NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Maj 08, 2009 11:50 am
Podatki w Holandii
Autor Wiadomość
Pawelo78 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 7:21 pm   Podatki w Holandii

Prowadziłem w Holandii małą działalnosc dwa lata temu (małą firme) i teraz otrzymałem z belastingdienst acceptgiro . Myslalem ze wszystko uregulowane mam z tym urzędem przed wyjazdem z Holandii , tak bynajmiej poinformował mnie moj księgowy . Mam zapłacic za rok 2007 inkomstenbelasting i zorgverzekeringswet . Pamiętam ze co roku to płaciłem bedąc jeszcze w Holandii. Sam nie wiem , nie rozumiem skąd to sie wzieło ? Moze ktoś z was mi powie ? Co mi grozi jesli tego nie zapłace , bo wychodzi na to ze będzie to płacone po raz drugi . Co robic ?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 7:28 pm   

inkomstenbelasting = podatek dochodowy
zorgverzekeringswet = Zvw = skladka za ubezpiecznei zdrowotne (z tego chyba wyplacane jest chorobowe)

Pewnie trzeba wyjasnic skad to sie wzieli a nie olewac, bo w PL moga tez Cie scigac
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Pawelo78 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 9:03 pm   

Oczywiście ze podchodze do tego poważnie ale moze ktos z was miał podobny przypadek lub zna całą procedure dalszego postępowania . Zdziwiło mnie ze to jest za 2007 r
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 10:42 pm   

Urzad holenderski pracuje wolno, ale dokladnie, jak sie pomyla i za duzo wyplaca, to za jakis czas upomna sie i odwrotnie tez. Tylko ze nie sa to czynnosci wykonywane zbyt szybko, trzeba czekac.
Najlepiej idz z dokumentami do swojego ksiegowego lub bezposrednio do urzedu i wszystko wyjasnij i przedstaw dokumenty odnosnie juz uregulowanej platnosci.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group