NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś pracował ptzez Verbeekuitzendbureau?
Autor Wiadomość
donix
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 11:10 pm   Czy ktoś pracował ptzez Verbeekuitzendbureau?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące holenderskiego biura
pośrednictwa pracy verbeekuitzendbureau.
Czy ktoś pracował przez to biuro czy można mu zaufać?

dziekuję
i pozdrawiam
donix
 
 
Domciu
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 13
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 9:51 am   nie polecam :)

pracowalem tam w 2005r i nie wyplacili mi ani grosza za prace przez 4dni. pracowalem na polu w deszczu wiec podziekowalem jak przychodzilem do domu masakrycznie przemoczony, wozili nas autobusami na pole. osobiscie Nie polecam
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 10:29 am   

Powinni wyplacic pieniadze, gdyz wykonales prace. Czy upominales sie o te pieniadze?
Poza tym jezeli ktos podejmie prace, to nalezy rowniez zwrocic uwage jakie sa konsekwencje ewentualnego zerwania umowy.
Czasami pracodawca oferuje bardzo ciekawa prace, ale pozniej okazuje sie nieco inaczej. Tak wiec przed podpisaniem umowy nalezy zwrocic, jakie sa konsekwencje zerwania umowy. Pracodawca moze ukarac kwota pieniezna za zerwanie umowy. Ten fakt powinien byc w umowie o prace.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
donix
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 12:10 am   Veerbek czy OTTO

Mam pracować w budownictwie za 7,5 euro/h a mieszkać w domkach w Arcen w Klein Vin i chcą za nie na tydzień 42 euro oraz ubezpieczenie 16, 85 euro.
Czy to jest uczciwa propozycja. Z internetu sie dowiedziałem że jest to siedzibna firmy OTTO. Czy może wie ktoś coś na ten temat.

Nie wiem czy jechać
pozdrawiam donix
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 8:13 pm   

Pytanie 7,5 euro/h brutto czy netto? Przypominam tylko ze minimalne wynagrodzenie od 1.01.2007 wynosi 7,90 euro/h brutto.
Poza tym na twoim miejscu prosilbym aby umiescili kwote za mieszkanie w kontrakcie zeby sie pozniej nie okazalo ze ta stawka 42 euro jest za dobe :shock: . Kontrakt prosic przed podjeciem pracy aby wiedziec na jakich warunkach bedziesz pracowal tak samo ewentualne pozwolenie na prace (jesli posiadasz tylko polskie obywatelstwo).
Wiecej informacji uzyskasz http://www.polonia.nl/pivot/entry.php?id=398#body
Nic na gebe prosic aby wsio bylo na papierze.
Jezeli chodzi o warunki mieszkaniowe to zalezy gdzie trafisz.Bylem tam u kumpla.W Arcen "Klein Vin" to bungalow ale w poblizu znajduje sie rowniez duzy budynek w ktorym rowniez mieszkali Polacy, ktorzy pracowali przez Veerbek i to byla spora grupa.
Zycze powodzenia.
 
 
gatto
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 4:43 pm   veerbek

Mialem nieprzyjemnosc tez tam pracowac i obecnie to wyglada jak oboz otoczone drotem kolczastym kilkaset osob w nim wiele nieciekawych zasad a kasa na koniec czyli ??? kontrakt po holendersku i praca bardzo rozna tez po kolana w blocie NIE POLECAM !!!
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 2:40 pm   

Ja sie zastanawiam czy jechać z tą firmą "http://www.verbeekuitzendbureau.com/. Dostałem propozycje pracy od poniedziałku na wózku widłowym za 7 eur netto/h; w tym odliczyć trzeba za mieszkanie 49 i 16,85 za ubezpiecznie. Więc nie wychodzi za rewelacyjne- za m-c ok 850 eur a gdzie życie??. A nieciekawe jest to że umowe to dopiero na miejscu sie podpisuje. Mam przyjechac do jakiegoś Maasvallei Ost, Grensweg 11-wogóle nie wiem jak tam jechać ??
Może ktoś jeszcze wyjeżdzł już z tym pośrednikiem. Jestem ciekawy waszej opinii na ich temat.
 
