NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HAVO/MBO-zakup ksiazek
Autor Wiadomość
rauli38 
Poczatkujacy
rauli38


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 8:01 pm   HAVO/MBO-zakup ksiazek

Witam,prosze o informacje.Moje dzieci po wakacjach zaczynaja nauke w w/w szkolach,czy zakup ksiazek jest w jakis sposob dofinansowany przez Panstwo czy idzie to z kieszeni rodzica.Uczeszczajac do szkoly ISK prawie cala kwote zwracalo SVB poprzez Gemente.
 
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 1:19 pm   

Czy na spotkaniu informacyjnym dla dzieci nikt wam nie powiedzial w jaki sposob nalezy sie zaopatrzyc w ksiazki?

Tak sie sklada ze moj syn tez zaczyna po wakacjach szkole srednia - brugklas HAVO/VWO. U nas zodbywa sie to w nastepujacy sposob: przez strone www.iddink.nl zamawiasz ksiazki i cwiczeniowki. Dostajesz je za darmo, tylko musisz wplacic 75 euro kaucji, bo ksiazki trzeba na koniec roku oddac (cwiczeniowki nie). Za reszte rzeczy takich jak slowniki, atlasy itp musisz zaplacic. Zeby sie na tej stronce zalogowac trzeba miec kod swojej szkoly.

Tak czy inaczej odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: ksiazki do szkoly ponadpodstawowej dostajesz za darmo.
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 1:48 pm   

http://www.tweedehandsstudieboeken.nl
&
www.marktplaats.nl ;)
 
 
 
rauli38 
Poczatkujacy
rauli38


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 7:44 pm   

dzieki filnec,
Beata,tobie oczywiscie rowniez dziekuje,mlodszy syn ,,havo,, czeka jeszcze na decyzje przyjecia do szkoly w przyszlym tygodniu zapadnie tak albo nie,wiec nawet nie przyszlo mi do glowy zapytanie sie odnosnie sposobu zakupu ksiazek,drugi syn,,mbo,,byl niestety sam na spotkaniu,w szkole gdzie zostal przyjety,ale dostal tylko wydruk jaki pakiet ksiazek ma zakupic,
jestem na etapie sprawdzania stronki ktora podalas,jak wyglada wypozyczenie tych ksiazek,ale jeszcze nie mam kodu szkoly.
Napisalas ze ksiazki do szkoly ponadpodstawowej dostajesz za darmo,jak to mam rozumiec?Jesli sam o to nie zadbam szkola nie da ksiazek dzieciom,a HAVO i MBO to szkoly ponadpodstawowe,
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 7:54 pm   

Ksiazki mozna zamowic przez internet ,przez wskazana przez szkole firme ,wpisujesz jaka szkola ,ktora klasa i automatycznie jest napisane jakie ksiazki sa potrzebne.Atlas i slowniki mozesz tez zamowic tam ,albo kupic na wlasna reke.no i trzeba zaplacic kalcje 75 euro do szkoly .Ksiazki przyslaja do szkoly i je tam odbierzesz.
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
rauli38 
Poczatkujacy
rauli38


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 8:06 pm   

witaj MAARIT,tak sie sklada ze przed chwila sprawdzilem strone ktora polecila szkola zeby nabyc ksiazki,sa tam tylko linki do zakupu ksiazek,albo zle przeczytalem,
Tak na marginesie syn zaczyna MBO w ROC i oni podali gdzie nalezy zaopatrzyc sie w ksiazki czyli kupic,raczkuje w tych sprawach,dlatego szukam doswiadczonych osob ktore juz to przezyly,dzieki wszystkim
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:32 pm   

[ROC.nl is een onafhankelijke stichting, wat betekent dat we geen spreekbuis zijn van de overheid of van onderwijsinstellingen. Wij richten ons op de belangen van de consument.]



