NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PILNIE !!!! PROSZĘ O PORADĘ !!!!!!
Autor Wiadomość
jzarnowski
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: lubelskie
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:25 pm   PILNIE !!!! PROSZĘ O PORADĘ !!!!!!

WITAM SERDECZNIE WRZYSTKICH FORUMOWICZÓW :!: NIEDZIELI W NL ..MÓWIĄ "JAK TRWOGA TO,DO BOGA" WIĘC I JA PONOWNIE PROSZĘ O POMOC :oops: /już raz korzystałem z porady na tym FORUM w innej sprawie/ A WIĘC DO RZECZY : WCZORAJ PRZEGLĄDAŁEM GIEŁDĘ INTERNETOWĄ "MARKTPLAATS.NL" ZNALAZŁEM INTERESUJĄCE MOGO ZNAJOMEGO AUTO ZA NAPRAWDĘ NIEWIELKA SUMĘ /150.00 euro/ CHCIAŁEM ZAPROPONOWAĆ KWOTĘ 200.00 euro I PRZEZ NIEUWAGĘ POSTAWIŁEM W NIEODPOWIEDNIM MIEJSCU '"PRZECINEK" I WYSZŁO MI NIESTETY 20.000. :shock: :shock: I CO MAM TERAZ Z TYM FANTEM ZROBIĆ :?: :oops: :?: :oops: JEZELI NIE WYCOFAM SIĘ Z TĄ OFERTĄ ,TO BĘDE MUSIAŁ TO AUTKO KUPIĆ ZA WYLICYTOWANĄ PRZEZEMNIE SUMĘ :!: :!: :!: INACZEJ SPRZEDAWCA PODA MNIE DO SĄDU/tak myślę/ COŚ TAKIEGO DZIAŁO SIE NIEDAWNO NA POLSKIM "ALLEGRO".NIE ZNAM NA TYLE HOLENDERSKIEGO ABYM SWOBODNIE MÓGŁ WEJŚĆ W REGULAMIN "MARKTPLAATS "I DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK MOGĘ WYCOFAĆ SIE Z TEJ /błędnej/LICYTACJI ..BO PRZECIEŻ MUSI BYĆ JAKAŚ MOŻLIWOŚĆ REZYGNACJI .PROSZĘ O PORADĘ I POMOC.MOŻE KTOŚ ZNA PODOBNY PRZYPADEK :?: :?: :?: LICZĘ NA WASZE PODPOWIEDZI.POZDRAWIAM SERDECZNIE
_________________
jzarnowski
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 11:02 pm   

Witam,

Skoro kupujesz na Marktplaatsu, to zakładam, że znasz trochę holenderski (nie chodzi mi tu o znajomość akademicką).
Zatem:
Cytat:
Is een bod op Marktplaats.nl bindend?
Nee, Marktplaats.nl is geen veilingsite, maar een advertentiesite met de mogelijkheid tot bieden. Een bod is niet bindend en verplicht u niet tot aan- of verkoop. Er is geen sluitingstermijn, de advertentie en dus tevens het bod worden verwijderd als de advertentie ouder is dan twee maanden.
Als u een meningsverschil heeft met een koper of een verkoper dan adviseren wij u om advies in te winnen bij een rechtswinkel. Zij kunnen u vertellen wat uw rechten zijn.

Po krótce: Marktplaats nie jest serwisem aukcyjnym (a'la Allegro.pl czy ebay.com), ale stroną z ogłoszeniami, gdzie możliwe jest składanie ofert (licytowanie nie jest tu właściwym słowem z punktu widzenia terminologii prawnej). Nie ma terminu ważności ogłoszenia. Jeśli zdania sprzedającego i kupującego różnią się, Marktplaats doradza skontaktowanie się z adwokatem.

Ponadto:
Cytat:
Ik heb een bod uitgebracht op een advertentie. Hoe verwijder ik mijn bod?
U kunt uw bod alleen verwijderen als u gebruik maakt van Mijn Marktplaats.

Bod verwijderen
- Log in met uw e-mailadres en wachtwoord.
- Ga naar de pagina 'Mijn biedingen'.
- Klik naast de advertentietitel op de link 'Verwijder'.
- Bevestig dat u het bod wilt verwijderen door op de knop 'Ja' te klikken.
- Uw bod is nu verwijderd.

Jak wycofać ofertę?
Można wycofać ofertę, jeśli korzysta się z opcji "Mój Marktplaats" (posiada się login i hasło).

A następnym razem nie krzycz.