 
 
hemoglobine
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 3:26 pm   nie przesadzacie?

rozmawiałam z paroma studentami,ktorzy pracowali dla verbeeków, byli zadowoleni. Czy moglabym prosic o opisanie co znacza nieciekawe zasady? odnalazłam również okolice "Arcen w Klein Vin" na google maps. Wyglada to daktycznie na oboz takich bialych "barakow" czyli prostych domkow, a w poblizu jakis zbiornik wody i kopalnia..kredy? ale wyglada tez na to ze sa korty i basen. Slyszalam,ze raz na tydzien zawoza do supermarketu. Z tych opinii wynika,ze na prawde nie jest za ciekawie, ze to oboz pracy podobny do tych Wloskich, ale z drugiej strony staram sie na to spojrzec obiektywnie. Placa mnie zadowala, a to co w moim przypadku najbardziej stresujace przy wyjezdzie,czyli zalawienie noclegu, jest zapewnione.. prosze o szersze opinie!!!
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 5:23 pm   

"Nieciekawe zasady" - uważa to że mam przyjechać w niedziele, a juz w poniedz. zacząć prace bez podpisania umowy- może troche panikuje... A szczerze mówiac to 7,0 eur na czysto to raczej skromnie. To w E&A miałem propozycje też na wózek widłowy za 7,48 Eur za godz - za mieszkanie +ubezp. wychodziło ok 60EUR za tydz.- tylko obowiązywał mnie okres wypowiedzenia 2 tyg. w pracu tu w Polsce i nie mogłem wtedy wyjechać, a żałuje.
A w "verbeekuitzendbureau.com" mieszkanie 49 eur +ubezp. 16,85. NIby niewielkie różnice a jednak...... po przeliczeniu wychodzi jak już pisałem 214 EUR tygodniowo. a jeszcze przecież na życie trzeba coś wydać
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 11:34 pm   

Cytat:
Dostałem propozycje pracy od poniedziałku na wózku widłowym za 7 eur netto/h

Co z nadgodzinami?Wiem, ze np. w rolnictwie (pole,szklarnia) pracuja tam (przez Verbeek) do 12 godz/dzien rowniez w soboty a nawet i niedziele.Warto zapytac sie o to .
Cytat:
Wyglada to daktycznie na oboz takich bialych "barakow" czyli prostych domkow, a w poblizu jakis zbiornik wody i kopalnia..kredy? ale wyglada tez na to ze sa korty i basen.

Bungalow wyglada ladnie.Pytanie do Verbeek ile osob mieszka w takim domq (jak pamietam 4-6 osob/domek ale juz moze nie aktualne)?
Co Ci z basenu i kortu jak pracujesz 12 godz?Poza tym w sezonie jest tam duzo Niemcow i to dla nich przeznaczony jest glownie ten plac zabaw i bajoro.
Cytat:
Slyszalam,ze raz na tydzien zawoza do supermarketu.

Bo na wiecej razy nie ma czasu (praca,praca i jeszcze raz praca).Widocznie sklep musi byc kawalek drogi od bungalow.Jest rowniez sklep na terenie tego osrodka ale ceny koszmarne.
Cytat:
Placa mnie zadowala,...

Zalezy za jaka prace i ile godzin dziennie.Jak w szklarni, w lecie i po 12 h to ja dziekuje.
Cytat:
"Nieciekawe zasady" - uważa to że mam przyjechać w niedziele, a juz w poniedz. zacząć prace bez podpisania umowy- może troche panikuje... A szczerze mówiac to 7,0 eur na czysto to raczej skromnie.

