NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HOLLAND CONTRACTING nie polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
OSZUKANY2008/9 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 3
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 1:04 pm   HOLLAND CONTRACTING nie polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie polecam tej agencji posrednictwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pracowalem (przetrwalem)z trudem kilka miesiecy i postanowilem zmienic swojego pracodawce i na dzien dzisiejszy jest o niebo lepiej niz w slynnej Holand Contracting pelnego olewatorstwa wzgledem ludzi w Polsce i w Holandii , bardzo sie ciesze ze po tych wszystkich zlych wspomnieniach i przezyciach zmienilem agencje na lepsza.


1. PIERWSZY PRZYMUSOWY WYJAZD BUSAMI z agencji (brak wyjazdu wlasnym samochodem za pierwszym razem - przeciez to jest agencja pracy a nie transportu ) ja jechalem przewoznikiem ktory zalatwila firma H.C i zle wspominam juz sama podroz - firma ta to GROT faceci jezdza jak na rajdach , lamia wszystkie przepisy na drodze , po wsiach gdzie ograniczenia sa 50km/h jezdza po 110km/h wyprzedzal typ pod rzad chyba z 12aut na zakretach po wiejskich drogach - nad bezpieczenstwem ludzi wogole sie nie przejmuja.........


2. WARUNKI MIESZKALNE - po przybyciu do Holandi warunki w jakich sie tam mieszka sa w duzej przewadze skandaliczne te oferowane przez firme H.C !!!!!

W pokojach trzy osobowych mieszkaja np. jedna kobieta i dwoch calkiem obcych mezczyzn , albo para i jakis obcy facet - to jest skandal !!!!!! placenie za male pokoje po 50-55euro i dzielenie go jeszcze z dwoma obcymi osobami to jest nie do pomyslenia - jeszcze gorzej jest slyszalem w Hotelach oferowanych przez Holand Contracting tam spi nawet po kilkanascie osob w pokoju - agencja w polsce mi powiedziala ze bedziesz mial dobre warunki i takie mialem tam warunki mieszkalne ze normalny cywilizowany czlowiek poczuje sie jak najwiekszy smiec , mialy byc w pelni wyposazone przestronne mieszkania a byly jakies male splesniale domki!!!!!!!!!!!!
grzyb w lazience i sporadycznie w materacach , ciasne pokoje (bardzo ciasne ) , brak pralek , jesli juz sa to na jakies zetony - za pranie trzeba jeszcze placic , zdaza sie tez ze sa pralki w zakladzie pracy i tam trzeba niesc wszystkie swoje rzeczy . Stanowczo za male lodowki jak dla kawalera a mieszkalo nas 5c osob , w chlodne dni chcialoby sie wlaczyc ogrzewanie ale sie nieda bo jest ono ustawione na ok 19 stopni - zmiana temp na wyzsza grozi kara 25 euro od osoby mieszkajacej w mieszkaniu - odciagane z wyplaty , pilnuja ludzi jak na koloni tzn raz w tygodniu sprawdzane mieszkanie za kazda bzdure sie czepiaja i daja tez kare 25euro (placimy 50-55euro na tydzien - wynajem ) a traktuja nas jak dzieci na koloni , na kontroli sprawdzaja posciele , przescieradla , zagladaja do lodowek (wszedzie )i szukaja najmniejszego okruszka zeby sie przyczepic . Brak dobrych odkurzaczy na domkach , jesli ktos niestety mialby mieszkac na tzw bungalo i mialby obowiazek skoszenia trawy to do jego wiadomosci ze na kilkanascie domkow jest tylko jedna kosiarka........


3. KOORDYNATORZY

- beznadziejni , jak o cos pytasz jest jedna odp. NIEWIEM :)jak pytasz o pieniadze bo cos sie nie zgadza a czesto jest cos nie tak to pani grzecznie odpowiada ze to podatek co by nie brakowalo do wyplaty to podadek oddtracili , albo najlepszy tekst to byl to masz pecha bo placisz skladki dla bezrobotnych - takie jakies glupie odpowiedzi - co mnie obchodza Holenderscy bezrobotni !!!!!!!
koordynatorzy wybieraja sobie godziny przyjazdu , nie kontaktujac sie z ludzmi o ktorej i w jaki dzien przyjada dostarczyc cetle .......



