NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedzenie stosunku pracy na stałym kontrakcie
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 3:19 pm   Wypowiedzenie stosunku pracy na stałym kontrakcie

Witajcie,

Czy to normalny objaw w tym kraju, że czeka się prawie 3 miesiące, aż urząd podejmie decyzję, czy uznać zwolnienie grupowe? Adwokat sugeruje, że zapewne chcą wycisnąć firmę z maksymalnej kwoty pieniędzy, ale ja wolałbym, żeby nas zwolnili już wcześniej, zamiast to przedłużać - i tak nas zwolnią :-)
W połowie sierpnia poinformowali mnie o jakimś zebraniu w UWV i będą decydować w ciągu kilku tygodni. Naprawdę to tak długo musi trwać? Zasiłek odpada, trzeba sobie pracy szukać, ale nadal jestem uwiązany umową...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:19 pm   

Winter napisał/a:
Naprawdę to tak długo musi trwać?


Z tego co mi wiadomo UWV ma od 4 do 8 tyg na podjecie takiej decyzji ...

Psss
Widze ze zwolnienie grupowe osob na stalym kontrakcie to w NL norma ... :119:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 9:04 am   

Mają tańszych Polaków z pośrednictw, niby nie wolno im przyjmować na nasze miejsce, a jak się to ma do praktyki to nie trzeba pisać :D
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 8:14 pm   

Winter napisał/a:
Mają tańszych Polaków z pośrednictw,


To rozumiem ze zarabiasz powyzej 15-17 euro brutto ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 12:35 pm   

Wcale nie, około 14 €. Ich mogą zwolnić w każdym momencie, nas teoretycznie nie. Mogli to zrobić od razu, wypłacić hajs i każdy szukałby sobie pracy, ale jest jak jest :)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 1:13 am   

Winter napisał/a:
Wcale nie, około 14 €.


W takim razie pracownicy przez biuro pracy wcale nie beda tańsi bo taryfa bedzie pow 15e no chyba ze beda brac osoby ponizej 23 lat ...

Winter napisał/a:
Ich mogą zwolnić w każdym momencie, nas teoretycznie nie.


Zglaszaja zwolnienie grupowe i wylatujecie rownie szybko jak CI z biura pracy no chyba ze UWV ma czas...

Jeszcze jakis czas temu myslalem ze kontrakt staly w NL to gwarancja stalej pracy niestety mylilem sie i to grubo ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 9:23 pm   

Na tym polega cała kwestia, biorą młodzików i wychodzi pośrednictwu taniej, stawka dla młodych i starych jest dla firm taka sama (z tego co wiem ok. 22 € brutto za osobę).

W dupie mam ich kontrakty, UWV działa bardzo opieszale, wolałbym dostać kasę od razu po rozwiązaniu umowy i szukać innej pracy, żeby nawet nie korzystać z zasiłku. Oni jednak wolą robić ludziom trudności, bo zaraz zima i po sezonie :)

[ Dodano: Wto Paź 16, 2012 10:14 am ]
3,5 miesiąca i sprawa nadal nie rozwiązana, nadal nie otrzymałem informacji, czy nas zwalniają :-)
Szok :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group