NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Wto Mar 12, 2013 7:59 pm
potrzebuje pomocy!!!
Autor Wiadomość
kierownik 
Poczatkujacy
kierownik

Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 2:15 pm   potrzebuje pomocy!!!

chodzi mi o pomoc w wyjasnienu sprwy z moim ubezpieczeniem a mianowicie sprawa zaczela sie w 2008r jakos w kwietnu gdzie pracowalem w firmie Vakkrachten, Flexence to jedna i ta sama firma. pracowalem u nich nie cale 2 miesiace a do dzis dzien przychodzi mi co miesiac prawie 100 euro miesiecznie do zaplaty za ubezpieczenie vzg (jakos tak) wraz z odsetkami mam juz tego ponad 2 tys. euro i dwie firmy windykacyjne holenderskie. pracodawca wykreca sie z tego mowi ze wiedzialem o tym ze musze oplacic sobie sam ubezpieczenie i ze sie na to zgodzilem ale chyba nie jest to realne ze przyjezdzajac do holandii a pracujac w delegacjii pod berlinem sam zgodzilbym sie na cos takiego. wspolnie ze znajaoma cholenderka wycofalem juz to ubezpieczenie sam i mam nadzieje ze nie bedzie mi nic przychodzilo wiecej ale zalegle musze podobno zaplacic czyli ponad 2000euro pytanie za co???? moja znajoma poradzila mi zadzwonic do biura west vinkel czy jakos tak ale niestety nie moge sie tam dogadac bo odzywa sie tylko automat.Pozniej bylem w holandii i pracowalem mialem zawsze ubezpieczenie od nowego pracodawcy i wychodzi na to ze musze placic podwojnie. jesli ktos moze pomodz, podac numer do kogos kto mi pomoze..... czekam rownierz na gg piszcie nawet jak nie dostepny 272698[/b]
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 3:25 pm   

Może skontaktuj się tą instytucją, udzielają bezpłatnych porad prawnych, a także pomagają w napisaniu pisma. Kontakt również w j. angielskim.

http://www.hetjl.nl/hetjl/

tel. 0900 - 8020 (z Holandii) :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 3:28 pm   

Niestety ale masz problem - bo z grubsza jest tak jak mowi pracodawca. KAzdy kto pracuje w Holandii (lub mieszka) musi miec holenderskie ubezpiecznie i obowiazek ubezpiecznia ciazy na Tobie nie na pracodawcy.

Jesli ciagle tutaj przebywasz to masz obowiazek posiadac holenderskie ubezpiecznie, nawet jak nie pracujesz.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Kwi 29, 2009 3:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group