NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia dla obcokrajowcow
Autor Wiadomość
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 1:44 pm   

W Deventer oraz Enschede Hogescholen Saxion oferuje roczne kursy przygotowawcze do studiów w języku holenderskim, które po zdaniu (z oceną powyżej 5,5) automatycznie umożliwiają dostanie się na wybrany kierunek (w połączeniu z uwzględnieniem szkół ukończonych w PL), Wiek dopuszczalny na taki kurs to 20 lat. Łączy w sobie naukę holenderskiego (w tym logopedie) oraz ogólne przedmioty spotykane na studiach jak np. communicatieve vaardigheden, groepsgericht werken, portfolio schrijven etc). Bardzo praktyczny z edukacyjnego punktu widzenia rok dla chcących rozpocząć studia po holendersku. Jedynie to trochę drogi od Leiden. Pomogłem ? :)
:039:
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 8:59 pm   

Hehehe pomogles poniewaz sie zainteresowales, za co bardzo dziekuje :) Co prawda przeprowadzka do Den Haag jest juz w 99% pewna (moj chlopak ma tam rodzine, mamy ewentualnie czekajace na nas miszkanie wiec tam na pewno bedzie nam latwiej) ale informacje podzyskane od Ciebie na pewno bede trzymac na uwadze :)

Najwazniejszy jest fakt, ze SA szkoly, ktore oferuja taka mozliwosc. To juz zawsze jakies swiatelko w tunelu :) Teraz potrzeba tylko motywacji ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 9:40 pm   

voortraject na HHS... to nie do konca kurs jezykowy... wiem, bo sama tam chodzilam... jakies dwa tygodnie przed rozpoczeciem mojego kierunku...

na zajeciach uczylismy sie:
- pisania listow formalnych
- prezentacje
- rozmawialismy na temat swoich przyszlych kierunkow
- i wszystko czego mozesz spodzewac sie na studiach...

zajecia sa prowadzone przez 2 nauczycielki...

w grupie sa studencie ze wszystkich kierunkow... czasem poziom jezyka przyszlych studentow jest po prostu tragiczny (w takim stopniu, ze nie mozna sie z nimi porozumiec)...

kiedy ja tam chodzilam, bylo to jeszcze darmowe... ale slyszalam, ze teraz sie placi... i widze na stronie hhs... ze cene nawet podniesli... niezle...

z mojego doswiadczenia ten kurs moze cie przygotowac do tego co moglabys sie spodziewac na studiach...
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 10:41 pm   

Nie potrafie rozszyfrowac Twojego postu. Polecasz czy nie polecasz ;) ?

Moj holenderski jest narazie rowniez na takim poziomie podstawowym, co prawda od wrzesnia ide na kurs z gemeente, zeby chociaz liznac podstawy i byc w stanie cos powiedziec.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
patrycja82 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 9
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 1:46 pm   

Aby studiować na holenderskiej uczelni po holendersku i jesteś obcokrajowcem musisz zdać egzamin państwowy NT1 czyli musisz biegle poslugiwać sie tym językiem. Ja chodze na kurs z gemeente w Tilburgu; kurs potrwa rok i po tym roku musze podejsc do egzaminu panstwowego NT2, taki finansuje mi gemeente i z tego co wyjasnial nam nauczyciel, NT2 wystarczy na poziom MBO, ale musisz miec NT1 aby studiowac.
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 3:13 pm   

patrycja82 napisał/a:
ale musisz miec NT1 aby studiowac.


Dla sprostowania: potrzebny jest egzamin z NT2, program II (czyli egzamin panstwowy z jezyka.... ;) ).

Powodzenia! :039:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 1:34 pm   

Tyle to ja mniej wiecej juz wiem, teraz szukam najszybszego sposobu zeby sie jezyka nauczyc i zdac ten diabelski egzamin :P
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 7:57 pm   

suska napisał/a:
Nie potrafie rozszyfrowac Twojego postu. Polecasz czy nie polecasz ;) ?


jesli stac cie na to, zeby ten kurs zaplacic to mysle, ze warto ten kurs zrobic...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group