NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nadanie ojcostwa w gemente czy slub?
Autor Wiadomość
szymon10 
Poczatkujacy
simon

Wiek: 40
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: holandia
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 9:58 pm   nadanie ojcostwa w gemente czy slub?

witam wszystkich to moj pierwszy post na tym forum wiec wybaczcie jak cos pokrece.
We wrzesniu zostalem szczesliwym tatusiem, wszystko poszlo dobrze w szpitalu ok w gemente przy nadaniu imienia tez tylko jeszcze jedna sprawa nie daje mi spokoju. mam do wyboru 1. nadanie ojcostwa w gemente [co moze wiazac sie z kosztami i zmianami podobno u notariusza slyszalem od hol. ze okolo 700e] 2 slub w gemente i ojcostwo bedzie nadane automatycznie [ podobno za prawie darmo] 3 slub cywilny w polsce, tylko czy to nie bedzie mnie pozniej kosztowalo wiecej zachodu i pieniedzy jesli wrocimy do holandi i bedziemy musieli wszystko i tak zmieniac u notariusza ? czy ktos moze sie orietuje w tym temacie?
 
 
szczupak 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 10:13 pm   

ślub w ambasadzie kosztuje 170 euro,sam brałem
_________________
Śmiech dla duszy jest tym czym tlen dla płuc
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:31 pm   

A ja naiwna wierzylam, ze jak ludzie sobie cos slubuja, to po to, zeby sie w zyciu tego trzymac. A okazuje sie, ze chodzi tylko o to, co taniej wyjdzie.
_________________
<cenzura>
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 8:04 am   

Nadanie ojcostwa w gminie kosztowalo nas 22 €!!!!!!nie wiem skad taka suma 700 euro.idz I zapytaj a nie sluchaj ze ktos tam ma znajomego co powiedzial ze slyszal....... :029:
 
 
Damianos 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Cze 2009
Posty: 173
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 10:50 am   

szymon10 napisał/a:
3 slub cywilny w polsce, tylko czy to nie bedzie mnie pozniej kosztowalo wiecej zachodu i pieniedzy jesli wrocimy do holandi i bedziemy musieli wszystko i tak zmieniac u notariusza ?
Jeżeli bierzesz ślub w Polsce, idziesz z aktem ślubbu do gemeente i bez problemu i żadnych opłat (a tym bardziej notariusza) w kilka minut nazwisko i stan cywilny zostanie zmieniony w komputerze.
 
 
LeiziDi 
Poczatkujacy
leizidi

Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 11:08 am   

Jeśli nie ma się ślubu, to trzeba przed narodzinami zgłosić związek w Gemente. Jeśli się tego nie zrobi, to trzeba to zrobić sądownie, u notariusza spisuje się testament, czyli że narodzone dziecko i jego mama po twojej śmierci odziedziczą spadek po Tobie.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 10:24 pm   

Pewnie zalezy od Gemeente. My nie placilismy nic a zglaszalismy 4 tygodni przed porodem +- a dla uscislenia porod i reszta ok w ost.sobote :026:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Gru 03, 2011 7:46 pm   

stroopwafel napisał/a:
Pewnie zalezy od Gemeente. My nie placilismy nic a zglaszalismy 4 tygodni przed porodem +- a dla uscislenia porod i reszta ok w ost.sobote :026:


a to dlatego, ze zrobiles to PRZED porodem... po porodzie jak juz wczesniej wspomniano trzeba wystapic na droge sadowa aby uzyskac prawa rodzicielskie...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Sob Gru 03, 2011 7:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Gru 03, 2011 7:57 pm   

aby otrzymac prawa rodzicielskie trzeba:
- uznac dziecko (erkenning) w urzedzie gminy - nic nie kosztuje
- wystepujesz do sadu (de griffie van de rechtbank) o przyznanie praw rodzicielskich - nic nie kosztuje

ponosisz koszta tylko za dokumenty, ktore trzeba dolaczyc do prosby o przyznanie praw rodzicielskich:
- wypis z GBA, twoj i dziecka
- akt urodzenia dziecka, na ktorym jest zaznaczone, ze je uznales

aha, aby wystapic o prawa rodzicielskie twoja partnerka musi sie na to zgodzic, czyli oboje prosicie o przyznanie praw tobie

http://www.rijksoverheid....rschap-heb.html

http://www.rijksoverheid..../erkenning-kind
 
 
szymon10 
Poczatkujacy
simon

Wiek: 40
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: holandia
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 11:11 pm   

Damianos napisał/a:
szymon10 napisał/a:
3 slub cywilny w polsce, tylko czy to nie bedzie mnie pozniej kosztowalo wiecej zachodu i pieniedzy jesli wrocimy do holandi i bedziemy musieli wszystko i tak zmieniac u notariusza ?
Jeżeli bierzesz ślub w Polsce, idziesz z aktem ślubbu do gemeente i bez problemu i żadnych opłat (a tym bardziej notariusza) w kilka minut nazwisko i stan cywilny zostanie zmieniony w komputerze.
no dobra! a nie poniose zadnych kosztow przy zmianie w {komputerze ] maly sie ty urodzil narazie ma nazwisko matki juz ma akt urodzenia i bsn nie pponiose zadnych wiekszych oplat za takie zmiany?

