NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zerwanie umowy najmu mieszkania w Holand
Autor Wiadomość
Renata7201
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 25, 2013 8:38 pm   Zerwanie umowy najmu mieszkania w Holand

Szukam pomocy w zerwaniu umowy najmu mieszkania w Holandi.

Mam umowe najmu mieszkania w Holandi na jeden rok. W pierwszym mieisiacu moje dziecko mialo wypadek w mieszkaniu (spadlo z bardzo stromych schodow). Z tego powodu nie moge w tym mieszkniu mieszkac ze swoja rodzina. Narazanie 2 letniego dziecka na ponowny wypadek nie wchodzi w gre - moze skoczyc sie to tragicznie. Niestety prawo lokalne nie przewiduje mozliwosci zerwania umowy przsed zakonczeniem jednego roku. Szukam "wyjscia" z sytuacji czyli wszelkich rad jak rozwiazac umowe najmu.
Z gory dzieki za wszelkie pomysly i rady.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Gru 25, 2013 9:01 pm   

Kup i zamontuj barierki na schody (przed pierwszym i za ostatnim stopniem).
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 9:22 pm   Re: Zerwanie umowy najmu mieszkania w Holand

Renata7201 napisał/a:
Szukam pomocy w zerwaniu umowy najmu mieszkania w Holandi.

Mam umowe najmu mieszkania w Holandi na jeden rok. W pierwszym mieisiacu moje dziecko mialo wypadek w mieszkaniu (spadlo z bardzo stromych schodow). Z tego powodu nie moge w tym mieszkniu mieszkac ze swoja rodzina. Narazanie 2 letniego dziecka na ponowny wypadek nie wchodzi w gre - moze skoczyc sie to tragicznie. Niestety prawo lokalne nie przewiduje mozliwosci zerwania umowy przsed zakonczeniem jednego roku. Szukam "wyjscia" z sytuacji czyli wszelkich rad jak rozwiazac umowe najmu.
Z gory dzieki za wszelkie pomysly i rady.
o
O jakim prawie lokalnym Ty mowisz. W Holandii prawo lokalne mowi ze umowe zawsze mozesz rozwiazaci wcale nie musisz mieszkac roku. Idz z Twoja umowa do darmowego biura porad (jest w kazdym duzym miescie.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 7:00 pm   

Renata7201,

Cytat:
Mam umowe najmu mieszkania w Holandi na jeden rok.



Emmely,
Cytat:
W Holandii prawo lokalne mowi ze umowe zawsze mozesz rozwiazaci wcale nie musisz mieszkac roku.


Nie uwazasz ze to co piszesz jest zbyt piekne by bylo prawdziwe? w tym wypadku nawet biuro, ktore udziela darmowych porad prawnych, wiele nie zdziala
no chyba ze autorka tematu nie zaplacila borgu i nie chce jego zwrotu
nie podpisala zadnej ''papierkowej'' umowy na ktorej ma wyszczegolnione warunki jej zerwania ...a co z tym zwiazane nie poniesie zadnej odpowiedzialnosci za jej zerwanie !

mamqa napisał/a:
Kup i zamontuj barierki na schody (przed pierwszym i za ostatnim stopniem).

o totototooo....jak sie ma dzieci to kazda nawet najglupsza pala wie o tym, ze gdzie schody tam musza byc zabezpieczenia :035:
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 9:08 pm   

Panicelinka napisał/a:
(...)no chyba ze autorka tematu nie zaplacila borgu i nie chce jego zwrotu(...)

to sprawa moze sie skonczyc w sadzie i autorka zaplaci w sumie wiecej niz za samo mieszkanie zgodnie z umowa.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 11:13 am   

zaq napisał/a:
Panicelinka napisał/a:
(...)no chyba ze autorka tematu nie zaplacila borgu i nie chce jego zwrotu(...)

to sprawa moze sie skonczyc w sadzie i autorka zaplaci w sumie wiecej niz za samo mieszkanie zgodnie z umowa.



Kazda umowa jet do wczesniejszego rozwiazania. A to ze ktos glupoty podpisal to rzeczywiscie narobil sobie niepotrzebnie problemow. A tak na marginesie to luksusowy problem.strome schody i nie chce tam mieszkac. Dobra rada, zamontuj barierki, albo cos w tym stylu. A jesli juz nie to poszukaj innego lokatora i naprawde porozmawiaj z wlascicielem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group