oddzwonię itp. Jestem od paru lat w holandii i szczerze powiedziawszy pierwszy raz się spotykam z tym że pracodawca nie płaci dodatków. Nie wiem czy jest to zgodne z prawem...ogólnie mam mieszane uczucia co do tej kwestii. Z tym również wiąże się moje pytanie czy dodatki typu wakacyjne i urlopowe są ustawowo należne czy też zależy to od pracodawcy ?? Jeśli jest tak jak myślę to gdzie mogę się ubiegać o jakokolwiek pomoc w rozwiązaniu tego problemu ? Również jeśli chodzi o salarisy słyszałem że jest to zasrany obowiązek każdego z pracodawców by je wystawiać przynajmniej co miesiąc, poprzez ich brak tak naprawdę nie wiem ile zarabiam, za ile godzin mam płacone...w zasadzie nie wiem nic. Nie mam możliwości skanu ale tak wygląda mój kontrakt:


Imie Nazwisko
Ulica
Kod pocztowy + miasto


Betreft: Uitzendbevestiging bij overeenkomst

Geachte heer Nazwisko,
Deze uitzendbevestiging is de bijlage uitzendbevestiging zoals bedoeld in de arbeidsovereenkomst. In deze bevestiging worden de voorwaarden van de uitzending gespecificeerd. De uitzentbevestiging is een integraal onderdeel van de arbeidsovereenkomst en bij wijziging wordt een nieuwe verstrekt.

Hieronder vindt u de voorwaarden voor de uitzending:
Naam: ---
Adres: ---
Postcode: ---

BLA BLA BLA

Arbeidsomvang: 38uur
Inschaling CAO Uitzendkrachten: ABU A
Functieniveau: 1
Periodiek: 2,75%
Beloning volgens: ABU
Feitelijk bruto loon tijdens de opdracht: stawka

Jeszcze pare podpunktów ale albo puste albo z danymi plus podpisy. HELP
Ostatnio zmieniony przez k0rek Nie Sty 29, 2012 3:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 6:09 am   

wakacyjne takze uitzendkrachtowie powinni dostawac
salarisow nie chca ci wyslac bo chca to ukryc
jednym slowem jesli wysla ci prawdziwy salaris to na nim musi byc tez i vakantiegeld ;)
a jakby chcieli nieprawdziwy salaris ci wyslac w ktorym niebyloby tego vakantiegeld to udaj sie z takim salarisem do zwiazkow zawodowych lub jurisdish locket ;)
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 10:01 am   

kOrek ja bym anonimowo nasłał wszystkie doatępne kontrole (np.belastingdienst,) jak facet oszukuje to powinien to poczuć na własnej kieszeni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group