[ Dodano: Nie Gru 04, 2011 11:13 pm ]
Duuvelke napisał/a:
aby otrzymac prawa rodzicielskie trzeba:
- uznac dziecko (erkenning) w urzedzie gminy - nic nie kosztuje
- wystepujesz do sadu (de griffie van de rechtbank) o przyznanie praw rodzicielskich - nic nie kosztuje

ponosisz koszta tylko za dokumenty, ktore trzeba dolaczyc do prosby o przyznanie praw rodzicielskich:
- wypis z GBA, twoj i dziecka
- akt urodzenia dziecka, na ktorym jest zaznaczone, ze je uznales

aha, aby wystapic o prawa rodzicielskie twoja partnerka musi sie na to zgodzic, czyli oboje prosicie o przyznanie praw tobie

http://www.rijksoverheid....rschap-heb.html

http://www.rijksoverheid..../erkenning-kind
dzieki ale my i tak sie chcemy pobrac i po slubie to wszystko nastapi automatycznie ,

[ Dodano: Nie Gru 04, 2011 11:16 pm ]
bagniaczka napisał/a:
A ja naiwna wierzylam, ze jak ludzie sobie cos slubuja, to po to, zeby sie w zyciu tego trzymac. A okazuje sie, ze chodzi tylko o to, co taniej wyjdzie.
i masz racje , ale po co wyrzucac pieniadze w bloto !

[ Dodano: Nie Gru 04, 2011 11:23 pm ]
dzieki wszystkim ale dalej nie wiem na stowe wybierzemy chyba slub w pl najlepiej a pozniej zmienimy to w gemente ale popytam jeszcze bo cos mi sie wydaje ze bede musial korzystac pozniej z notariusza i tlumaczenie papierow to napewno koszty. a moj zanjomy powiedzial mi ze jak bym chcial teraz uznac dzieko bez slubu to sam notariusz wyniesie mnie okolo700e!
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Gru 05, 2011 12:07 am   

szymon10 napisał/a:
maly sie ty urodzil narazie ma nazwisko matki juz ma akt urodzenia i bsn nie pponiose zadnych wiekszych oplat za takie zmiany?


zmiana nazwiska, nie jest wcale taka prosta... i z pewnoscia kosztuje...

szymon10 napisał/a:
dzieki wszystkim ale dalej nie wiem na stowe wybierzemy chyba slub w pl najlepiej a pozniej zmienimy to w gemente ale popytam jeszcze bo cos mi sie wydaje ze bede musial korzystac pozniej z notariusza i tlumaczenie papierow to napewno koszty. a moj zanjomy powiedzial mi ze jak bym chcial teraz uznac dzieko bez slubu to sam notariusz wyniesie mnie okolo700e!


przeciez pisalam, ze mozna uznac dziecko w urzedzie gminy... a to z tego co wiem to nie kosztuje... i wcale nie trzeba isc do notariusza...

poza tym skad masz takie informacje, ze biorac slub uzyszkasz prawa rodzicielskie?? jesli tak by bylo to oznaczalo by to, ze kazdy kto juz ma dzieci i ponownie wychodzi za maz otrzymuje automatycznie prawa rodzicielskie... a tak przeciez nie jest...

prawa rodzicielskie otrzymuje sie jesli dziecko narodzi sie w zwazku malzenskim... a w twoim wypadku tak nie jest...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pią Gru 16, 2011 12:52 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kajko 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: Śro Gru 14, 2011 7:17 pm   

witam, kiedyś podobną sytuację mieli moi znajomi. Pojechali do Polski, zarejestrowali dziecko w urzędzie stanu cywilnego, tatuś przyznał się do ojcostwa, matka nie zaprzeczyła bo byli razem.i zostły wydany akt urodzenia dziecka już z nazwiskiem ojca.
 
 
skasia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 21
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 9:07 pm   

a jak to jest w przypadku, kiedy to oficjalnie jestem jeszcze zamezna, a w chwili obecnej spodziewam sie dziecka z obecnym partnerem, czy rowniez mozemy lub raczej on moze uznac dziecko w urzedzie, czy najpierw trzeba zaprzeczyc ojcostwo mojego (ex-)meza.
moze ktos wie jak to sie odbywa w takiej sytuacji
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 9:33 pm   

skasia,

chyba ze sklamiesz , przed holenderskim urzednikiem ,ze jestes stanu wolnego, a obecny partner chce uznac dziecko ,ale tego nie radze robic

Jesli jestes mezatka ,to dziecko nie moze otrzymac nazwiska innego mezczyzny
do momentu rozwodu i jeszcze jakis okres po nim

poczytaj polski watek z forum prawnego ,tu jest podobnie

http://forumprawne.org/pr...la-dziecka.html
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Paź 29, 2012 9:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skasia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 21
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 10:21 pm   

dzieki za odpowiedz
lecz w holandii jest troszke inaczej, tu te 306 dni obowiazuje w przypadku smierci ojca, w przypadku rozwodu jest tak ze nawet jak urodzisz dzien po rozwodzie to dziecko nie dostanie juz automatycznie nazwiska ojca, musi byc erkenning.
Ja wiem napewno ze dziecko moze miec nazwisko ojca biologicznego lecz nie wiem w jakiej kolejnosci sie to bedzie odbywac, czy najpierw skladac wniosek o zaprzeczenie ojcostwa (bylego) meza czy obecny partner najpierw powinien uznac dziecko.
dodam ze sprawa rozwodowa toczy sie tu w holandii i ja oficjalnie (zameldowani jestesmy razem) prawie 2 lata mieszkam z obecnym partnerem.
do gemeente ide w srode mam nadzieje ze wszystko sie zakonczy po mojej mysli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group