NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fortis Bank
Autor Wiadomość
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 7:57 pm   Fortis Bank

witam, potrzebuję pomocy w instrukcji/krokach dotyczących zrobienia przelewu z holenderskiego Fortis Banku na konto polskiego banku, nie rozumiem holenderskiego i dlatego niestety nie jestem w stanie go zrobić, bo stronka jest wypisana wyłącznie po holendersku, kolejna karta którą przesłał mi bank, nie działa, tylko za pomocą tokena mogę, sprawdzać stan konta, nie mogę z niej korzystać :( zbliża mi się wyjazd do Polski i tak będzie chyba najlepiej jak przeleję je na polskie konto..słyszałam, że za różne opcje "szybkości" przesyłu pieniędzy, co również wiąże się z różnymi kosztami :/ nikt nie odpowiada na moją prośbę załączoną w jednym z tematów, dlatego postanowiłam rozpocząć nowy licząc na pomoc
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 8:00 pm   

kasiakiko, popatrz tu

http://www.niedziela.nl/f...ght=fortis+bank

:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 8:04 pm   

Gochna H napisał/a:
kasiakiko, popatrz tu

http://www.niedziela.nl/f...ght=fortis+bank

:039:


Gosiu nie wiem czy tak samo robi się na holenderski i polski rachunek, bo znajomi mi mówią, że w innych bankach wpisują dodatkowe informacje, dotyczące opcji przelewu, a także jakieś kody..może ktoś ma rachunek w tym banku i robi takie przelewy na bieżąco, ale dziękuję za szybką odpowiedź
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 8:10 pm   

kasiakiko, no to poczekamy na dodatkowe informacje ....

na pewno sa osoby ktore
podpowiedza .... :033:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 10:25 am   

ja mam fortis , przelew do polski idzie zawsze okolo 2 dni ( jest to zwykly przelew), musisz miec tego do tego konta w Polsce IBAN nr. i BIC nr .
i wyslylasz je z opcji Europese betaalopdracht.


monika
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 7:49 pm   

mavd napisał/a:
ja mam fortis , przelew do polski idzie zawsze okolo 2 dni ( jest to zwykly przelew), musisz miec tego do tego konta w Polsce IBAN nr. i BIC nr .
i wyslylasz je z opcji Europese betaalopdracht.


monika


mogłabyś napisać do jakiego banku przelwasz pieniadze? i jaką odciągają ci prowizję w jednym lub drugim banku? dzięki za odpowiedź na ten wątek :)
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 8:46 am   

sorry , ale wysylam pieniadze do roznych bankow w Polsce , co do oplaty do przelewy w UE nic nie kosztuja

monika
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 1:11 pm   

mavd napisał/a:
sorry , ale wysylam pieniadze do roznych bankow w Polsce , co do oplaty do przelewy w UE nic nie kosztuja

monika


Swieta racja , jednak trzeba wiedziec, ze jednym z warunkow jest waluta. Za przelew w zlotowkach trzeba placic. (wedlug ING)
 
 
 
Oskar 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 97
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 5:14 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
mavd napisał/a:
sorry , ale wysylam pieniadze do roznych bankow w Polsce , co do oplaty do przelewy w UE nic nie kosztuja

monika


Swieta racja , jednak trzeba wiedziec, ze jednym z warunkow jest waluta. Za przelew w zlotowkach trzeba placic. (wedlug ING)


Roznie...napewno jak z ABN AMRO na PKO SA przelewam to nie pobieraja oplat za przewalutowanie. Napewno tez robia to banki juz w polsce wiec to od nich zalezy koszt.
_________________
Ostrzezenie za ostrzezeniem.... :P
Ostatnio zmieniony przez Oskar Pią Maj 08, 2009 5:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
przemoarm 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 7:16 pm   rejestracja

hejcia mam ten samproblem co kasiakiko chce przelac kase z holenderskiego fortisu na polski pko tylko niewiem jak sie zarejesrtowac na stonie fortisa czy ktos mogłby mi pomoc bede wdzieczny pozdrawiam
 
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 11:40 am   

słuchajcie na stronce fortisa są dwie rubryki dotyczące numeru rachunku ale nie do końca rozumiem co w którą wpisać: REKININGNUMMER (IBAN) oraz BIC VAN BANK BEGUNSTIGDE czy ktoś mógłby to przetłumaczyć?
 
 
mlodygniewny24 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Voorburg NL
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 1:48 pm   

Bardzo prosto z fortisa sie wysyla do polski
klikasz na Europese betaalopdracht tam w IBAN wpisujesz na poczatku PLi numer rachunku polskiego jesli chodzi o BIC to (jesli wysylasz do innej osoby a nie na swoj bank) to popros by zajrzala na dane swojego konta tam jest napisne BIC (np.BREXPLPWMBK to jest do mbanku i WBK chyba tez)wystarczy ze kliknie na numer swojego rachunku i powinno sie pokazac wszystko

Aby wyslac do polski musisz podac dwa numery jeden to ten IBAN(numer konta) i BIC (kod banku)

pozniej wypisujesz dane kwote i volgende(wyslij) pokaze sie pozniej okienko w ktorym trzeba zanaczyc daa operacje i jeszcze raz volgende

To tyle jesli chodzi o Fortisa :)

[ Dodano: Pon Sie 10, 2009 1:51 pm ]
A i jeszcze jedno dobrze sprawdzac nr konta bo kopiujac nie zawsze moze wejsc ostatnia cyfra i trzeba jedna spacje skasowac przewaznie pierwsza

[ Dodano: Wto Sie 18, 2009 7:56 pm ]
http://djmartinl.eu.interii.pl/untitled.JPG --- dolaczam fotke z Banku gdzie pownino sie kliknac zeby wyslac piniadze .. :)

[ Dodano: Wto Sie 18, 2009 8:05 pm ]
mysle ze teraz powino pusc all :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group