NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podatek za samochód służbowy
Autor Wiadomość
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 3:07 pm   Podatek za samochód służbowy

Mam dostać samochód firmowy do mojej dyspozycji ale mam płacić miesięcznie 150E jakiegoś podatku który się płaci prowadząc samochód służbowy (tak mnie poinformowali). Do tego dostanę kartę na paliwo i będę mógł jeździć ile chce i gdzie chce. Do tego raz w miesiącu będę mógł jechać na weekend do kraju za free :) .
Mam dwa pytania, natury prawnej i moralnej :
1. Czy taki podatek można później odliczyć ? bo przez rok to 1800E jakby nie patrzeć ??
2. Czy ja muszę płacić ten podatek skoro auto jest mi niezbędne do pracy? Z drugiej strony mogę jeździć ile chce, podróże do domu za free, nie wspominając że mieszkanie też opłacają.. może za dużo bym chciał..he .. co o tym myślicie??
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 3:10 pm   

1. nie
2. jesli chcesz jezdzic wiecej niz 500km prywatnych kilomowtrow ROCZNIE. Jesli nie bedziesz robic prywantych kilometrow (tylko z/do pracy) to nie placisz podataku, ale musisz robic tez kilometrowke.

Mnie wychodzilo miesiecznie jakies €450-500 podatku za auto jakie chcialem, wiec swietdzilem ze krochmale biznes i kupuje sobie sam.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 3:29 pm   

m4rcin napisał/a:

2. jesli chcesz jezdzic wiecej niz 500km prywatnych kilomowtrow ROCZNIE. Jesli nie bedziesz robic prywantych kilometrow (tylko z/do pracy) to nie placisz podataku, ale musisz robic tez kilometrowke.


Nie za bardzo zrozumiałem odpowiedź nr 2 :) . Jeśli będę jeździć tylko z/do pracy to nie muszę płacić podatku, ok..ale co z tą kilometrówką? Sądziłem, że tylko na prywatne auta jest kilometrówka.
Samochód muszą mi dać bo tego wymaga moja praca. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeśli nie będę używał auto poza pracą to nic nie płacę a jeśli będę używać to muszę płacić podatek i nie ma opcji żeby firma to pokrywała tak ??
 
 
 
tomkod 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 57
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 3:56 pm   

Holandia to kraj podatków. Za wszystko co twoje musisz oddawać państwu padatki. I tak samochód chociaż służbowy ale używasz go w celach prywatnych i dlatego musisz płacić podatek od wzbogacenia. Tak jest prawie ze wszystkim w Holandii. Tutaj nie można być za bogatym.
 
 
Lolek79
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 35
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 4:04 pm   

thargood napisał/a:
m4rcin napisał/a:

2. jesli chcesz jezdzic wiecej niz 500km prywatnych kilomowtrow ROCZNIE. Jesli nie bedziesz robic prywantych kilometrow (tylko z/do pracy) to nie placisz podataku, ale musisz robic tez kilometrowke.


Nie za bardzo zrozumiałem odpowiedź nr 2 :) . Jeśli będę jeździć tylko z/do pracy to nie muszę płacić podatku, ok..ale co z tą kilometrówką? Sądziłem, że tylko na prywatne auta jest kilometrówka.
Samochód muszą mi dać bo tego wymaga moja praca. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeśli nie będę używał auto poza pracą to nic nie płacę a jeśli będę używać to muszę płacić podatek i nie ma opcji żeby firma to pokrywała tak ??


Krotko: TAK

Jesli samchod jest uzywany tylko w celach sluzbowych plus nie wiecej niz 500km rocznie na cele prywatne to samochod traktowany jest jak narzedzie pracy i nie placi sie podatku.

Jesli przejedziesz tym samochodem prywatnie ponad 500km rocznie to wtedy Skarbowka uwaza samochod jako dodatkowy przychod i placisz podatek. Podbnie jest w wiekszosci krajow EU, choc w NL podatek jest chyba najwiekszy.
Podatek uzalezniony jest od ceny samochodu, czyli wchodzisz przykladowo na www.directlease.nl patrzysz ile dany model kosztuje NOWY (niewazne ze dostales 2 czy 3letni) Jesli przykladowo kosztuje 20000 to 25%tej kwoty czyli 5000Euro dopisuje sie do Twoich dochodow i placisz od tego podatek.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 4:31 pm   

Policz sobie czy nie bedzie oplacalnej dogadac sie z firma, zeby Ci placili kilometrowke jak bedziesz uzywal swoj samochod. Stawka za kilometr to chyba €0.51
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 5:07 pm   

Nie ma chyba opcji żebym używał swojego bo po prostu już kupili dla mnie samochód.. chyba nowy Opel Combo.
W sumie to wyjdę na zero po mi opłacą przejazdy do Polski.. co miesiąc 2500km + to co na miejscu.. chyba trzeba będzie płacić..

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Jak ktoś będzie chciał paliwo za pół ceny w Roterdamie to zapraszam :) )))))))))))
Ostatnio zmieniony przez thargood Pią Mar 20, 2009 5:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 6:22 pm   

Nie do konca paliwo za pol ceny, bo przy kazdym tankowaniu musisz podac przebieg auta...

I faktycznie za €150 to mozna by sie pokusic o placenie, jak ja chcialem Peugeota 407 lub Audi A4 to wychodzilo €450-550 miesiecznie :072: W leb sobie idzie palnac.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 6:36 pm   

Nie no żartowałem tak w połowie heh... nie mam pojęcia jak wygląda tankowanie na służbowy..wciąż siedzę w Norwegii.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group