NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Wto Kwi 02, 2013 11:04 pm
Pilne podatek za 2008 do rozliczenia w Polsce
Autor Wiadomość
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:48 am   

ale to troche bledne kolo, nie mam NIP, wiec musze najpierw jechac wziazc NIP, a potem sie rozliczyc.
_________________
EOF :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:57 am   

jejak napisał/a:
ale to troche bledne kolo, nie mam NIP, wiec musze najpierw jechac wziazc NIP, a potem sie rozliczyc.


Skladasz NIP3 korespondencyjnie... Tylko nie wiem czy go dosteniesz w 10 dni :|
Zadzwon do US i sie dowiedz co zrobic w takim przypadku
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:23 am   

troche to zakrecone jest ;) , nie mieszkam w polsce od 8 lat, nie mam nawet NIP, a musze sie rozliczac, wrr.
_________________
EOF :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:31 am   

jejak napisał/a:
troche to zakrecone jest ;) , nie mieszkam w polsce od 8 lat, nie mam nawet NIP, a musze sie rozliczac, wrr.


No to trzeba bylo zlozyc formularz NIP z podaniem adresu NL i certyfiaktem rezydencji podatkowej i nie trzeba by niczego skladac ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 3:08 pm   

Witam

Podepnę się do tego tematu bo moje pytanie dot. również rozliczenia w polsce.
Od stycznia do sierpnia 2008 pracowałem w polsce - normalne zatrudnienie na umowę o pracę. Na koniec sierpnia wyjechałem do Holandii i zacząłem tutaj pracować.
Za pracę w polsce muszę sie rozliczyć - Pit-37 ale jak do tego się teraz ma moja praca w holandii? Szczerze nie mam pojęcia żadnego na ten temat czy muszę wykazywać czy też nie, o co chodzi z tą ulgą abolicyjną, itd. W holandii zaliczki na podatek były odprowadzane więc tu jestem rozliczony (jestem tu sam żadnych świadczeń/ulg nie miałem).
Bardzo proszę o informację jak należy się w takiej sytuacji rozliczyć w pl i proszę nie sugerować google bo gdybym miał swobodny dostęp do neta to bym spokojnie szukał informacji ale nie mam. Dlatego pytam :) PS Zameldowany cały czas jestem w pl.

Pozdrawiam
 
 
paulekkk 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 3:30 pm   

yabolik napisał/a:
Witam

Podepnę się do tego tematu bo moje pytanie dot. również rozliczenia w polsce.
Od stycznia do sierpnia 2008 pracowałem w polsce - normalne zatrudnienie na umowę o pracę. Na koniec sierpnia wyjechałem do Holandii i zacząłem tutaj pracować.
Za pracę w polsce muszę sie rozliczyć - Pit-37 ale jak do tego się teraz ma moja praca w holandii? Szczerze nie mam pojęcia żadnego na ten temat czy muszę wykazywać czy też nie, o co chodzi z tą ulgą abolicyjną, itd. W holandii zaliczki na podatek były odprowadzane więc tu jestem rozliczony (jestem tu sam żadnych świadczeń/ulg nie miałem).
Bardzo proszę o informację jak należy się w takiej sytuacji rozliczyć w pl i proszę nie sugerować google bo gdybym miał swobodny dostęp do neta to bym spokojnie szukał informacji ale nie mam. Dlatego pytam :) PS Zameldowany cały czas jestem w pl.

Pozdrawiam


Witam z mojej wiedzy co ostatnio posiadłem musisz rozliczyć oba dochody polski i holenderski na jednym picie. Następnie musisz odjąć od siebie odprowadzone/należne składki i będziesz wiedział czy wychodzi Ci dopłata czy zwrot. Jeśli wyjdzie Ci dopłata umieszczasz tą róznice w picie w specjalnej rubryce jako ulga (abolicyjna) wtedy Ci się wszystko zeruje i jesteś na zero. Z tego co się orientuje to ma to wszystko na celu pochwalenie się swoimi dochodami. Musisz sam jeszcze poszperać na ten temat bo nie jestem tego wszystkiego pewien na 100% ale z tego co sam wypytywałem tak spraw się ma...
 
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:54 pm   zgodnie z umową

m4rcin napisał/a:
Koniecznie napisz jutro jak bedziesz miala obliczenia :039:


zgodnie z umową - mamy zwrot podatku.niewiele,ale najwazniejsze,że nie dopłacamy!
odliczone są składki ub.społ. zdrowotne nie,bo musi być dowód ich opłacania.
tak jak przypuszczałam - moje niskie dochody i odliczenia (dzieci,internet) "zrobiło swoje"
hurrra !!!
 
 
yustyna 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 70
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 6:57 pm   

m4rcin napisał/a:
Tak sie teraz zastnawiam co do doplat (nie jestem piewien, wiec prosze sie niczym nie sugerowac - poporostu glosno mysle)...

To zalozmy ze w PL zarobilo sie 300pln w holandii 50k euro. Wtedy w najgorszym przypadku od tych 300pln zaplaciloby sie maksymalna stawke podatku w Polsce a wiec 40% od 300pln co da ~130zl...

Teoretyzuje - ale ma to sens :039:

Dokładnie tak jest. Nawet jeśli wpadniesz w najwyższy próg podatkowy, to obliczona stopa procentowa ma zastosowanie tylko do dochodu polskiego.
 
 
jejak 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 98
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 11:23 am   

Z tego co sie dowiedzialem, bo dzwonilem do US w Warszawie, jesli jestem tutaj zemldowany, mam status rezydenta podatkowego, nie mam NIP polskiego to nie musze sie rozliczac w Polsce i nic skladac, tak mi przynajmniej powiedziano.

A swoja droga wczoraj otrzymalem "Declaration of Residence" jedna wersja po ang. druga po holendersku, co tam wogole powinno byc z moich danych personalnych, bo na moim jest tylko inicial imienia i nazwisko oraz gdzie jestem zameldowany w Holandii. Watpie czy taki papierek mozna gdzies uznac a moze sie myle ? A jak jest u was, macie jakies numery pesel czy BSN na tym papierku ?
_________________
EOF :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group