Z tego co wyczytalam ,to ROC to inny rodzaj szkoly i panstwo nie doklada do ksiazek ,chyba bedziesz sama musiala zaplacic za te ksiazki ,jak sie myle niech mnie ktos poprawi
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 6:50 am   

Kiedy moje dzieci zaczynaly szkole w ISK .Poczatkowe nauczanie mialy bez ksiazek pozniej szkola wprowadzila odpowiednie ksiazki na zasadzie wypozyczenia ktore na koniec roku poszly do zwrotu.Nastepny rok klasa HAVO/VWO juz ksiazki byly zakupione przez strone internetowa jaka szkola podala razem z kodem dostepu .Wpisuje sie szkole klase i wyskakuje caly pakiet ksiazek potrzebnych dla danego ucznia w danym roku szkolnym .Ja zamawiajac ksiazki mam do wyboru wypozyczenie (ktore jest troszke tansze) lub zakup na wlasnosc (ktore jest droszsze )ksiazki nie sa najtansze ale jest tez dofinansowanie do ksiazek .W tym roku juz dostalismy dofinansowanie zanim jeszcze zamowilismy ksiazki ale ta kwota nie pokrywa calosci .Ksiazki dostajemy w paczce do domu .Tutaj jest moja stronka do ksiazek . www.vandijk.nl
 
 
rauli38 
Poczatkujacy
rauli38


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 3:14 pm   

dzieki Mariola,po tych wszystkich wypowiedziach mam juz jakis obraz,ale byc moze co region to troszke inne zwyczaje.Moje dzieci jak chodzily do ISK dostaly ksiazki od szkoly za ktore musielismy zaplacic,ale jeszcze tego samego dnia dostalismy zwrot z SVB za te ksiazki,wiec to jest klarowne.Jak znajdziesz czas,napisz prosze jak i gdzie mozna starac sie o dofinansowanie do ksiazek,napisalas ze takie dostalas.A stronke ktora podalas jest identyczna z ktorej mam zamowic ksiazki dla syna dla ROC/MBO
 
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 4:03 pm   

Dostalas juz raz zwrot za ksiazki .W zeszlym roku trzebabylo sie starac o taki zwrot w tym roku automatycznie dostaja wszystkie dzieci .My juz wlasnie dostalismy .Nie skladalismy zadnych pism.
 
 
rauli38 
Poczatkujacy
rauli38


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 4:24 pm   

Mariola,dzieki,reasumujac,Twoje dzieci dostaly sie do innej szkoly,wiadomo info poszlo do roznych instytucji,ale nie rozumiem w jaki sposob juz dostalas dofinansowanie,to znaczy rozumiem,jesli SVB mialo odpowiednie przekazane dane to kontroluja to,czy dofinansowanie dostalas z SVB?
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 7:38 pm   

rauli38 nie musisz starac sie juz o dofinansowanie ,wszystko zalatwia w tym roku szkola,tylko placisz do szkoly 70 euro kaucji za ksiazki i zamawiasz przez internet www.vandijk.nl. ,przysylaja do domu ,albo odbierasz w szkole powodzenia
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 7:55 pm   

Jeszcze cos innego .A ile lat ma twoje dziecko bo moja corka ma prawie 18 chodzi do klasy havo i teraz sama musi sie pytac o dofinansowanie my juz nie mozemy za nia tego robic .Masz tutaj linka www.ib-groep.nl. Mam tez drugie dziecko ktore jest w klasie Havo-Vwo i ma 15 lat i nie musi sie pytac idzie automatycznie .
 
 
rauli38 
Poczatkujacy
rauli38


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 2:11 pm   

Maarit,dzieki,ale czegos tu nie rozumiem
piszesz o kaucji,napewno masz racje....ale moi synowie ukonczyli ISK,teraz zaczynaja szkole w 1 klasie MBO w ROC,drugi 3klasie HAVO,czyli maja tak jakby pierwszy kontakt z typowo holenderska szkola,po spotkaniu w ROC syn dostal tylko informacje ze szkoly z jakiej strony ma zakupic ksiazki,www.vandijk.nl,zamawiajac ksiazki z tej stronki musze zaplacic,inaczej ich nie dostane,dlatego nie rozumiem jak dziala system zamowic-zaplacic tylko kaucje,inaczej pewno jest jak ktos juz uczeszcza do takiej szkoly,wtedy moze z dofinansowaniem i z ta kaucja dzieje sie automatycznie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group