NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
biuro nie placi za dojazd do pracy...
Autor Wiadomość
Pisak 
Poczatkujacy
pisak

Wiek: 40
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 3
  Wysłany: Pią Maj 08, 2009 3:42 pm   biuro nie placi za dojazd do pracy...

Dzien dobry wszystkim....chodzi mi o to ze oboje z zona pracujemy za najnisza stawke czyli 7.97 brutto i nasze biuro nie chce nam płacić za to ze dojerzdzamy do pracy za swoje paliwo i wlasnym autem....a dowozic nas nie maja najmniejszego zamiaru....twierdza ze to nie jest ich obowiazek poniewaz jestesmy zatrudnieni przez jakis (pejrol) nie wiem jak to poprawnie napisac i ze oni sa tylko nasza administracja a nie biurem i ze powinnismy rozmawiac z naszym pracodawca na temat dojazdu do pracy....prosze o jakie kolwiek informacje na ten tamat ....!!!!
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Maj 11, 2009 5:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 3:44 pm   

Temat walkowany ostanio - pracodawca nie ma obowiazku zawraca dojazdow, ale mozecie to pozniej rozliczyc w zeznaniu podatkowym i sa jakies zwroty.
Jesli pracujecie przez "payroll" to musicie sprawe dojazdow zalatwic z firma w ktorej pracujecie
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
JoannajobNL 
Poczatkujacy
podatek z Holandii

Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 9:14 pm   

Zgadzam sie z przedmowca. Oczywiscie wydatki na paliwo mozna odliczyc w zeznaniu podatkowym (jesli dojazdy do pracy w 1 strone wynosza 10 lub wiecej km).
_________________
Joanna jobNL
www.podatek-holandia.pl
Holandia-podatki,rodzinne,dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego,tłumaczenia
 
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 11:08 pm   

JoannajobNl pokaz mi w ktorym punkcie zeznania podatkowego mozna odliczyc koszty dojazdu, tak bylo kilka lat temu. Teraz mozna odliczyc tylko koszty jesli sie korzysta z komunikacji publicznej
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 12:16 am   

Pisak napisał/a:
ze oni sa tylko nasza administracja a nie biurem i ze powinnismy rozmawiac z naszym pracodawca na temat dojazdu do pracy....
i tu maja racje, bo jezeli pracujesz w jakiejs firmie przez uitzenbearou to firma jest jedynie zleceniodawca i nie ma wplywu na takie rzeczy, musisz rozmwiac z biurem pracy ktore jest Twoim faktycznym pracodawca.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 1:16 am   

suska ale on wlasnie pisze, ze biuro nie chce mu zwracac tego ani ich wozic do pracy. Bynajmniej z tego co napisal ja tak wnioskuje. Chociaz przy koncowce mozna rzeczywiscie sie zgubic :)
A ze placic nie musza to tez racja i transportu do pracy tez nie musza zapewniac. To jest tylko "dobra wola" posrednika. Najczesciej jednak jesli jestes "na swoim" i pracujesz przez posrednika to jak dojedziesz do pracy maja gdzies.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
Ostatnio zmieniony przez siemej Nie Maj 10, 2009 1:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 5:17 pm   

No ok, wiec wniosek z tego taki, ze nic nie moze zrobic ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group