NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Randstad - czy zmienily sie przepisy?
Autor Wiadomość
fubucom 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Poznań/Rotterdam
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 2:56 pm   

Ja przyjechałem do pracy przez agencje, dlatego nie znałem problemu szukania pracy,pracowałem za ustaloną stawkę i było ok do czasu jak miałem wypadek w pracy, będąc na chorobowym szukałem już innej pracy bo agencja za dużo mataczyła, odwiedziłem też CWI z kolegą,on sie zarejestrował oddał CV i na dzień dobry mieli już ofertę pracy,której nie przyjął bo było to sprzątanie boxów w stajni (ale praca była) CWI daje też zasiłki i dopłaty do mieszkania jeśli ktoś za mało zarabia.

Doroto R jak byłaś w CWI to sie zarejestrowałaś,nam urzędnik(który biegał jak by miał motorek w tyłku) dał nawet ksero z adresami www instytucji i agencji nawet posegregowanymi tematycznie( tz o jakiej tematyce praca jest oferowana w danej agencji)

Ja się nie zapisałem bo byłem oficjalnie na chorobowym, a że chce być fer względem pracodawcy(nie agencji :twisted: ) to jak będę zmieniał prace to ich poinformuje

teraz w poniedziałek wracam do pracy i zobaczymy jak to bedzie :)


aha, a to wszystko się działo w CWI w Dordrecht
_________________
Pozdrowienia dla mojej ulubienicy, niestety Gochna jestem już zajęty
 
 
Dorota_R
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 12:32 pm   

Ja tez bylam w CWI ale w Den Bosch i odeslano mnie tak szybko jak tam weszlam...dla ludzi nie mowiacych po holendersku mowimy nie!i tyle...
nawet nie mailam szansy sie tam zapisac bo na wstepie powiedzieli, ze to nie mozliwe.
JUa nie wiem czy ja na zlych ludzi trafiam w tych biurach czy co....poprostu mozna sie zalamac.
 
 
fubucom 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Poznań/Rotterdam
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 1:13 pm   

Dziwne , każdy ma prawo sie zapisać nawet jak by gadał tylko z zwierzętami ;) Naprawdę dziwne hmm....., a może trzeba ich uświadamiać że Polska jest w Unii , osobiście się już spotkałem z ignorancją w tym temacie,nawet w szpitalu lekarz mi się pytał czy mam wizę :lol: jak mu powiedziałem że Polska jest w Unii od jakiś siedmiu lat(bodaj że) to strasznie mu sie głupio zrobiło
_________________
Pozdrowienia dla mojej ulubienicy, niestety Gochna jestem już zajęty
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 1:15 pm   

fubucom Polska jest w Unii od 2004 roku. Wcześniej była państwem stowarzyszonym....
 
 
fubucom 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Poznań/Rotterdam
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 1:47 pm   

dzięki za poprawę mojej ignorancji :wink:
_________________
Pozdrowienia dla mojej ulubienicy, niestety Gochna jestem już zajęty
 
 
motylek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 30
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 4:48 pm   

Witam
Mam zamiar zapisać sie w Randstad.
Czy ktos tu na forum pracował juz przez nich? jak wyglada proces rejestracji i powiadamiania o pracy?
z góry dziekuje za odpowiedzi


p.s Gochna tak myślałam ze napiszesz o opcji szukaj tylko, że tutaj nie ma konkretnych odpowiedzi
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 4:49 pm   

Nie wiem jak teraz, bo pare dni temu w TV podali ze zysk/obroty Randstat spadly o 95%
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
d.j.Abel 
Poczatkujacy
DUM SPIRO,SPERO


Wiek: 47
Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 33
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 6:42 pm   

Dokładnie - Ranstad kaput...
 
 
dagmarqus 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 1
Wysłany: Pon Mar 16, 2009 1:24 pm   Mógłbyś podać nr.

Jak piszę w temacie mógłbyś podać nr.do tej agencji,proszę.U mnie też jest to samo,zawsze Holenderski chociaż mówię w trzech innych.
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 4:22 pm   

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy jak się pracuje przez biuro Randstad, to jest praca na kontrakt? Jak to wygląda? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat, doświadczenie?
 
 
Paul2112 
Poczatkujacy


Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 5:00 pm   

Randstad to biuro pośrednictwa i możesz pracować dla niech na kontrakt,ale kontrakt w sensie kontrakt,a nie Vast.Oni wysyłają ludzi do pracy do różnych firm i to z taka firmą możesz podpisać ( później ) ewentualny kontrakt.Randstad,Tempo Team czy Start People to dobre biura ale raczej nie podpisują z pracownikami jakiś "zobowiązujących" papierów.Ale jeśli chodzi Ci o to czy takie kontrakty są ogólnie asygnowane - to tak ( można udać się z takim do maklera,czy Gemeente itp. ).Niektóre są czasowe,niektóre zawarte na takiej zasadzie ,że określają - że w momencie kiedy w danej firmie potrzebują pracowników,dzwonią do Ciebie.Na kontrakcje masz napisaną stawkę godzinową i ilość godzin w ciągu/miesiąca.W zasadzie wszystko o.k. jeśli chodzi o papier który podpisujesz.A inna sprawa,że tu w Holandii każdy papier,umowa cokolwiek nazywa się kontrakt.
Ostatnio zmieniony przez Paul2112 Śro Cze 17, 2009 5:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anias 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 21 Lis 2008
Posty: 60
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 5:34 pm   re

Dzięki za szybką odpowiedź. Firma mojego męża "przeniosła" go z biura pracy Olympia do Randstad właśnie. Mój mąż podpisywał w randstad jakieś dokumenty, ale nie dostał żadnego kontraktu do ręki (może jeszcze nie), a było to jakiś miesiąc temu. Nie wiem właśnie czy powinien iśc od biura Randstad upomnieć się o kontrakt czy czekać. A na tym kontrakcie by nam zależało, bo piszesz,że uwzględniają go wszelkiego rodzaju instytucje, a nam chodzi o kredyt. Dzięki.
Ps. A co to jest Vast?
Ostatnio zmieniony przez anias Śro Cze 17, 2009 5:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paul2112 
Poczatkujacy


Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 5:43 pm   

Vast ( contract ) chodził mi o stały kontrakt,podpisany z pracodawcą.Jeśli zaś chodzi o kredyt to napisz o jaki ( jeśli możesz oczywiście )
 
 
Czolus 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 4:00 pm   

idź do randstadu w sąsiednim mieście :P
Zauwazylem ze co placówka to inne mają zasady :P
A robote w ciągu 2 lat z mieniałem kilkanascie razy wiec jakies tam doswiadczenie mam :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group