Bez kontraktu nie jedz!Zapytaj sie o uklad zbiorowy pracy czy bedzie zastosowany w Twoim kontrakcie (jesli tak to jaki).Czy pytali o certyfikat (uprawnienie) na wozki widlowe?Wedlug mnie to jakies dziwne zaszeregowanie funkcji i stawki.Przeciez to tylko troszke ponad minimalne wynagrodznie.Mnostwo kolegow pracuje na produkcji i uzywa tylko miesni a dostaja po 7,5 netto i wiecej.Odpowiedzialnosc kierowcy wozka widlowego jest rowniez wieksza i dlatego wlasnie stawki zaleza rowniez od funkcji.
Pozdrawiam.
Ps.Slyszalem rowniez jakis czas temu (poczatek czerwca) ze Verbeek zaczal dzialalnosc zwiazana z wynajmowaniem mieszkan.Robia duze pieniadze szczegolnie na Polakach.
Verbeek w necie:
http://www.l1.nl/popups/m...mediaType=video
http://www.l1.nl/L1NWS/_r...entId/1_1074811
http://www.rtl.nl/(/actue...6/200604192.xml
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
matthewue 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 57
Skąd: UE
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 8:24 am   hm

nie licz w obecnej chwili na duza stawke za godzine, teraz agencje maja b duzo ludzi i stawki spadaja takie cos tu zauwazylem, poczekaj do wrzesnia albo jedz i poszukasz czegos na miejscu w miedzyczasie pozdro
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 9:57 am   

Cytat:
Czy pytali o certyfikat (uprawnienie) na wozki widlowe?

Wogóle nie pytali. a Pani z którą rozmawiałem to b.skromnie mnie poinformowała. Najważniejsze było dla niej czy przyjade na tą niedziele. A dla mnie dziwne są te stawki za ubezpieczenie. w jednej agencji to jest ok 10Eur a winnej już 16,85. A zresztą 7,0Eur/h to cienizna-nie oszukujmy sie. Nie byłem jeszcze w NL ale chyba na życie(jedzenie) też coś wydać trzeba. Zresztą zastanawia mnie to że miałbym przyjechać w niedz. po południu a w pn. zacząć prace! A kiedy umowa, kiedy ten nr sofi,czy cóś.
NIE! nie pojade teraz w tą niedziele!
Może ktoś jest chętny to prosze dzwonić.......!!!!! do Verbeek....
 
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 10:05 am   

A poza tym czekam jeszcze na odpowiedź z 1 agencji. tam bym miałbym lepsze, troche warunki płacowe. Dlatego nie decyduje sie teraz jechać
 
 
 
gatto
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 12:32 pm   veerbek

Jezeli chodzi o jedna z nieciekawych zasad jakie tam panuja to np. umowa po holendersku ktorej nie dostajesz a podpisujesz tylko jedna dla nich i tyle ja widzisz a na pytanie gdzie twoja uslyszysz ze nikt nie dostal wiec po co tobie !!! Inna rzecz to wyplata dopiero jak zjezdzasz do Polski bez ostatniego tygodnia bo ten ma przyjsc do Polski ??
Wiele osob ( 30-50 ) siedzi bez pracy albo pare godz. dziennie a praca w szklarniach to zawody olimpijskie w bieganiu w rzedach na czas takie zasady wypracowali poprzednicy !!!!
Ostatnio dzien przed powrotem do Polski zmarl jeden BIEGACZY bo czy tak trudno zrozumiec ze to Holandia a nie praca przymusowa w TRZECIJ RZESZY i jest tu jakies PRAWO !!! POZDRAWIAM i nie polecam tego typu obozu i po prostu nie trzeba sie dac ??
 
 
gatto
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 1:57 pm   verbeek

Nie wiem czy fakty o tej firmie komos pomogly albo dal sobie spokuj zeby wyjechac do tego obozu ale nie widze innych postow wiec taka mamy nadzieje . Dodam jeszcze ze pani z tego biura ostrzega albo straszy ze nie wolno zerwac z nimi umowy ???
Do tej pory czekamy na pieniadze !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group