NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strata pracy a zasilek
Autor Wiadomość
xaja 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 28
Wysłany: Śro Maj 20, 2009 7:58 pm   Strata pracy a zasilek

Witam.
Pośrednik pracy chce sie mnie pozbyć i podsyła mi nowe umowy pracy do podpisania.
Nie mogę nawet tej umowy porządnie przeczytac nie mowiac juz o tym ze prosilam o kopie aby owa umowe przeczytac dokładnie w domu . Podkreslam tu że posiadam umowę od tego samego pracodawcy na czas okreslony wystawiona w 2004r. Nowe umowy podsylane mi aktualnie sa na czas okreslony i powiedzialam ze ich nie podpisze. Zostalam postraszona strata pracy, i tutaj mam pytanko.
Co robić jak beda chcieli mnie zwolnic przez tel
Dziekuje wszystkim za pomoc
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Śro Maj 20, 2009 11:03 pm   

Poczytaj sobie przepisy wg ABU-CAO to raz:
http://www.abu.nl/assets/...%20download.pdf

Mysle, ze wiele Tobie to rozjasni. Szczegolnie jesli chodzi o fazy umowy to przelicz sobie czy przepracowalas wymagany okres zeby przejsc na faze C, czyli umowe na czas nieokreslony. Pamietaj, ze urlopy sie nie wliczaja w ten okres. Pierwsza umowe masz na 78 tygodnii (faza A) a kolejnych na czas okreslony mozesz miec 8 (faza B), ale nie moze to przekroczyc 2 lat. To wszystko jest napisane w linku ktory Ci podsylam. A pisze to, bo nie wiem czy wzielas to pod uwage czy nie.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
Ostatnio zmieniony przez siemej Śro Maj 20, 2009 11:09 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
xaja 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 28
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 8:26 pm   

Ja jestem w fazie C bo pracuję w tym biurze prawie 9 lat
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 3:20 pm   

Jezeli masz faze C to wg. przepisow powinna byc ona na czas nieokreslony wiec nie rozumiem tutaj kolejnych umow na czas okreslony od tego pracodawcy. Mozesz powolac sie na przepisy, ale tak samo pracodawca moze wypowiedziec Ci umowe jezeli nie bedziesz chciala podpisac kolejnych. Radze Ci udac sie po porade do prawnika albo do zwiazkow zawodowych. Oni napewno beda wiedzieli co robic. Pozdrawiam.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
rafi 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 15
Skąd: den haag
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 8:48 pm   re

nie wiem jak to jest ja pracuje brzez biuro juz ponad dwa lata i dalej mam normalna umowe hmm z tego co napisaliscie w wtorek dzwonie do biura o przedstawienie mi umowy bo dokladnie nie wiem co i jak powiedzieli mi ze fastkontrakt dostane po okolo 3latach pracy zaznaczam ze w tym okresie ogulnie bylem w na urlopie moze 1miesiac wiec praktycznie caly czas spedzam w pracy jak cos wiecej wiecie odpiszcie pozdro
_________________
rafi
 
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 10:39 pm   

rafi jezeli by jechali dokladnie co do przepisow to staly kontrakt masz po 3.5 roku pracy (Faza A 78 tyg. - to jest 1.5 roku + Faza B 156 max. - to jest 2 lata) (nie wliczajac urlopow). Piszesz, ze pracuje ponad 2 lata a Twoje biuro mowi, ze po okolo 3 latach go dostaniesz. Wiec maja jeszcze troche czasu na to, zeby dac Ci fast.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
mimi22 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Paź 2007
Posty: 7
Skąd: Zutphen, Deventer
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 11:35 pm   

w zwiazku z powyzszymi postami mam pytanie. maż 1sza umowe dostał na 3 mce, drugą tez na 3 potem obecną na 6 miesiecy i szef zapowiedzial ze teraz dostanie fastcontract.czy to mozliwe ze tak szybko? to zalezy od pracodawcy czy jego tez obejmuja jakies przepisy ktorych musi sie trzymac?dzieki za odp
 
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 1:39 pm   

Tak jest to mozliwe. To jak szybko dostaniesz kontrakt na stale zalezy od pracodawcy. Znam przypadki, gdzie ludzie po pierwszej polrocznej umowie dostawali fast jak sie wykazali.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 6:33 pm   

vast...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group