NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót do Polski - o czym pamiętać
Autor Wiadomość
Koshmaar 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Siedlce
Wysłany: Śro Sie 05, 2009 11:12 pm   Powrót do Polski - o czym pamiętać

Hej, pojutrze wyjeżdżam na stałe z Holandii i wracam do kraju po roku życia tutaj, i tak się zastanawiam czy coś powinienem zrobić, kogoś powiadomić... jestem zameldowany w Bredzie (nie planuję przechadzki do gementee a może powinienem?), mam legalną pracę (tu już wiedzą że wyjeżdżam :) ), mieszkanie oddaję w piątek, konto w Abn amro zostaje jeszcze co najmniej przez miesiąc bo pod koniec sierpnia wpłynie ostatnia pensja, jestem przekonany że potem przez internet będę mógł je zamknąć... o czymś zapomniałem?


ktoś coś wie? :) szukałem na forum ale nic nie znalazłem.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 12:15 am   

ubezpieczenie, wszelkie dodatki nalezy zatrzymac, ewenualnie (jezeli nie konczysz pracy na podstawie wygasniecia kontraktu) jakis papier potwierdzajacy zakonczenie wspolpracy z pracodawca... hm tez nic innego mi nie przychodzi do glowy. ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 7:50 am   

no głównie to wymelduj się w gminie bo jeśli tego nie zrobisz będą ci naliczać ubezpieczenie zdrowotne, a co do banku to wątpię żebyś mógł to zrobić przez internet bo w większości przypadków trzeba złożyć ręczny podpis i okazać dokument tożsamości, ale nie wiem jak to jest w ABN Ambro
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 7:50 am   

A dlaczego się nie wymeldujesz ? Po co zostawiać bałagan po sobie ?
 
 
piotrm 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 53
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 8:55 am   swiadectwo pracy

nie wiem czy u ciebie automatycznie wydaja swiadectwo pracy czy jakiekolwiek potwierdzenie ze pracowales-bedzie to potrzebne w kraju chocby do obliczania urlopu,roznych urzedow czy ubezpieczenia zdrowotnego.
 
 
Koshmaar 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Siedlce
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 11:06 pm   

Hmmm jeśli chodzi o ubezpieczenie to jest mały problem bo w ogóle nie opłacałem :119: za późno się zorientowałem że trzeba to robić (jakieś 2 miesiące temu) a potencjalna kara będzie kosztowała podobne pieniądze jak gdybym zaczął wtedy opłacać, a że jest szansa że mnie nie sprawdzą (tak przeczytałem w temacie na forum medycznym gdzie dyskutowaliśmy o tym), więc nie opłacałem i teraz na wszelki wypadek wolę omijać wszelkie holenderskie urzędy dopóki jestem w NL...

Nuska, nie chcę zostawiać po sobie bałaganu, ale kary też nie chcę dobrowolnie płacić :088: myślicie że przy wymeldowaniu sprawdzą historię ubezpieczenia i momentalnie dadzą rachunek do uregulowania? bo jeśli tak myślę że tak źle w mieście Bredzie się nie będzie działo z powodu jednego więcej nieistniejącego mieszkańca... chyba że alternatywą jest dalsze naliczanie tego ubezpieczenia, innych podatków czy jakieś jeszcze większe zło :074:


Piotrm - świadectwa pracy żadnego nie mam, nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje i może być potrzebne, za potwierdzenie że pracowałem mam nadzieję że może posłużyć kontrakt o pracę na którym są podane terminy od-do kiedy robiłem :083: z firmą już się pożegnałem i nie chcę tam więcej się pokazywać.

(przyznaję że pytanie zadałem na ostatni moment bo jutro po południu opuszczam Bredę :039: ale w życiu różnie bywa, tak czy siak dziękuję wszystkim za odpowiedzi!!)
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 7:37 am   

Na twoim miejscu jednak bym się wymeldowała... sam piszesz, że nie jesteś ubezpieczony, tylko przedłużysz okres nieopłaconych składek (?). Poza tym, ktoś kto zamieszka pod tym samym adresem może mieć problemy z meldunkiem, bo cały czas będziesz tam figurował. To jest chwila moment do załatwienia.
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 7:48 am   

jeśli się nie wymeldujesz to będą ci ciągle naliczali za ubezpieczenie widać chcesz dostać kare większą niż już masz.
 
 
Koshmaar 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 5:53 pm   

Byłem już w gementee, przy wymeldowaniu kobieta nic nie mówiła na temat ubezpieczenia, ale musiałem podać adres pod którym będę mieszkał w Polandii :-/ więc w razie czego będą wiedzieć gdzie komornika posyłać :->


W ABN amro z kolei umówiłem się z facetem że konto automatycznie zamkną mi w listopadzie, usłyszałem natomiast że zamykanie go na odległość jest problematyczne.
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 10:13 pm   Re: Powrót do Polski - o czym pamiętać

Koshmaar napisał/a:
Hej, pojutrze wyjeżdżam na stałe z Holandii i wracam do kraju po roku życia tutaj, i tak się zastanawiam czy coś powinienem zrobić, kogoś powiadomić... jestem zameldowany w Bredzie (nie planuję przechadzki do gementee a może powinienem?), mam legalną pracę (tu już wiedzą że wyjeżdżam :) ), mieszkanie oddaję w piątek, konto w Abn amro zostaje jeszcze co najmniej przez miesiąc bo pod koniec sierpnia wpłynie ostatnia pensja, jestem przekonany że potem przez internet będę mógł je zamknąć... o czymś zapomniałem?


ktoś coś wie? :) szukałem na forum ale nic nie znalazłem.


To zalezy. Znajomego australijczyka incasso sciglao w Australii bo nie nie wymeldowal i gemeente Breda kazala mu zaplacic podatek gminny. Chyba zebys chcial sie ubiegac kiedys o Holenderskie obywatelstwo. Wtedy to lepiej zostac zameldowanym, bo to moze sie liczyc do ciaglosci pobytu.
Jesli masz jakiekolwiek abonamenty to pozamykaj (telefon komorkowy itp. itd.) bo sie najczesciej stilzwjigend przedluzaja.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 11:32 pm   

Koshmaar napisał/a:
Byłem już w gementee, przy wymeldowaniu kobieta nic nie mówiła na temat ubezpieczenia, ale musiałem podać adres pod którym będę mieszkał w Polandii :-/ więc w razie czego będą wiedzieć gdzie komornika posyłać :->


W ABN amro z kolei umówiłem się z facetem że konto automatycznie zamkną mi w listopadzie, usłyszałem natomiast że zamykanie go na odległość jest problematyczne.


Kobieta nic nie wpominala na temat ubezpiecznie bo oni przyjmuja to za OCZYWISTOSC ze jestes tu ubezpieczony...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group