NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: pawel1979
Czw Cze 04, 2009 2:31 pm
Kancelaria BEAN -rzetelnosc czy toltalna olewka?
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 7:42 pm   

Nie chce polemizować na temat Kancelarii BEAN gdyż nie jestem i nigdy nie byłam jej klientką ale zaintrygowało mnie to co napisał Robus:
Robus_1 napisał/a:

1. Sprawa zasilku na dzieci - starania zaczalem poprzez kancelarie jeszcze pod koniec 2007 roku. Po kilku kwartalach, placonych prowizjach, wypelnianych kolejnych niezliczonych zalacznikach i ankietach dowiedzialem sie (po odmowie urzedu) jakie sa dokladne zasady dokumentowania wydatkow na rzecz dzieci ( dopiero lipiec 2008) np. ze musza byc wylacznie oryginalne dokumenty przelewow, kwota na 2 dzieci musi wynosic min. 1200 eu na kwartal. Niestety bylo juz za pozno aby udokumentowac takie wydatki, wiec przepadly spore pieniadze za 3 kwartaly gdyz urzad odmowil zasilku. Dopiero w kwietniu 2009 przyznano decyzje w sprawie syna, ale tylko od momentu kiedy ze mna mieszka w holandii (nie trzeba wtedy udokumentowac wplat na jego utrzymanie)czyli dopiero od 3 kwartalu 2008. Cóz stalo sie, nie mam zalu do urzedu, w koncu takie maja przepisy ale mam zal do kancelarii Bean, o zbyt pozne poinformowanie mnie o dokladnych zasadach, wczesniej powiedziano mi tylko o koniecznosci dotowania dzieci i pozniejszego udowodnienia tego, ale nie znalem dokladnej kwoty i nie wiedzialem ze musi byc bankowy oryginal przelewow, nie wystarczy pisemne oswiadczenie matki dzieci oraz paragony na zakupione dla nich np. odziez... Podsumowujac, usluga wykonana polowicznie...

Jestem w Holandii od lipca 2007 roku i od pierwszego dnia pracy tutaj mam przyznany dodatek na dzieci (kinderbijslag - chyba o nim tu mowa). Moje dzieci do kwietnia 2008 roku przebywały w Polsce u dziadków. W marcu 2008 roku biuro księgowe które prowadzi wszystkie moje sprawy wystąpiło do SVB o ten zasiłek. Po roku i 2 miesiącach oczekiwania przyznano mi kinderbijslag. Wiem ze przez ten czas SVB wysyłało zapytanie od polski czy tam nie pobieramy zasiłku, potem tłumaczono dokumenty na holenderski, wreszcie musiałam wypełnić odpowiedni formularz przysłany mi przez SVB. Nie musiałam dokumentować żadnych wydatków na dzieci przebywające w Polsce(!!!) nie bardzo wiec rozumiem o co tutaj chodzi? Dostałam nawet informacje ze przyznano mi zasiłek od lipca 2007 roku ale w związku z faktem iż do końca sierpnia 2007 roku pobierany był zasiłek w Polsce dostałam rozliczenie - zasiłek za 3 kwartał 2007 roku pomniejszono o kwotę zasiłku pobranego w Polsce (okolo 30 euro).
Poza tym płace księgowemu od 75 do 150 euro (raz w roku) w zależności od ilości spraw którymi się dla mnie zajmuje a nie od kwoty zwrotu podatku czy zasiłku rodzinnego. A robi dla mnie naprawdę dużo. Mogę zwrócić się do niego z wieloma problemami.I ZAWSZE dostaje swoje pieniądze na SWOJE WŁASNE konto bankowe.
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 8:28 pm   

Nie Hero :039: , w moim przypadku to bylo nieco bardziej skomplikowane. Mam 2 dzieci, ktore mieszkaly wtedy z moja eks w PL, ale mimo to mozna sie starac o kinderbijslag na nie, ale pod warunkiem ze sie udokumentuje fakt dotowania dzieci w okreslonej kwocie, w moim przypadku to bylo wlasnie te minimum 1200eu. Trzeba to udowodnic przed SVB wylacznie oryginalami bankowych przelewow lub podobnymi drukami urzedowymi (np. western union itp.) Ja niestety dowiedzialem sie o dokladnych wytycznych za pozno i dlatego odmowiono mi. Mam dziecko z obecnego malzenstwa ktore mieszka ze mna (wtedy wprawdzie w PL, ale oficjalnie na moim utrzymaniu) na ktore nie musialem tego wszystkiego udowadniac, dostalem na to dziecko zasilek na takich samych zasadach jak Ty...
Pozdrawiam
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 9:19 pm   

