NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 12, 2013 6:56 pm
Otwarcie konta bankowego
Autor Wiadomość
marzenka3443 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Wrz 2008
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 8:14 pm   

ok z wynajęciem nie ma problemu tylko nie wiem czy jakiś holender który wynajmnie ci pokój lub mieszkanie jest taki chętny żeby cię zameldowac :119: a ty pewnie mieszkasz z rodzinką która ma tutaj mieszkanie i cię zameldowała więc nie masz takiego problemu ,a więc nie irytuj mnie ,piszesz że jesteś tez pierwszy raz no to gratuluje że jestes taka naj i wszystko Ci wychodzi :038:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 8:15 pm   

Problem jest taki, ze wiekszosc tanich i bardzo tanich mieszkan i pokoi sa to oferty bez meldunku (bo to dla wlasciela oznacza dodatkowe oplaty... moze sie zebrac kilkadziesiat €/miesiac)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
marzenka3443 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Wrz 2008
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 8:17 pm   

o to chodzi a na wynajęcie domu za 1200 euro mnie niestety nie stac,chociaz i tak pewnie wła :073: ściciel by nie zameldował
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 8:34 pm   

Albo wlasniel robi tak jak u mnie... Ja place wszystkie podatki, a on powiedzial ze w domu maja mieszkac nie wiecej niz 3 osoby... I czy mieszka 1 czy 3 jego rybka
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
marzenka3443 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Wrz 2008
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 8:45 pm   

m4rcin napisał/a:
Albo wlasniel robi tak jak u mnie... Ja place wszystkie podatki, a on powiedzial ze w domu maja mieszkac nie wiecej niz 3 osoby... I czy mieszka 1 czy 3 jego rybka








i tak oto w ten sposób zamyka sie koło
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 8:48 pm   

tzn?
Pewno jakbym chcial zameldowac 4 osoby to by sie zgodzil... Ale mieszkamy we dwojke i problemu nie ma...
Pozatym sa limity metraz/osoba narzucone przez gmine... I tego juz nie przeskoczysz
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 9:15 pm   

marzenka3443 napisał/a:
a ty pewnie mieszkasz z rodzinką która ma tutaj mieszkanie i cię zameldowała więc nie masz takiego problemu ,a więc nie irytuj mnie ,piszesz że jesteś tez pierwszy raz no to gratuluje że jestes taka naj i wszystko Ci wychodzi :038:


:119: a skads Tys wdziela ta teorie?

Mnostwo ludzi wynajmuje mieszkania i jakos wiekszosc tych, ktorych znam normalnie maja zameldowanie. Nie wyobrazam sobie, zeby np Holender chcac wynajac mieszkanie, sie w tym miejscu nie zameldowal (chyba, ze ma mozliwosc posiadania zameldowaia na starym adresie np u rodzicow). Ja bym sie nawet nie zainteresowala ofertami bez zameldowania albo bym takiej mozliwosci rzadala.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Nie Maj 24, 2009 9:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 9:24 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Lepiej chyba Rabobank czy nawet Postbank,w tym ostatnim nawet formularz jest po polsku,ale nie wiem czy przejdzie bez meldunku.


Postbank to byla czesc ING a obecnie sie polaczyli.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 9:25 pm   

A nie bylo tak, ze ING kupil Postbank? Zreszta to jest akurat nie wazne ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:43 pm   

[quote="jedrzej2225"][quote="m4rcin"]Ja polecam ABN...
Tylko bez umowy o prace nie chcieli mi konta otworzyc, ale wystarczyl "draft" takiej umowy i bylo OK.

Mam u nich dodatkowo wykupione ubezpieczenie mieszkania i swoje OC (jak komus wjade rowerem w cos i uszkodze)... Place za ubezpieczenie + za konto jakies €7 miesiecznie (ale np. karta kredytowa gratis do pakietu Private)[/quote]M4rcin ja też mam tam konto,ale na dzień dzisiejszy wymagają zameldowania (przynajmniej w moim oddziale).Ostatnio pomogłem załatwić otwarcie konta koledze w Rabobanku i nie było żadnych problemów.[/quote]

No to zalezy oczywiscie od oddzialu i uprzejmosci pracownika ABN. Z dziewczyna mamy wspolne konto i nie potrzeba bylo zameldowania tylko kontrakt. Rozmawialismy z kierownikiem oddzialu o tym, bo z innego odzialu ABN nas odeslano z kwitkiem.
_________________
brak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group