4. PRACA

Wszelkie problemy zwiazane z praca i toba nie interesuja firme Holland Contracting !!!!!!
Kazdy po przyjezdzie do Holandii ma robic w pierwszych dniach pracy normy takie same jak pracownicy dluzej tam pracujacy - przeciez to nie logiczne !!!!! Osoby ktore dopiero przyjechaly do Holandii sa dyskryminowane w zgledem tych osob ktore pracuja juz dluzej i to bardzo dyskryminowani!!!!!! wszyscy zarabiamy takie same pieniadze a wiekszosc osob tych dluzej pracujacych zachowuje sie jakby przyjechalo na stanowisko dyrektorow a nie do pracy i ani Holand ani szefostwo nie widzi problemu , malo tego bo nie jednokrotnie szef wiecej wymaga od osob ktore dopiero przyjechaly i sa zielone w tym co robia niz od tych co pracuja juz dluzej w firmie - przypadkow znam takich kilka. Jadac przez ta firme napewno napotkacie sie na DYSKRYMINACJE , MOBING I AKORD w firmie w ktorej bedziecie pracowac - kto pracowal w Holandi przez H.C ten wie o czym pisze !!! Nie jednokrotnie bylo slychac glosy ze strony H.C niepodoba sie to wracajcie do polski lub to zmien firme!!!!!
Niema czegos takiego jak mozliwosc wziecia nadgodzin - wszystkie nadgodziny sa przymusowe , w niedziele cie nie prosza tylko wrecz nakazuja w przypadku nie przyjscia do pracy w niedziele mimo ze w calym tygodniu juz dosc sie napracowales groza zwolnieniem z pracy!!!!!!! NIESPRAWIEDLIWE nie interesuje ich twoje przsemeczenie , pamietajmy ze praca w swieta i niedziele w/g prawa Holenderskiego nie jest przymusowa a dobrowolna i powinny byc placone nadgodziny.
Za nadgodziny w H.C dostajesz niby 125% ale to tylko fikcja bo wszystko jest wliczane w podatek wiec tak naprawde wychodzisz na tym tak samo jak na normalnej godzinie albo jeszcze troche gorzej.

Wyjazd do pracy przez ta firme do madrych decyzji nie nalezy a raczej do desperacji - wyzyskuja ludzi na kazdym kroku.


5. KONTO BANKOWE

Zalozenie samemu konta bankowego w Holandi jest bezplatne i bezproblemowe (jesli tylko troche znasz jezyk) , mozna zalozyc je samemu a niewiedziec dlaczego H.C sami na musa nam je zakladaja i kasuja nam z konta az 60 EURO za ta przyjemnosc!!!!!!!!!!

6. UMOWA

w polsce podpisuje sie polska umowe nic nie warta po dojezdzie do miejsca pracy w Holandi , tam na miejscu podpisujemy druga umowe Holenderska (ladnie rozpisana , napisana mala czcionka ) chwile pozniej podpisujemy rzekomo przetlumaczona Holenderska umowe na jezyk polski . Niestety w tej naszej przetlumaczonej umowie mamy duzo mniej informacji jak na Holenderskiej i jest napisana dosyc duza czcionka i znajduja sie na niej same obowiazki , kary i zero praw !!!! kiedy chcielismy grupa kilkoosobowa otrzymac umowe Holenderska zeby ja sobie przetlumaczyc samemu u tlumacza to powiedzieli nam ze mamy wszystko przetlumaczone. Nie rozumiemy tylko jak mozmey nie moc otrzymac umowy ( DOKUMENTU ) podbisanego wlasnorecznie ????? chcielismy chociaz zrobic jedno zdjecie tej umowy Holenderskiej to odpowiedz byla prosta - jesli ktos zrobi zdjecie umowy to odrazu jedzie do polski !!!!!!!! SKANDAL!!!!!!!! O UMOWE HOLENDERSKA SIE NAWET NIEMA CO STARAC BO JEJ NIGDY NIE DOSTANIECIE , DOSTANIECIE NIBY PRZETLUMACZONA W JEZYKU POLSKIM - CZYLI AGENCJA KIWA WSZYSTKICH JAK MOZE , MAJA WTYKI I TUSZUJA SWOJE OSZUSTWA!!!!!!!