I stała się jasność. Dzięki za wyjaśnienie - krotko i zwięźle.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 9:35 am   

Wszystkie osoby NIEZADOWOLONE proszone sa o kontakt z kancelaria. Swoje zale lub pretensje prosze napisac w formie emaila/pisma w jezyku polskim/holenderskim beda one bardzo pomocne w dalszych czynnosciach.
Kazda sprawa jest indywidualna i sa byc moze rozne przyczyny.
Tak sie sklada ze kancelaria nie przyznaje decyzji o zwrocie podatku, zasilku rodzinnego. To holenderski urzad wydaje decyzje, a nie kancelaria.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
Ostatnio zmieniony przez nollewska Czw Cze 04, 2009 11:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
broszko 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 9:58 am   

Ja rozliczam sie w tej kancelarii od wielu lat, wiele mi pomogli, nawet w nie sprawach zwiazanych z podatkiem, tylko zupelnie inne sprawy.
 
 
riam2 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 12:12 pm   

Witam z Wrocławia. Szykuję się ponownie do pracy, do Holandii i szukałam jakiś interesujących mnie spraw. Pracowałam w Holandii, już wcześniej i również rozliczałam swój podatek w/w kancelarii. Namiary dostałam od swojego kolegi, który także się w niej rozliczał.
Czytałam powyższe opinie i jestem niektórymi zaskoczona. Jeżeli mieliście jakieś problemy i nie byliście zadowoleni z obsługi tej kancelarii, to trzeba było, napisać do P. Nollewskiej swoje żale i pretensje, a nie obsmarowywać ją na tutejszym forum. Pomyślcie jak Wy byście się czuli na jej miejscu, bo ja fatalnie, czytając te teksty. Ona pomaga ludziom z tego forum i jest bardzo pomocna, a tu takie nieprzyjemne wypowiedzi.
Z P. Nollewską miałam wiele do czynienia, moje sprawy odnośnie podatku, przebiegały prawidłowo. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że to Urząd Holenderski decyduje o przyznaniu i wypłacie podatku, zasiłku itp.
Także Kancelaria Bean, nie ma na to wpływu. To nie jest polski urząd, w którym rozliczamy się na bieżąco i w miarę szybko zwraca nam pieniądze. A i tak są z nim też różne problemy.
Jestem zadowolona ze współpracy z tą kancelarią i następne rozliczenie podatku, dokonam w tej kancelarii. A jeżeli chodzi o trudności z dodzwonieniem się do kancelarii, to trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ludzie dzwonią cały czas, więc nic dziwnego, ze jest zajęte.

Riam
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 2:00 pm   

Nie chcę nikogo oczerniac,ale widzę ze BEAN robi sobie swietną samoreklamę.Profile tworzone tylko i wyłacznie pod tematy dotyczące w/w kancelarii,tworzone wtedy kiedy sprawa dotyczy BEAN no i ten punkcik POMÓGŁ-...mistrzostwo swiata! Jezeli sie mylę i kogos obraziłem najmocniej przepraszam,choc nie sądzę bo to byłyby niesamowite zbiegi okolicznosci.
broszko,22 min.w przeciągu 1,5 roku przebywania na forum to trochę za mało zeby znowu trafic na temat dotyczacy BEAN.Na dzien 4.06.2009 godz.13:36 masz własnie 22 min. przebywania na forum i 6 wizyt,czyz to nie zbiegi okolicznosci ze znowu trafiłes na temat dotyczący BEAN.
riam2,Twoj post równiez stworzony na zawołanie (na marginesie-przed chwila),ta sama forma budowy zdan (dodano tylko znaki polskie),to samo nazewnictwo które dzisiaj dostałem w wiadomosci na priv od Nollewska.Tak się sklada ze jestem z wykształcenia psychologiem i potrafie ocenic profil człowieka,ale to juz inna bajka.Apropos P.Nollewska kilkakrotnie proszona była o troszkę inne bardziej kulturalne i profesjonalne podejscie do rzeczy poza forum niedziela.nl
Resztę oceny pozostawiam uzytkownikom forum.
Proszę moderatorów o zamnięcie tematu z uwagi na fakt,iz zaczynają się tu robic zbędne,niepotrzebne nikomu szopki.Pozdrawiam autorów obu postów. :039:
 
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 2:31 pm   

temat zamknięty na prośbę autora
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group