NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca - synoptyk
Autor Wiadomość
sasha1603 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 2
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 3:00 pm   Praca - synoptyk

Witam serdecznie.
Powiedzcie mi proszę jaka jest szansa zatrudnienia wyszkolonego synoptyka na potrzeby lotnictwa, do pracy operacyjnej na jednym z holenderskich lotnisk.
Szukałem informacji w internecie ale niewiele się dowiedziałem, może dlatego że nie znam holenderskiego?
Może ktoś z forumowiczów coś słyszał, ma jakąś wiedzę w tej dziedzinie, jeżeli tak to zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
  Wysłany: Śro Kwi 11, 2012 9:47 am   

Witam Kolegę po fachu.
W Holandii trafiają się dwie, trzy oferty komercyjne rocznie. Kilka wakatów rocznie znajdziesz przy fundacjach (wolontariat z pokryciem kosztów lub semi-wolontariat)Projektów naukowych praktycznie dla osób z zewnątrz nie ma. Jeżeli masz dobre papiery to pozostaje Ci Bruksela i poniewieranie się w towarzystwie oszołomów w kółkach wzajemnej adoracji - miłośników teorii Globcia. Jeżeli masz ambicje i znasz kilka języków to spróbuj w ESA.
Niestety na kokosy nie masz co liczyć. Meteorolog w Brukseli na stołku EU to 110- 130 tyś €. Synoptyk moim zdaniem nie wyciągnie nic ponad 50 - 70 tyś €. Większą kasę w tej chwili można trafić jako klimatolog (wiem,że to się źle kojarzy ale taka jest smutna rzeczywistość)- za samodzielny projekt z własnym modelem strukturalnym i przy poparciu uczelni można dostać pół miliona rocznie na zespół (kolejne słowo klucz - pracuj sam ale dopisz dozorcę i zgłoś zespół).
Fajnie wiedzieć,że ktoś jeszcze walczy w tej branży. Ja odpuściłem dawno temu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
sasha1603 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 12:36 pm   

Witam ponownie.
Dzięki za rzeczową odpowiedź. Szczerze mówiąc to nie jestem zdziwiony kółkiem wzajemnej adoracji.
Jeżeli mowa o kwalifikacjach ....czesc postu edytowana ,
Pozdrawiam serdecznie kolegę po fachu i sukcesów życzę.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Kwi 12, 2012 12:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qdlat 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 8:51 am   

YANNOSICK napisał/a:
Witam Kolegę po fachu.
Jeżeli masz ambicje i znasz kilka języków to spróbuj w ESA.


Niestety Polska jest krajem współpracującym, a nie pełnym członkiem. Oznacza to, że o ile zatrudnienie w teorii jest możliwe, to nie jest o nie łatwo. Jest jednak o co się starać - pracując tam nie płacisz podatku dochodowego :) .
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 11:00 pm   

qdlat napisał/a:
pracując tam nie płacisz podatku dochodowego :)

Wiesz może czy ta ulga dotyczy całości przychodu czy tylko samej gołej wypłaty. Konsultacje projektów zlecanych z zewnątrz to przecież często 80 % dochodu...
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group