7. WYNAGRODZENIE

- wynagrodzenie raczej na czas co tydzien , byl przypadek (nie jeden) ze osoba przyjechala na 8 tyg i nie zdazyla skorzystac z wlasnego konta !!! przez 8 tyg. do samego zjazdu dostawala tylko zaliczki 50 euro , z tego co pamietam otrzymal pieniadze dopiero po przyjezdzie spowrotem drugi raz do pracy ! Masakra!!!!!! Przelew jesli jest planowo to za jakies 40 h + wieksza czesc wakacyjnego otrzymasz zaledwie 210euro - zalezy jak tobie podatek odciagna to jest kwota dla najwyzszej stawki wiekowej . Stawka wiekowa to tez bzdura ten co zarabia mniej nie znaczy ze ma byc mniej wydajny w pracy - szefostwa jak i H.C to nie interesuje !!!! WYZYSK !!!!!


8. UBEZPIECZENIE

PRzymusowe drogie ubezpieczenie przez nie profesjonalna firme Holand Contracting , napisalem przymusowe poniewaz ubezpieczenie sie w polsce lub w innym kraju w wlasnym zakresie nie wchodzi w gre. Chcialem ubezpieczyc sie we wlasnym zakresie w Polsce i pokazac im dowod ubezpieczenia to powiedzieli ze tylko firma nas ubezpiecza i niema innej mozliwosci !!!!!Jesli jestes przeziebiony i nie pojdziesz do pracy dluzej jak dwa dni tez mozesz zaczac sie pakowac - ty masz u nich pracowac a nie sie leczyc !!!!!


9. ABSURD!!!!!!!


Mimo duzych kosztow placenia za pokoje 50-55euro (warunki skandaliczne ) to dochodzi nam do tego wszystkiego calkowity zakaz nocowania gosci - wyobraz sobie ze przyjezdza do ciebie ktos z rodziny ,znajomy i chce sie przespac z soboty na niedziele i co mu mowisz ???? sory stary ale pracuje w takiej a nie innej agencji i dostane kare hahahaha Wynajmujesz pokoj za ogromne pieniadze i niemasz prawa nikogo przenocowac ani jednego razu !!!!!!

Na odwrocie cetli mozna znalesc roznego rodzaju informacje typu : grzyb w lazienkach , pokojach i kuchni jest spowodowany tym ze oddychcie panstwo wilgocia i to powoduje grzyb ???? jest to normalne ?????wszyscy w domach oddychamy mamy normalnie grzane ok 23-25stopni to niema grzybow a oni grzeja na 19 stopni i pretensje do polakow ze wytwarzamy grzyby !!!! hahaha


10 . BYCIE KIEROWCA W Holland Contracting :) bez komentarza ........


PODSUMOWANIE pisalem szczerze i nie ufajcie w kazde mile slowko ekipy opowiadajacej bzdury w Opolu lub Gliwicach

Z agencji tej zrezygnowalem niedawno i niewyobrazam sobie przez nia raz jeszcze wyjechac do pracy za granice . WIELKI SYF !!!!! Ostatnimi czasy wiele osob zrezygnowalo z uslug tej agencji a wy chcacy skorzystac z ich uslug dobrze sie zastanowcie czy chcecie tracic swoj cenny czas ,zdrowie i ich utrzymywac . NIE POLECAM TEJ AGENCJI - SWIETE SLOWA WIELU OSOB !!!!!!
 