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 8:10 am   

Wejdz na to ogloszenie, gdzie licytowales. Po prawej stronie swojej ceny masz haslo ''verwijder'' (usun), kliknij na to, wyswietli sie pytanie ''weet u zeker dat u uw bod van... wilt verwijderen?'' (czy zgadzasz sie na wycofanie swojej propozycji cenowej), klikasz na ''ja'' i cena jest wycofana.
Ale najpierw musisz zalogowac na Mijn marktplaats, tak ja mowi Koza.
Istnieje tez mozliwosc, ze ktos da wiecej niz ty, wiec twoja propozycja jest nieaktualna. A co do sadowego ciagania to tu jest inaczej. Ja tez pare razy chcialam cos kupic na MP, dostawalam maila, ze wlasciciel sie zgadza na moja cene, ale ja juz dana rzecz nabylam u kogos innego. Mowisz, ze juz cie nie interesuje albo juz kupiles gdzie indziej i po sprawie. Licytowanie nie nakazuje kupna!
Jak bedziesz mial trudnosci to daj znac.
Powodzenia!
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 9:56 am   

zgadzam sie z poprzednikami, marktplaats jest ze tak powiem: dobrowolny i nie masz obowiazku kupna. Natomiast jesli wejdziesz na strone ebay, ktore jest gielda, to jestes zobowiazany do kupna towaru, bo jest to aukcja i zasady jak na allegro, wiec tam uwazaj. pozdrawiam, malgosia.
 
 
jzarnowski
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: lubelskie
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 3:38 pm   

WITAM !!SERDECZNIE DZIĘKUJE ZA ,PODPOWIEDZI KTÓRE SĄ DLA MNIE NAPRAWDĘ DROGOCENNE!! TO TAK WŁAŚNIE JEST GDY SIĘ NIE BARDZO ZNA JĘZYK HOLENDERSKI A DO TEGO NIUWAŻNIE POPEŁNI SIĘ JAKIŚ NIEKONTROLOWANY RUCH I JEST WIELKIE UuuuuuuuuuPS I SKUCHA.MAM NADZIEJĘ ŻE UDA MI SIĘ TO SAMEMU "ODMOTAĆ".JESZCZE RAZ SERDECZNIE WAM WRZYSTKIM DZIĘKUJE :!: :D :D :D PRZEKONAŁEM SIĘ PONOWNIE ŻE,NA TYM FORUM SĄ NAPRAWDĘ FAJNI I POMOCNI LUDZIE .DZIĘKUJE :lol: :lol: :lol: POZDRAWIAM -JANUSZ
_________________
jzarnowski
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 3:42 pm   

Jeśli nie uda Ci się usunąć oferty via Marktplaats, wyślij email do sprzedającego, gdzie wyjaśnisz mu, że się pomyliłeś i ile faktycznie chcesz zaoferować. Sprzedający też może usuwać oferty. Jeśli potrzebujesz pomocy z tłumaczeniem, daj znać na priv.

I prosiłem, nie krzycz. Tu nikt nie ma problemów ze słuchem.

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 7:16 pm   

witaj jzarnowski
nie krzycz! w jezyku internautow, oznacza to... abys nie uzywal wielkich liter, niektorych jak widac to drazni :wink: ...... pozdrawiam i jesli mozesz to pisz malymi literkami :D
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jzarnowski
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: lubelskie
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 10:48 pm   

Witam serdecznie! jeszcze raz wrzystkim Wam dziękuję za zainteresowanie ,porady i chęć pomocy ! nie wiem co się stało -ale gdy chciałem wycofać swoją oferte na MP niestety nie natrafiłem ponownie na ogłoszenie z tym autkiem.przejżałem wrzystkie oferty na 13 stronach i nic ,poprostu nie ma jak kamień w wodę,być może skończył się czas ogłoszenia/lub wiozą go do mnie ha,ha!/ chciałbym wyjaśnić jeszcze sprawę mojego KRZYKU - jestem dość rzadkim bywalcem forum i nie znam wrzystkich zasad internautów, a ponadto mam bardzo słaby wzrok i pisanie dużą trzcionką ułatwia mi odczytanie tego co napisałem.Tak więc przepraszam wrzystkich którzy być może poczuli się urażeni moim "krzykiem" Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
_________________
jzarnowski
 
 
Koza
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 12:51 am   

Janusz,

W każdej przeglądarce masz opcję powiększenia widoku, tzw. zoom. Najczęściej jest ona w menu "widok" pod hasłem "powiększenie" lub "zoom" (nie mam dostępu do Internet Explorera, sam używam Opery i czasem Firefoxa). Jeśli to nie rozwiąże Twojego problemu ze wzrokiem, możesz spróbować skorzystać z "opcji ułatwień" (dla osób ze słabym wzrokiem) w systemie operacyjnym. Ta opcja powiększy Ci wszystkie czcionki.

Odnośnie samochodu - nie podawałeś chyba nigdzie swojego adresu? Więc nie ma możliwości, aby wieźli do Ciebie ten samochód. Najprawdopodobniej autor ogłoszenia usunął je. Powodzenia w dalszych poszukiwaniach auta!

Pozdrawiam.
_________________
Koza
www.BYKOM-STOP.avx.pl
 
 
jzarnowski
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: lubelskie
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 6:04 pm   

Witam!bardzo dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą i za podpowiedż .są one dla mnie bardzo istotne!.właśnie mój syn pomógł mi i "powiększył " pole widzenia /ha,ha/ ale ten świat jest wielki a technika czyni cuda./he,he/ Nie ,nie podawałem swego adresu ,myśle że nie opłaciło by się targać tego autka do Polski/bo teraz tu jestem/,a na przyszłość zanim kliknę dalej to wezmę sobie zobaczę przez szkło powiększające i dopiero zrobię klik.jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :D
_________________
jzarnowski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group