NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Wrz 24, 2012 11:40 am
Koniec pracy i zasiłek z UWV-wcześniejsze złożenie dokument.
Autor Wiadomość
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 8:51 am   Koniec pracy i zasiłek z UWV-wcześniejsze złożenie dokument.

Witam

Dwa pytania. Za 4 tygodnie mam koniec kontraktu (nie będzie przedłużony). Pracowałem 3 lata. Czy mogę już teraz złożyć papiery do UWV o zasiłek dla bezrobotnych z zaznaczeniem ze koniec pracy następuje za 4 tygodnie? Czy muszę czekać do końca i następnego dnia składać papiery? Chodzi mi tutaj o kwestię czasu bo UWV tez się nie śpieszy z przyznaniem zasiłku co często trwa i dwa mce.

Drugie pytanie odnośnie funduszu emerytalnego i zgromadzonych tam środków - podejmę pracę poza holandią jak mogę wypłacić takie środki? Aktualnie środki mam odkładane w FlexSecurity, wcześniej w Stipie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 9:51 am   

po co ty otwierasz watek nowy jakby nie bylo juz istniejacego????
poczytaj sobie a dowiesz sie odpowiedzi na pytanie twoje.
http://www.niedziela.nl/f...1abe610d#271848

pierwsze slysze zeby 2miesiace czekac na UWV.
 
 
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 10:29 am   

Może i jest wątek ale tam nie ma odpowiedzi na moje pytanie, bo pytam o wcześniejsze złożenie dokumentów przed zakończeniem stosunku pracy.

Odnośnie Twojego "pierwsze słysze" - 3 lata temu czekałem właśnie ponad 2 mce na decyzję o przyznaniu po czym było wszystko wypłacone jednocześnie więc jeśli nigdy wczesniej nie słyszałaś to właśnie usłyszałaś.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 10:51 am   

Widac masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem,bo kilka stron wczesniej padlo to pytanie i odpowiedz na nie,poszukaj jej sobie.


OMG Wysłany: Pon Sie 20, 2012 9:28 am
Witam,moze ktoś wie jak wygląda nastepująca sprawa:
Kończy mi się 3 kontrakt roczny z pracodawcą(bez posredników) dnia 21.sierpnia tego roku,po czym następuje wygaszenie tego ostatniego kontraktu.(nie dali mi stałego,ze wzgledu na zła sytuację ekonomiczną,ponadto zwolnili jeszcze pięciu ze stałych kontraktów-holendrów)
Moje pytania są takie:
1.Czy mogę sprawę przyznania zasiłku załatwiać np.27sierpnia(czy bedzie liczone od czasu zakończenia kontraktu tj.21.sierpnia,czy od czasu złożenia pisma,bądz deklaracji przez internet)
2.Czy papiery zakład pracy wysyła pocztą?...
Z góry dziękuję za odpowiedż

Baileys odpisala
OMD, prawnie mozesz juz zaczac zalatwianie zasilku i po zakonczeniu kontraktu masz 2 dni na zgloszenie tego faktu w UWV. zasilek bedzie naliczany zawsze od pierwszego dnia bezrobotnego . pamietaj ze im dluzej czekasz z zalatwieniem spraw tym wiecej sie pudzniej czepiaja i maja prawo odciagnac ci 5-10% twojego zasilku na poczet kary za spodznienie sie z zgloszeniem tego . Zglosisz sie w
UWV po zasilek miesiac po utracie pracy to musisz miec bardzo dobre powody opudznienia inaczej nie przynaja ci go wcale.

3lata temu moze miales problem, ja zalatwialam 3 miesiece temu i trwalo to kilka dni
 
 
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:16 am   

Dzięki, nie zauważyłem tej wypowiedzi, nie ukrywam że przeczesuje tematy aktualnie w pracy więc bardzo szybko przelatuje i mogłem coś pominąć.

Odnośnie samego zasiłku - nie mam zameldowania - jak to aktualnie wygląda, robią problemy (w szczególności chodzi mi o Hagę) czy lepiej iść do tego oddziału UWV gdzie załatwiłem pomyślnie 3 lata temu (więc pewnie mają wszystko w systemie tyle że to było w Utrechcie ps też bez zameldowania)?

Czy orientujesz sie jak wygląda sprawa z wypłaceniem pieniędzy z funduszu emeryt. w formie jednorazowej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group