 
PapaSmerf82 
Nieśmiały użytkownik
Szukam Smerfetki:)

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Zundert
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 9:44 pm   

Tez pracowalem w holland contracting i sie naprawde z tym zgodze poza jednym Otoz nie wiem gdzie mieszkales ale ja trafilem najpierw na schiedam a pozniej capelle i na mieszkania nie narzekalem poza kontrolujacym ktory potrafil nawet kobieta w osobistych rzeczach grzebac.A zreszta wszystko tutaj http://www.forum.oszukany...and+contracting Pozdro dla Celiny koordynatorki ktora nigdy nic nie wiedziala
 
 
 
grom z nieba 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:05 pm   

firma spoko, pracowałem tam 2 lata, POLECAM!!!! NIKT TAK NIE TRZYMA PORZADKU JAK ONI.
 
 
annab 
Gaduła
zocha

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 114
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 8:13 pm   

post edytowany

zapoznaj sie z Regulaminem forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Maj 27, 2009 8:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 9:18 pm   

Ad8. Przed obrzuceniem kogos blotem, zapoznaj sie prosze z holenerskim prawem o ubezpieczniu zdrowonym... Musisz miec holenderskie ubezpiecznie jak mieszkasz lub pracujesz w Holanii
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Maj 27, 2009 9:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 9:45 pm   

OSZUKANY2008/9 napisał/a:
Za nadgodziny w H.C dostajesz niby 125% ale to tylko fikcja bo wszystko jest wliczane w podatek wiec tak naprawde wychodzisz na tym tak samo jak na normalnej godzinie albo jeszcze troche gorzej.

Niestety w Nl nadgodziny sa obciazane wierzym podatkiem jak zwykle godziny wiec nie koniecznie za nadgodzine dostsaniesz wiecej jak za zwykla godzine. Takie prawo .
OSZUKANY2008/9 napisał/a:
Zalozenie samemu konta bankowego w Holandi jest bezplatne i bezproblemowe (jesli tylko troche znasz jezyk) , mozna zalozyc je samemu a niewiedziec dlaczego H.C sami na musa nam je zakladaja i kasuja nam z konta az 60 EURO za ta przyjemnosc!!!!!!!!!!

Ktos poswieca czas na pojechanie z toba do banku , tlumaczenie , itd wiec zaplata za to nie jest calkiem tak nie namiejscu. A czy wiesz ile kosztuje pracownik za 1 brutto godzie w NL ? uwierz mi 60 to nie jest wiele .
OSZUKANY2008/9 napisał/a:
Stawka wiekowa to tez bzdura ten co zarabia mniej nie znaczy ze ma byc mniej wydajny w pracy - szefostwa jak i H.C to nie interesuje !!!! WYZYSK !!!!!

Stawka wiekowa zalezy od wieku pracownika a nie oznacza wydajnosci .
W NL takie prawo poszukaj na necie info jest w brod .
OSZUKANY2008/9 napisał/a:
normalnie grzane ok 23-25stopni to niema grzybow a oni grzeja na 19 stopni i pretensje do polakow ze wytwarzamy grzyby !!!! hahaha

jesli tylko ogrzewasz i sa wszystkie okna zamkniete mozesz miec grzyba a zwlaszcza przy takiej ilosci ludzi w domu. Wilgoc nie ma mozliwosci wydostania sie na zewnatrz zatrzymuje sie na murach i robi sie grzyb. pozatym przy ogrzewaniu 23-25 stopni non stop zuzytej wodzie i pradzie i gazie przy takiej ilosci mieszkancow w domu ,nie chcesz wiedziec jak wysoki jest rachunek na koniec roku .
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 9:53 pm   

baileys napisał/a:
OSZUKANY2008/9 napisał/a:
Za nadgodziny w H.C dostajesz niby 125% ale to tylko fikcja bo wszystko jest wliczane w podatek wiec tak naprawde wychodzisz na tym tak samo jak na normalnej godzinie albo jeszcze troche gorzej.

Niestety w Nl nadgodziny sa obciazane wierzym podatkiem jak zwykle godziny wiec nie koniecznie za nadgodzine dostsaniesz wiecej jak za zwykla godzine. Takie prawo .


Ja mam platne nadgodziny 150% i dopiero wtedy wychodze na "0"... Jedyny plus, ze ta kase sie odzyska przy rozliczeniu podatkowym
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group